Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Chcete mít intenzivnější orgasmus? Posilte svaly pánevního dna

Chcete mít intenzivnější orgasmus? Posilte svaly pánevního dna Zdroj: Shutterstock.com

Pravidelně chodíme do posilovny, běháme nebo navštěvujeme lekce zumby. I tak ovšem podceňujeme posilování jedněch z nejdůležitějších svalů, které máme - svalů pánevního dna. Pokud je budeme pravidelně cvičit, zajistíme si tím lepší sex a později se vyhneme i nepříjemné inkontinenci. Co všechno bychom tedy měly o svalech pánevního dna vědět?

Prevence je základ

Aby nedocházelo k oslabení svalů pánevního dna, na které má vliv těhotenství, porod, sedavé zaměstnání či nošení těžkých věcí, měly bychom se v prvé řadě zaměřit na jejich preventivní péči. To znamená, že bychom měly začít s jejich pravidelným posilováním. Nemyslete si, že na to máte ještě čas. Podle odborníků by se každá žena měla na své pánevní svalstvo zaměřit už před třicítkou!

Zdroj: Shutterstock.com

Posilování při sexu, jízdě autobusem i vaření

Své pánevní dno můžete posilovat klidně při sexu i vaření. Nejčastější metodou jejich posilování jsou tzv. Kegelovy cviky, které můžete provádět kdekoliv a kdykoliv. Tyto cviky cvičte  třikrát denně po dobu pěti minut.

V čem toto cvičení spočívá? V rytmickém zatínání svalstva pánevního dna - podobně jako při zadržování močení a jeho následném uvolňování. Svaly pánevního dne můžete pomocí Kegelových cvičků posilovat také prostřednictvím Venušiných kuliček nebo gelových korálů.

Určitě byste si měly dávat pozor na to, zda Kegelovy cviky děláte správně. Pokud je cvičíte nedostatečně, můžete si svému svalstvu spíš ublížit.

Pomohou nejen Kegelovy cviky

Není novinkou, že svaly pánevního dna vám posílí také samotný orgasmus. Aby tento typ svalstva fungoval, jak má, ovlivníte i svým životním stylem. Například ženy trpící obezitou, nadváhou nebo cukrovkou, ale také ženy-kuřačky, mají svaly svého pánevního dna výrazně oslabenější.

Zdroj: Shutterstock.com

Svalstvo pánevního dna vás může limitovat

Ženy s ochabnutým pánevním svalstvem trpí nižší sebedůvěrou. Například z tohoto problému vyplývající inkontinence nepříznivou měru ovlivňuje kvalitu sexuálního života. Inkontinence rovněž liminuje ženy v tom, co rády dělají - třeba v jízdě na kole, na koni nebo při společenských tancích.

Posílené svaly pánevního dna: Nespočet výhod

Pokud máte posílené svaly pánevního dna, nese to s sebou nespočet výhod: Posílení těchto svalů bude mít za následek zkvalitnění vašeho sexuálního života - váš poševní i anální vchod bude více vzrušivý. Posílené svalstvo pánevního dna navíc udržuje správnou polohu močového měchýře a hlavně jeho hrdla, čímž předchází inkontinenci.

Autor:
Publikováno: 15. 12. 2017 07:00 Nahlásit obsah