Jak dítěti srazit horečku? Bude vám stačit starý chleba!

Jak dítěti srazit horečku? Bude vám stačit starý chleba! Zdroj: Shutterstock.com

To nejhorší, co může matka zažít, je dítě s horečkou a neumět mu pomoci. Malé děti však bývají často nemocné a určitě každá maminka chce svému dítku ulevit co nejrychleji. Mezitím co tělíčko vašeho dítěte bojuje s infekcí, která horečku způsobila, můžete vyzkoušet několik tipů, aby se cítilo lépe.

Nastrouhané brambory

Je to opravdu velmi jednoduchá metoda – stačí pouze umýt, oloupat a nastrouhat brambory. Poté je vložte do ponožky vašeho maroda. Tímto způsobem srazíte horečku a za chvíli mu bude určitě lépe.

Brandy a voda

Tento způsob patří mezi ty nejefektivnější, které známe. Zřeďte tedy trošku brandy se stejným množstvím vody. Do této směsi namočte gázu, vymačkejte ji a následně ji opět vložte do ponožky, kterou má miminko na sobě.

Studený kapesník

Tento trik určitě zná spousta zkušených maminek. Jednoduše namočte kapesník nebo utěrku do studené vody a přiložte ji děťátku na čelo. Nejlépe když odpočívá nebo spinká. Horečka by měla ustoupit do 10 minut!

Zdroj: Shutterstock.com

Dostatek tekutin a studeného jídla

Pokud chceme, aby horečka ustoupila co nejrychleji, je také důležité ovlažovat i zevnitř, nejen zvenku. Navíc zůstane dítko stále dostatečně hydratované. Je tedy zásadní, abychom nemocnému dítěti dopřávali co nejvíce studených nápojů i jídla.

Starý chleba

Jedná se o velmi starý návod, ale zaručeně účinný. Používaly jej už naše prababičky a věděly proč! Máte doma starý chleba, který už není moc k jídlu? Krajíček nebo půlku, podle velikosti nožky, namočte na chvíli do studené vody a přiložte na nožičku. Poté zabalte do sáčku a přetáhněte ještě ponožkou. A horečka bude ta tam! 

Doufáme, že vám tento článek pomohl, ale nezapomínejte, pokud horečka přetrvává více dní, je nutná návštěva pediatra!

Autor:
Publikováno: 2. 11. 2016 16:19 Nahlásit obsah