Nebezpečné chyby, které ženy dělají při používání tampónů. Pozor na to!

Nebezpečné chyby, které ženy dělají při používání tampónů. Pozor na to! Zdroj: Shutterstock.com

Některé ženy nedají na nošení tampónů dopustit, především v letních měsících je tampón komfortnější než vložka. Jenže při nošení tampónů se ženy dopouštějí více chyb než u normálních vložek. V některých případech může být tato zanedbaná péče pro jejich zdraví opravdu nebezpečná!

Neumývají si ruce

Většina žen si umyje své ruce až po zavedení tampónu, nikoliv i předtím. Zkuste si představit, na co všechno jste během té doby, než jste si šla tampón vyměnit, sahala.

Nezavedou si jej dostatečně hluboko

A jak zjistit, že jste si tampón zavedly správně? Správně zavedený tampón žena vůbec necítí a neměla by mít ani žádný nepříjemný pocit.

Používají jen jednu velikost

Tak jak se mění intenzita menstruace, měla by se měnit i velikost tampónů. Například, ke konci periody již není zapotřebí používat větší tampóny s větší absorpční silou, stačí určitě velikost mini.

Zdroj: Shutterstock.com

Nemění jej dostatečně

Tampóny je nutné si měnit každých 4 – 5 hodin. Pokud si tampón necháváte déle, své tělo vystavujete nebezpečí infekce.

Používají tampóny, když to není potřeba

Někdy už den dva pociťujeme bolest bříška a víme, že by menstruace měla každou chvíli přijít. I přesto si tampón nezavadíme, ale počkáme, až se měsíčky dostaví naplno.

Zdroj: Shutterstock.com

Nemění si jej po koupání

Výhodou tampónu je, že i v těchto nepříjemných dnech se mohou ženy koupat. Je ale důležité dodržovat určitá pravidla. To nejdůležitější: po každém koupání tampón vyměnit! Nikdy totiž nevíte, co se do tampónu spolu s vodou mohlo nasáknout.

Používají parfémované tampóny

Některým ženám nesednou i určitá mýdla na intimní hygienu, natož parfémované tampóny. Mohou totiž způsobit podráždění kůže a nepříjemné svědění.

Autor:
Publikováno: 25. 10. 2016 09:50 Nahlásit obsah