"PIZZApocalypsa": Experiment s nezdravým stravováním a dobrou fyzičkou

"PIZZApocalypsa": Experiment s nezdravým stravováním a dobrou fyzičkou Zdroj: Odditycentral.com

Naprostá většina odborníků na výživu vám řekne, že pokud chcete zhubnout, měli byste v prvé řadě přestat chodit do podniků s rychlým občerstvením. To Brian Northrup se jejich rady nedržel. Naopak chtěl vyzkoušet, co s jeho tělem udělá, když bude každý den jíst pizzu. Tuto bizarní "dietu" držel celý jeden rok. Rozhodně vás překvapí, jak dopadl!

Rodák z amerického New Jersey, Brian Northrup, dostal jednoho dne bláznivý nápad: Co se stane s jeho tělem, když bude každý den jíst jednu pizzu? Brian chtěl v zásadě sobě i ostatním tímto počinem dokázat, že je možné zhubnout a vylepšit si fyzičku, i když jíte svá oblíbená jídla, jakkoli jsou nezdravá a kalorická.

Zdroj: Odditycentral.com Proto se rozhodl se pro experiment, který nazval "PIZZApocalypsa". Na svůj Instagram, kde má tisícovky sledujících, každý den přidával fotky pizzy, kterou si objednal, a na svůj YouTube kanál nahrával videa, jak si na pizze pochutnává.

"Většina fitness trenérů tvrdí, že pokud se budete špatně stravovat, nikdy nebudete v dobré kondici. Já chtěl právě svým experimentem dokázat, že to jde," tvrdí Brian.

Zdroj: Odditycentral.com Kvůli stravování, nad kterým dietologové rozhodně nejásali, byl po celý rok také pod pravidelným lékařským dohledem. Lékaři mu pravidelně měřili hladinu cholesterolu v krvi i hladinu soli v těle. Na konci roční výzvy zůstávaly výsledky měření stále v normě.

Jak se ale každodenní konzumace pizzy podepsala po roce na Brianově postavě? Neuvěříte, ale zhubnul 2,5 kilogramu a měl perfektně vyrýsované tělo. Ovšem hlavně kvůli tomu, že se kromě pravidelného jezení pizzy dal také na intenzivní fitness režim. Třikrát až čtyřikrát týdně mořil své tělo v posilovně a také si denně dopřával 10-15 kilometrů chůze nebo jízdy na kole.

Zdroj: Odditycentral.com "Jsem v mnohem lepší formě než před výzvou. To jenom dokazuje, že v hubnutí a tvarování postavy není důležitá jenom skladba jídelníčku. Podívejte se třeba na světového plavce Michaela Phelpse. Ten přiznal, že se jeho jídelníček skládá z pizzy i dalších nezdravých jídel. Myslím, že kvalitní strava je individuální a je daleko důležitější zaměřit se na to, aby váš jídelníček obsahoval všechno, co potřebujete, než to, co potřebujete vynechat," vysvětluje svůj postoj milovník pizzy Brian.

Autor:
Publikováno: 14. 10. 2018 14:00 Nahlásit obsah