Trpíte na migrény nebo citlivé zuby? Takhle se zbavíte bolesti za pár minut a bez prášků!

Trpíte na migrény nebo citlivé zuby? Takhle se zbavíte bolesti za pár minut a bez prášků! Zdroj: Wikihow

Napadlo by vás, že stimulací určitých míst na těle dokážete překonat i ty nejvíce frustrující nemoci, starosti nebo bolesti? A právě o tomto bude následující článek.

Bolest v krku

Snad každý, když jej začne bolet v krku, si udělá horký čaj a do toho třeba ještě kloktá vodu se solí. Ano, dočasně to uleví, ale nejde to dělat pokaždé, když nás zaškrábe v krku. Doktor Schaffer říká, že jediné co musíme udělat, je poškrábat se na uchu. Říká, že poškrábáním se nervy v uchu stimulují a tím vytváří reflex, který zmírní bolest v krku.

Stres

Pokud jste napjatí, vystresovaní a nevíte jak se uklidnit, už si nemusíte obličej oplachovat studenou vodou. Podle odborníku je studená voda na stres opravdu velmi účinná, ale pouze stačí, když vypije sklenici čisté vody.

Zdroj: Shutterstock.com

Odběr krve

Pokud už jen při představě, jak vám sestřička bere krev, padáte do mdlob, zkuste tento trik. Jakmile se k vám bude sestřička přibližovat, začněte kašlat. Vaše mysl přestane myslet na bolest, kterou za chvíli ucítíte. Ale jedno takové doporučení, předem sestřičku upozorněte, ať se vašeho kašle nelekne.

Popáleniny

Místo toho, abyste utíkali pro ledový obklad, zkuste jemně přiložit polštářky prstů na postiženou oblast. Normální tělesná teplota se na toto místo dostane později než ta ledová a tím se právě sníží riziko vzniku ošklivých bolestivých puchýřů a následně jizev.

Citlivé zuby

Trápí vás citlivé zuby? S chutí byste si dali ledovou zmrzlinu nebo horkou čokoládu, ale nejde to? Tak čtěte dál! Jakmile začnete pociťovat bolest, přiložte si led na zadní stranu ruky. Když budete chtít, můžete s ním třít mezi ukazováčkem a palcem. Tato oblast je plná nervových drah, které vysílají signály bolesti z obličeje a rukou do mozku. Tím, že si budete chladit tuto oblast, zablokujete zprávy o bolesti zubů, které by do mozku také šly.

Zdroj: Shutterstock.com

Nervozita

Každý jsme již někdy byli nervózní. Více či méně, vždycky je to nepříjemné. Ale teď své nervy můžete zklidnit jen tím, že pár sekund budete foukat na váš palec. Zní to sice divně, ale regulujete tím dýchání a zpomalíte tím také tepovou frekvenci. A nervozita bude ta tam!

Migrény

Už nepotřebujete drahé a návykové léky určené proti bolesti. Zkuste tuto starověkou techniku s použitím tlakových bodů, která vám pomůže i při té nejhorší bolesti hlavy. Masírujte část vaši šíje. Použijte k tomu palec a ukazováček. Masírujte oběma rukama a vždy na chvíli stiskněte a držte dvě minuty, poté pokračujte. Tento trik zajistí lepší průtok krve z hlavy a krku, což vám pomůže od nepříjemné bolesti.

Zdroj: Shutterstock.com

Autor:
Publikováno: 27. 10. 2016 10:17 Nahlásit obsah