Bolesti v těchto částech těla určitě neignorujte. Mohou být velice nebezpečné!

Bolesti v těchto částech těla určitě neignorujte. Mohou být velice nebezpečné! Zdroj: topmagazin.sk

Žádná bolest by se neměla přehlížet, protože tím se nám organismus snaží říct, že něco není v pořádku. Někteří, i přesto, že je něco bolí delší dobu, tomu nepřikládají žádnou váhu a přechází to, což je ovšem špatně. Tělo přímo volá o pomoc!

Pokud však pociťujeme bolest v jedné části těla, nemusí to ovšem znamenat, že je právě s touto oblastí něco v nepořádku. Tělo je propojeno a klidně může být ohrožena úplně jiná část. Některé bolesti nemusí být vůbec silné, občas nás trošku něco pobolívá a my to v klidu přejdeme, jako kdyby se nic nestalo. To je, ale špatně! Každá bolest, která přetrvává více jak týden, by měla být vyšetřena a to především v oblastech, které budou uvedeny níže.

Zdroj: topmagazin.sk

Srdce

Pokud nás trápí srdíčko, většinou se projevují bolesti v oblasti hrudníku, v pravé ruce nebo dokonce v horní části zad. Pozornost byste však měli věnovat bolesti v levé části těla, protože ta je přímo propojena se srdcem.

Plíce a bránice

Jestliže vám tělo hlásí, že byste měli jít na vyšetření plic, obvykle se bolesti objevují v krku a horní části ramen.

Žlučník a játra

Bolest v krku nebo v horní části ramen může být také spojena s onemocněním těchto dvou orgánů. Zvláště, pokud se objevuje bolest častěji na pravé straně. Problémy se žlučníkem mohou vyústit až do celkové bolesti ramen a bránice.

Žaludek a slinivka břišní

Onemocnění žaludku a slinivky se projevuje bolestí břicha v oblasti, kde se tyto orgány nachází. Také se uvádí, že více jak 50 % lidí, které trápí chronické onemocnění slinivky břišní, provází bolesti zad.

Tenké střevo

Tyto problémy se projeví v oblasti pupíku. Pokud tedy tuto bolest pociťujete, je nutné lékaři přesně popsat kde a v jaké intenzitě se projevuje.

Zdroj: Shutterstock.com

Tlusté a slepé střevo

Problémy se zánětem slepého střeva se většinou projeví jako silná bolest v pravé spodní části břicha. Naopak bolest ve střední části břicha signalizuje problémy s tlustým střevem a konečníkem. Tyto bolesti byste jistě neměli přehlížet a okamžitě navštívit lékaře.

Ledviny

Onemocnění ledvin je opravdu velmi těžké diagnostikovat, protože se může projevovat v různých částech těla. Například jednoduše v oblasti ledvin, ale také v dolní části břicha, pánve nebo dokonce i ve stehnech.

Močový měchýř

Nejtypičtější bolestí močového měchýře je pochopitelně bolest a pálení při močení. Méně nápadným příznakem může být bolest ve spodní části pánve a boků.

Vaječníky

Zánět vaječníků se projevuje bolestí v podbřišku po obou stranách. Pokud jde o cystu, projevuje se bodavá bolest jen na jedné straně.

Pokud se u vás projevuje jakákoliv z předchozích bolestí, neváhejte a navštivte lékaře. Nemusí to třeba znamenat vůbec nic, ale pokud ano, zachrání vám život!

Autor:
Publikováno: 25. 10. 2016 09:56 Nahlásit obsah