Máte napuchlé oči? Možná je to z těchto potravin

Máte napuchlé oči? Možná je to z těchto potravin Zdroj: www.shutterstock.com

Vstáváte každé ráno s pytli pod očima a přitom vám připadá, že spánku máte dost, jídlo si nepřesolujete a ani pitný režim nezanedbáváte? Na vině můžou být i některé potraviny.

Rajčata

V rajčatech najdeme látku zvanou solanin. Právě ta může být zodpovědná za záněty a otoky. Nejvíce solaninu se nachází v nezralých či úplně zelených rajčatech, ty proto raději nekonzumujte vůbec.

Lilek

Stejně jako rajčata, i tato zelenina obsahuje solanin. Ačkoliv není vědecky prokázán přímý vliv na možnou opuchlost očí, zkuste tuto zeleninu ze svého jídelníčku vysadit a počkat, zda se změna na vašich nateklých očích projeví.

I lilek může být příčinou opuchlých očí Zdroj: www.shutterstock.com

Jídlo z rychlého občerstvení

Ačkoliv si sami jídlo nepřesolujete, skrývá se spousta soli v jídle a potravinách, které si kupujeme. Denní dávka soli pro dospělého člověka činí 5 gramů, přičemž z jídla ve fast foodu jich do sebe můžeme na jeden zátah natlačit až 2 gramy.

Potraviny v plechovkách

Fazole či cizrna jsou velmi zdravé. Pokud jsou však konzervovány v plechovkách, je v nich i spousta další nadbytečné soli. Předtím, než luštěniny použijete, pořádně je propláchněte.

Luštěniny v plechovkách bývají plné soli Zdroj: www.shutterstock.com

Lepek

Někdy může oteklost a nafouklost způsobovat intolerance na lepek. Zkuste otestovat, jak bude vaše tělo reagovat, pokud ho ze své stravy vysadíte.

Mléčné výrobky

Stejně jako v případě lepku, může být příčinou opuchlých očí i alergie na laktózu.

Zjistěte, jestli nemáte alergii na laktózu Zdroj: www.shutterstock.com

Cukr

Že vám zákusek po obědě dělá dobře? Cukr je jednou z hlavních potravin, které mohou vyvolávat v těle zánět. Zkuste vyměnit dortík za kousek ovoce.

Uložit
Autor:
Publikováno: 6. 5. 2018 08:00 Nahlásit obsah