Vyzkoušejte triky, které vás ochladí v parném létě!

Vyzkoušejte triky, které vás ochladí v parném létě! Zdroj: Pixabay.com

Když je venku víc než 30 stupňů ve stínu a vy nemáte možnost osvěžit se ve sprše nebo bazénu, může to pro vás být přímo vražedná kombinace. Ale nezoufejte. I bez možnosti hupsnout do vody se můžete díky následujícím trikům zchladit a užít si tak parné léto se vším všudy.

Pijte, pijte, pijte

Pitný režim během horkého léta – to je prostě základ, neboť během veder vám hrozí i vyšší riziko dehydratace. Vypijte během dne minimálně 1,5 až 2 litry neperlivé, čisté a ideálně chlazené vody. Nejen, že správnými tekutinami zabráníte dehydrataci, ale také pomalu ochladíte své tělo.

Po malých doušcích můžete popíjet také chlazené bylinkové čaje, a to například mátový, meduňkový, a dokonce i kopřivový čaj. Během veder je skvělý také zelený čaj. Vyhněte se kávě a sladkým a perlivým nápojům. Alkohol v malém množství je naopak během horkých dnů přijatelný, a to ve formě jedné sklenky bílého vína nebo malého piva.

Zdroj: Pixabay.com

Konzumujte jídla, která vás ochladí

Tajemství ochlazení těla během letních veder je skryto také ve vašem jídelníčku, který by během letních měsíců neměl obsahovat žádná těžká a tučná jídla. V horku vás zcela jistě ochladí zakysané mléčné výrobky – především jogurty a kefíry, zkuste různé druhy zeleninových salátů a ochutnejte také studené polévky, například gazpacho. Vždyť jihoevropské národy vědí své :-)

Velmi zajímavá je ale také skutečnost, že v horku vás osvěží pálivá a kořeněná jídla. Pokrmy, které obsahují chilli papričky, černý pepř či zázvor, zvýší teplotu uvnitř vašeho organismu, takže vaše tělo se začne automaticky potit a přirozeně ochlazovat. 

Vyzkoušejte studené obklady a lízání zápěstí

Během parných letních dní vás spolehlivě ochladí také studené obklady. Ve vodě namočený a dobře vyždímaný ručník nebo kapesník si přiložte na zátylek nebo na čelo. Hned vám bude lépe! Se studenými obklady souvisí i další babská rada, která vás v létě ochladí, a to lízání zápěstí. Vyzkušejte – uvidíte!

Noste oblečení z lehkých, vzdušných látek

Myslíte si, že čím méně se během horkých letních dnů oblečete, tím uděláte lépe? Není tomu tak. Žádné minišaty, šortky nebo tílka. Nejlépe pro své tělo, které potřebuje ochladit, uděláte, když si oblečete klidně maxišaty, ale hlavně z lehké, vzdušné látky.

Ideální totiž je, když oděv během vedra chrání celé vaše tělo, a dokáže jej tak celé schovat před teplem a slunečními paprsky.

Zdroj: Pixabay.com

Barva oblečení: Další věc, nad kterou přemýšlejte

Nad letním oblečením, které si během parných dnů vezmete na sebe, byste měla přemýšlet ještě dále. Důležitá je totiž také barva. Vyhněte se tmavým odstínům, které sluneční paprsky přitahují a pohlcují, a naopak volte odstíny světlé. Tedy hlavně bílou, béžovou nebo žlutou.

Sepněte si vlasy, anebo noste klobouk

Pokud nemáte krátký sestřih, ale pyšníte se dlouhými vlasy, v parném létě vám bude pořádně horko. Pokud se nechcete příliš potit, své vlasy si jednoduše sepněte nahoru. Chcete-li přesto dávat svou hřívu na odiv, noste alespoň lehký klobouk.

Autor:
Publikováno: 3. 7. 2017 10:10 Nahlásit obsah
Loading...