Tato žena vypadá ve svých 42 letech lépe než dřív. Jak to dokázala?

Tato žena vypadá ve svých 42 letech lépe než dřív. Jak to dokázala? Zdroj: News.com.au

Čím nám přibývá svíček na dortu, tím obtížněji se nám na sebe dívá do zrcadla. Australanka Joanne Petersová však dokázala pravý opak: K tomu, aby vypadala a cítila se skvěle, pro ni není její věk žádnou překážkou. Svým postojem k životu a k sobě samé by mohla inspirovat klidně mnohé z nás. Jak tedy dokázala, že na svých 42 let vůbec nevypadá?

42letá australská učitelka Joanne Petersová převrátila během posledních let svůj život takřka o 180 stupňů. Ovšem nedozvěděli bychom se o ní, kdyby si před nějakým časem nezaložila profil na Instagramu, kde má v tuto chvíli přes 118 tisíc sledujících. Právě na Instagramu ostatním ženám dokazuje, že není nikdy pozdě na to, aby po dětech vypadaly opět perfektně.

Zdroj: News.com.au Joanne, která je matkou dvou dětí (devět a jedenáct let), rozhodně dříve nebyla vyznavačkou zdravého a aktivního životního stylu, bojovala s depresemi, příliš se o sebe nestarala a trápila se také nadváhou. Impuls udělat něco sama se sebou jí dal paradoxně až rozchod s přítelem.

Tehdy si uvědomila, že v životě potřebuje zásadní změnu. Vsadila na změnu jídelníčku a dala se na silové cvičení. Aby jí její úsilí vydrželo, založila si účet na Instagramu, kde pravidelně zveřejňuje své pokroky. V tom, co dělá, jí přitom v tuto chvíli fandí skoro 120 tisíc sledujících.

Zdroj: News.com.au Než se Joanne pustila do své vlastní proměny vážila 62 kilogramů, nyní váží 56 kilogramů. Možná si říkáte, že nezhubla tolik. Ovšem důvod je prostý: Tukové zásoby "přetavila" ve svalovou hmotu. "Cvičení se stále pravidelně věnuji, a to ideálně pětkrát týdně. Vždy po dobu 30 až 40 minut se věnuji silovému tréninku. Jednou nebo dvakrát týdně se snažím jít také na procházku do přírody," prozrazuje matka dvou dětí.

Zdroj: News.com.au Je to nejen o cvičení. Joanne se při tvarování postavy soustřeďuje hlavně na jídlo, které při tréninku považuje za jeden z nejdůležitějších faktorů. "Díky svému úsilí se nyní cítím opravdu skvěle. Také jsem ráda, když vím, že mě některé ženy berou jako inspiraci. Nikdy prostě není příliš pozdě na to, abyste i po porodu a výchově dětí získala zpátky své původní tělo," uzavírá Joanne.

Autor:
Publikováno: 14. 6. 2018 09:00 Nahlásit obsah