Jablečný ocet: elixír zdraví a štíhlosti

Jablečný ocet: elixír zdraví a štíhlosti Zdroj: Shutterstock.com

O jablečném octu se říká, že je elixírem zdraví a štíhlosti. Jeho příznivci poukazují na to, že pravidelná konzumace tohoto nápoje vám postupně pomůže zbavit se přebytečným kil a spálit tuky v nelichotivých partiích. Hubnutí pomocí jablečného octa zkrátka patří k oblíbeným metodám shazování kil. Opravdu ale funguje, jak má?

Hubnutí bez jojo efektu

Babských rad i zaručených diet, které slibují efektivní hubnutí, existuje celá řada. Jenže pokud jde o drastickou metodu shazování kilogramů, za nějaký čas počítejte s jojo efektem. Když se rozhodnete hubnout s jablečným octem, nic takového vám určitě nehrozí.

Hubnutí pomocí jablečného octa nespočívá v tom, že budete po celý den pít jenom tuto tekutinu. Svůj jídelníček, a tudíž i energetický příjem, vůbec neměníte, pití jablečného octa můžete rovnou zařadit do svého dosavadního jídelníčku.

Zdroj: Shutterstock.com

Ideální denní dávka: 2 polévkové lžíce

Jak tedy jablečný ocet konzumovat? Hned ráno si připravte sklenici s vodou, do které přidejte jednu polévkovou lžíci jablečného octa. Totéž ještě jednou proveďte v odpoledních hodinách. A to je vše. V každém případě se jedná o doporučenou denní dávku. S konzumací jablečného octa byste to rozhodně neměli přehánět, aby nedošlo k překyselení žaludku.

Na jaké bázi jablečný ocet funguje?

Jablečný ocet obsahuje látku pektin, což je vláknina, která vám dodá pocyt sytosti. Čistá voda se lžící octa vás po ránu zasytí, takže toho pak během dne méně sníte a zbytečně vás nehoní mlsná. Navíc samotný ocet má tu schopnost, že snižuje glykemický index konzumovaného jídla. A když sníte jídlo s nižším glykemickým indexem, opět platí, že budete mít menší hlad.

Jablečný ocet také zrychluje metabolismus a snižuje zadržování vody v těle. Organické kyseliny a enzymy, které jsou v něm obsažené, mají podíl i na rychlejším spalování tuků.

Zdroj: Shutterstock.com

Přidejte zdravé stravování a pohyb

Od jablečného octa ale nečekejte, že je to jedinečný přírodní zázrak, který vám pomůže zhubnout desítky kilogramů. Pro dosažení vysněné mety musíte zapřáhnout také vlastní úsilí a začít se zdravě stravovat a pravidelně hýbat. 

Autor:
Publikováno: 13. 9. 2018 12:04 Nahlásit obsah