Aromaterapií proti stresu: Pomohou vám tyto vůně!

Aromaterapií proti stresu: Pomohou vám tyto vůně! Zdroj: Shutterstock.com

Máte pocit, že jste pod neustálým napětím a potřebovala byste vypnout? K vašemu restartu i navození pocitu pohody vám může dopomoci aromaterapie. Vonné olejíčky, které uklidní vaši mysl, můžete inhalovat, přidat si je do koupele nebo se jimi nechat masírovat. Kterými vůněmi tedy zaručeně odbouráte stres?

Rozmarýn

Zdroj: Shutterstock.com Éterický olej z rozmarýnu odstraňuje stres. Vědecké studie také prokázaly, že rozm​​​​​arýnová vůně zvyšuje kapacitu mozku. To je hlavní důvod toho, že je rozmarýn velmi oblíbeným aromaterapeutickým prostředkem u studentů, neboť zvyšuje koncentraci a napomáhá učení.

Růže

Zdroj: Shutterstock.com Tato vůně vás uklidní a zlepší vám náladu. Navíc vám dodá ztracenou energii a pomůže s nespavostí. Éterický olej z růže se ostatně s oblibou užívá několik století jako prostředek k nastolení emocionální rovnováhy.

Máta peprná

Zdroj: Shutterstock.com Máta peprná je skvělá tím, že odbourává stres a napětí. Tím, že je chladivá a svěží, ve vás povzbudí vitalitu. Máta vám také pomůže zmírnit bolesti hlavy, ať už jsou způsobené stresem nebo napětím.

Citronová tráva

Zdroj: Shutterstock.com

Éterický olej z citronové trávy má skvělé antidepresivní vlastnosti. O citronové trávě se říká, že zvyšuje sebevědomí a pomáhá nalézt jistotu, naději a duševní sílu. Je výborným pomocníkem při odbourávání stresu. Pomáhá léčit také při nervovém vyčerpání, depresích nebo psychické únavě.

Bergamot

Zdroj: Shutterstock.com Éterický olej z bergamotu není příliš známý, přesto má zázračný vliv na psychiku. Má sladkou, čerstvě citrusovou a lehce kořeněnou vůni, která celkově zklidňuje organismus a působí jako antidepresivum. Pomáhá také při depresích a úzkostech.

Levandule

Zdroj: Shutterstock.com Kterou vůní zaručeně zabijete stres? Samozřejmě, že levandulovou! Éterický olej z levandule lékařské má na lidskou psychiku doslova blahodárný vliv. Přinese vám úlevu při stresu, ale také při velkém nervovém vypětí, nervozitě a úzkostech. Zbavíte se díky němu nespavosti. A potlačí také vaši podrážděnost a deprese.

Autor:
Publikováno: 9. 1. 2018 16:44 Nahlásit obsah