Svět se mění, ale myšlenka Wings for Life World Run zůstává: Běžíme pro ty, kteří nemohou

Svět se mění, ale myšlenka Wings for Life World Run zůstává: Běžíme pro ty, kteří nemohou Zdroj: redbull.com

V těžké době, ve které se v současnosti nachází téměř celý svět, získávají na stále větší důležitosti hodnoty jako jednota, nesobeckost nebo pomoc slabším. A přesně to jsou základní principy charitativního běhu Wings for Life World Run, který odstartuje 9. května 2021 a doslova propojí běžce na celé planetě.

Už po osmé se na začátku května spojí profesionálové, amatérští běžci, handicapovaní sportovci nebo jen ti, kteří chtějí pohybem přispět na dobrou věc, aby podpořili nadaci Wings for Life zabývající se výzkumem léčby poranění míchy.

Od roku 2014 se do globálního charitativního závodu zapojilo více než 700 000 tisíc účastníků, kteří dohromady zvládli zdolat téměř neuvěřitelnou vzdálenost 7 milionů kilometrů a společnými silami tak vybrali téměř 30 milionů eur pro nadaci Wings for Life.

Největší App Run všech dob

Myšlenka Wings for Life spočívá v propojení všech, kteří chtějí svým běžeckým výkonem pomoci těm, jež běhat nemohou. Aktuální doba však společnému běhání příliš nepřeje, a proto je přirozené, že většina účastníků poběží sama, potažmo jen s těmi nejbližšími.

I přesto v tom ale budou všichni společně, a to prostřednictvím aplikace Wings for Life App Run, která všechny běžce sdružuje do jedné globální platformy. Pomocí aplikace si každý účastník může poměřovat výkony s celým světem s cílem zaběhnout tak, jak nejlépe to půjde.

Zdroj: redbull.com Velkou měrou do toho bude promlouvat i takzvaný Catcher Car, respektive virtuální cíl, před kterým budou běžci utíkat. Jakmile je dožene, v aplikaci ihned uvidí, kolik kilometrů uběhli, svoji průměrnou rychlost i průběžné pořadí v celé soutěži.

V případě pozitivnější situace se budou v Česku pořádat i organizované App Runy, a to konkrétně až v šesti tuzemských městech. Ty mohou být ideální příležitostí, jak se do Wings for Life World Run zapojit spolu s ostatními na jedné fyzické startovací čáře.

Běhání je čím dál oblíbenější

Jelikož momentální situace nepřeje týmovým sportům nebo cvičení ve fitness centrech, stává se běh ještě populárnější aktivitou. Podle studie společnosti Suunto se průměrné denní běhy jednotlivců zvýšily na vzdálenost 8,3 kilometru s průměrným časem 50,1 minuty.

Společnost Asics pak uvádí, že až 73 procent běžců si chce své tréninkové návyky ponechat i po skončení pandemie, a server RunRepeat.com zjistil, že 72 procent jeho návštěvníků považuje běh za ideální způsob, jak dosáhnout svých kondičních cílů pro tento rok. Navíc má pozitivní dopady na psychiku člověka a spokojenější život.

I s ohledem na tato čísla může být Wings for Life World Run ideální příležitost, jak s běháním začít, potažmo se připravit na novou běžeckou sezónu a zažít tak svůj první letošní závod, a to prakticky kdekoliv na světě.

Zdroj: redbull.com

Závod, který pomáhá i láme rekordy

V předchozích letech se Wings for Life World Run zúčastnila například snowboardcrossařka a olympijská vítězka Eva Samková, mistr světa v rychlostní kanoistice Martin Fuksa nebo skateboardista Maxim Habanec. A všichni se shodují na jednom – Jde o závod, díky němuž se pomáhá lidem, kteří to opravdu potřebují. A je skvělé, že peníze vybrané ze závodu jsou správně využity.

Poslední ročníky jedinečného závodu přinesly neuvěřitelné příběhy. Švédský handicapovaný sportovec Aron Anderson ujel na svém vozíku necelých 90 kilometrů, čímž stanovil jen těžko překonatelný rekord. V roce 2019 se po deseti letech na vozíčku na start závodu postavil David Mzee. Ušel 390 metrů a dokonale tak ztělesnil základní principy nadace Wings for Life, která závod pořádá.

Autor:
Publikováno: 22. 4. 2021 15:07 Nahlásit obsah