Žena se rozhodla, že chce jít na interrupci. To, co udělal doktor, ji nechalo v naprostém šoku...

Žena se rozhodla, že chce jít na interrupci. To, co udělal doktor, ji nechalo v naprostém šoku... Zdroj: Shutterstock.com

Příběh ženy, která před sebou měla velmi těžké rozhodnutí. Rada lékaře ji však velmi zaskočila. Žena ale rázem změnila názor na svět i svůj život.

Sklíčená žena šla ke gynekologovi, kterému řekla:

„Pane doktore, mám opravdu vážný problém a potřebují vaši pomoc. Teprve před necelým rokem se mi narodilo dítě a zrovna teď jsem nechtěně a nečekaně otěhotněla. Můj problém je ten, že nechci dítě tak brzo.

Doktor se jí zeptal:

„No když myslíte, dobře a co pro vás tedy mohu udělat?“

„Chtěla bych jít na potrat. Prosím vás o interrupci. Doufám, že mi tedy pomůžete.“

Lékař se však na chvíli zamyslel a poté ženě navrhl řešení:

„Mám jeden nápad a možná to pro vás bude lepší řešení a především bezpečnější.“

Zdroj: Shutterstock.com

Žena si oddychla a spadl jí obrovský kámen ze srdce. S nadějí svého lékaře poslouchala.

„Pokud se tedy nechcete starat o obě dvě děti najednou, zabijme to první, které teď držíte na rukou. Vy nebudete muset podstupovat žádný zákrok a než se to druhé narodí, odpočinete si. Když je vám jedno, že jedno z nich zemře, pak je vám tedy i jedno, které to bude. A navíc, jak jsem již říkal, nepodstoupíte žádný zákrok, tudíž nebude ani žádné riziko, které s sebou interrupce přináší."

Žena, opravdu rozrušená na doktora vykřikla:

„Vždyť to je něco strašného. Jak můžete zabít dítě, vždyť je to vražda!“

„To s vámi souhlasím a omlouvám se vám, jestli se vás to dotklo, ale vypadala jste, že proti tomu nic nemáte.“

Zdroj: Shutterstock.com Žena rázem pochopila, co jí tím chtěl doktor říct. Přesvědčil a utvrdil ji v tom, že každé dítě má nárok na život.

Proto buďte zodpovědné! Pokud miminko nechcete, chraňte sebe i své zdraví. Pochopitelně existují i případy, kdy si žena dítě nechat nemůže, jak z důvodů zdravotních či rodinných a mnoha dalších. Každá žena má právo na to, aby sama uznala, kdy přivést na svět své dítě, tak aby se o něj dokázala dostatečně a s láskou postarat.

Autor:
Publikováno: 15. 11. 2016 09:22 Nahlásit obsah