Kompletní přehled oříšků a semínek! Jak pomáhají vašemu zdraví?

Kompletní přehled oříšků a semínek! Jak pomáhají vašemu zdraví? Zdroj: www.shutterstock.com

Patříte také mezi milovníky ořechů a semínek? Pak vás jistě potěší, že jsou nejen skvělou svačinkou ale také zdrojem kvalitních tuků, bílkovin, minerálů a vitamínů. Připravili jsme pro vás kompletní přehled, shrnující jejich přínosy pro naše tělo.

Oříšky i semínka patří mezi potraviny, které by na vašem talíři rozhodně neměly chybět. Jedná se o zdroj tzv. dobrých tuků, které naše tělo potřebuje. Jsou kaloricky vydatné a proto vás i poměrně malé množství zasytí, je tedy skvělé jimi doplnit třeba svačinu. I zde však platí – všeho s mírou. Rozhodně byste neměli zkonzumovat plnou mísu vlašských ořechů na posezení místo večeře.

Výběr semínek a oříšků je v obchodech opravdu bohatý, takže vždy budete mít z čeho vybírat. Nyní se již podíváme na jednotlivé druhy a jejich zdravotní přínosy pro naše tělo:

Lískové oříšky

V lískových oříškách najdeme vysoké množství mononenasycených mastných kyselin. Ty blahodárně působí na naše srdce a navíc jsou vhodnou potravinou pro cukrovkáře. Obsahují také důležitý vitamín E, který chrání oči před vznikem šedého zákalu a také před vznikem demence.

Mandle

Mandle jsou doslova nabité vlákninou, která podporuje trávení. Zlepšují také činnost střev a dle některých studií přispívá konzumace mandlí ke snížení cholesterolu.

Mandle podporují trávení Zdroj: www.shutterstock.com

strana 1 / 4
Autor:
Publikováno: 22. 3. 2018 07:00 Nahlásit obsah