Afty vás už trápit nebudou! 3 způsoby, jak se jich efektivně zbavit

Afty vás už trápit nebudou! 3 způsoby, jak se jich efektivně zbavit Zdroj: www.shutterstock.com

Afty v ústech dokážou být pěkně otravné – jsou bolestivé a jejich léčba se často vleče. Naštěstí se při kurýrování nemusíte spoléhat na lékárnu – známe 3 přírodní způsoby, jak se jich nadobro zbavit.

S afty se setkal snad už každý a právě proto patří k těm nejčastěji se vyskytujícím onemocněním ústní sliznice. Jejich příčiny jsou častým předmětem diskuzí, avšak odborníci se shodují na tom, že je může vyvolat nedostatek železa, kyseliny listové nebo vitamínu B2. Mezi další příčiny pak může spadat i poranění úst například kartáčkem, stres či menstruace. Jak si s nimi ale co nejrychleji poradit?

Ledovat, ledovat, ledovat

Pokud si potřebujete ulevit od bolesti, přivolejte na pomoc led. Tem zmírní otok i bolest a navíc zabrání tomu, aby se aft zhoršoval či dokonce dále šířil.

Ledovat, ledovat, ledovat Zdroj: www.shutterstock.com

Zázračné aloe vera

Gratulovat si mohou všichni, kterým za oknem roste tato zázračná rostlinka. Jejich listy působí na vaše bolavá ústa doslova jako hojivý balzám. Stačí jeden list aloe vera rozříznout, šťávu smíchat s trochou vlažné vody a pořádně vykloktat!

Zázračné aloe vera Zdroj: www.shutterstock.com

Domácí kloktání

Ti, kteří doma běžně aloe nepěstují, si však nemusí zoufat. Máme pro vás recept na další účinné kloktadlo. Připravte si 100 ml vody, do ní přimíchejte 1 lžičku soli, 1 lžičku jedlé sody a přikápněte pár kapek 3% peroxidu vodíku. Nezapomeňte si vykloklat 3-4x denně.

Vyzkoušet můžete i domácí kloktadlo Zdroj: www.shutterstock.com

Autor:
Publikováno: 23. 11. 2016 09:27 Nahlásit obsah