Kategorie Art/Kultura

Art
Článek
Jak vypadá kluk z filmu Zachraňte Willyho? Herec Jason James Richter se od natáčení hodně změnil
Jak vypadá kluk z filmu Zachraňte Willyho? Herec Jason James Richter se od natáčení hodně změnil V roce 1993 se stal obrovskou senzací americký rodinný film Zachraňte Willyho, ve kterém se malý chlapec Jesse spřátelí s kosatkou Willym. Také jste tento film v dětství milovali a při jeho sledování vám ukápla nejedna slza? V tom případě vás bude jistě zajímat, jak vypadá Jesse ze Zachraňte Willyho v současnosti. Prošel obrovskou proměnou.
Článek
Josefa a Růžena Blažkovy: Nejslavnější česká siamská dvojčata, která prorazila i v USA
Josefa a Růžena Blažkovy: Nejslavnější česká siamská dvojčata, která prorazila i v USA Pravděpodobnost, že se narodí siamská dvojčata, je dle statistik 1:50 000. Jedním takovým případem je narození Josefy a Růženy Blažkových, které patří k nejznámějším českým siamským dvojčatům. Tyto sestry srostlé v bocích se vzhledem ke svému tělesnému handicapu i vrozenému nadání živily jako umělkyně. Prorazily dokonce ve Francii a USA.
Článek
Mucha Sekty si zamilujete: Přinášíme srovnání těchto exkluzivních šumivých vín, z nichž každé vyniká jedinečnou chutí a vůní
Mucha Sekty si zamilujete: Přinášíme srovnání těchto exkluzivních šumivých vín, z nichž každé vyniká jedinečnou chutí a vůní Mucha Sekt je exkluzivní značka šumivých vín, která vás zaujme nejen jedinečnou chutí. Design lahví těchto sektů je totiž inspirován dílem secesního umělce a rodáka z moravských Ivančic Alfonse Muchy. Alkoholické i nealkoholické Mucha Sekty pocházejí z prémiových vinařských oblastí. Zajímá vás, jak chutnají? Máme pro vás jejich srovnání.
Článek
Princezna se zlatou hvězdou: Co jste o této pohádce nevěděli?
Princezna se zlatou hvězdou: Co jste o této pohádce nevěděli? Pohádka Princezna se zlatou hvězdou je už po desetiletí stálicí na televizních obrazovkách a zcela jistě si ji užijeme i tyto Vánoce. Od vzniku této oblíbené pohádky uběhlo už 62 let. Jaké bylo zákulisí této pohádky a kdo třeba přišel k úrazu? Pojďte se s námi podívat na ty nejlepší zajímavosti z pohádky o princezně Ladě a princi Radovanovi.
Článek
Šest medailí pro Mucha Sekty z vinařské soutěže O pohár Karla IV.
Šest medailí pro Mucha Sekty z vinařské soutěže O pohár Karla IV. 26. listopadu 2021 – Pod záštitou Cechu českých vinařů se v Kutné Hoře uskutečnila soutěž O pohár Karla IV. Degustátoři rozdělení do pěti komisí udělili produktům značky Mucha Sekt celkem šest medailí – tři zlaté a tři stříbrné.
Článek
Adam Vojtěch končí na postu ministra zdravotnictví. Odchází na české velvyslanectví ve Finsku
Adam Vojtěch končí na postu ministra zdravotnictví. Odchází na české velvyslanectví ve Finsku Jak oznámil ve čtvrtek 7. října 2021 premiér Andrej Babiš, stávající ministr zdravotnictví Adam Vojtěch je ve své funkci pouze dočasně. Na ministerstvu zdravotnictví totiž poslední říjnový den končí a přesouvá se do Skandinávie. Adam Vojtěch se totiž od 1. listopadu stane velvyslancem ve Finsku.
Článek
Norové natočili své Tři oříšky pro Popelku a zveřejnili první trailer. Co na jejich verzi české Popelky říkáte?
Norové natočili své Tři oříšky pro Popelku a zveřejnili první trailer. Co na jejich verzi české Popelky říkáte? Pouštíte si každé Vánoce filmovou pohádku Tři oříšky pro Popelku? Tento klenot z roku 1973, ve kterém si hlavní roli zahrála legendární Libuše Šafránková, má novou podobu. Svou vlastní verzi Tří oříšků pro Popelku zvanou Tre nøtter til Askepott totiž aktuálně dotočili Norové. Podívejte se na trailer k tomuto snímku a udělejte si svůj vlastní názor.
Článek
Mrak připomíná obličej démona či Jokera. Tento ohromující úkaz vyfotil v Austrálii 14letý chlapec
Mrak připomíná obličej démona či Jokera. Tento ohromující úkaz vyfotil v Austrálii 14letý chlapec Také pozorujete mraky na obloze a vidíte v nich beránky, ovečky nebo lidské obličeje? Jenže úkaz, který začátkem letošního srpna zachytil na západním pobřeží Austrálie 14letý Jarvis Smallman, je už jiný level. Tento chlapec vyfotil mrak s obličejem démona a jak sám přiznává, při jeho pořízení nepoužil žádné úpravy.
(48) Načíst více