Kategorie Art/Kultura

Art
Článek
Barva roku 2024 Pantone: Seznamte se s Peach Fuzz neboli sametově broskvovou
Barva roku 2024 Pantone: Seznamte se s Peach Fuzz neboli sametově broskvovou Společnost Pantone vyhlásila barvu roku 2024. Jedná se o jemný odstín Peach Fuzz, který můžeme do češtiny přeložit jako sametově broskvovou barvu. Tento odstín je hřejivý, svěží, jemný a zároveň smyslný. Co na něj říkáte?
Článek
I vaše knihovna může skrývat cenné staré knihy za desítky tisíc korun. Kniha Jaroslava Foglara Boj o první místo se vydražila za 18 tisíc Kč
I vaše knihovna může skrývat cenné staré knihy za desítky tisíc korun. Kniha Jaroslava Foglara Boj o první místo se vydražila za 18 tisíc Kč Zdědili jste knihovnu po babičce a myslíte si, že žádná ze starých knih nemá hodnotu? Tuto knihovnu si dobře projděte. Možná, že ukrývá nečekaný poklad, za který můžete dostat až desítky tisíc korun. K cenným knihám patří například kniha Jaroslava Foglara Boj o první místo, jejíž první vydání z roku 1936 se letos v létě vydražilo za 18 tisíc Kč.
Článek
Zemřel režisér Vymítače ďábla. Williamu Friedkinovi bylo 87 let
Zemřel režisér Vymítače ďábla. Williamu Friedkinovi bylo 87 let Hororový snímek Vymítač ďábla nebo kultovní film Francouzská spojka. Nejen pod těmito počiny je nesmazatelně podepsán americký režisér William Friedkin. Smutnou zprávou pro jeho fanoušky je, že bohužel již není mezi námi. Zemřel 7. srpna 2023 v americkém Los Angeles.
Článek
Noční seriál NN NIGHT RUN a AVON BĚH PROTI za zdravá prsa opět ve Vesci
Noční seriál NN NIGHT RUN a AVON BĚH PROTI za zdravá prsa opět ve Vesci Start a cíl proběhne v lyžařském areálu Vesec. Na běžce čeká kopcovitá trasa okolo Vesce. Připravte si čelovky, protože v lesích bude tma tmoucí. Okolo Vesce je jeden pětikilometrový okruh, který si nejprve proběhnout účastníci Avon Běhu za zdravá prsa.
Článek
NN Night run Ostrava-město ovládnou noční běžci, nebudou chybět dětské a rodinné běhy
NN Night run Ostrava-město ovládnou noční běžci, nebudou chybět dětské a rodinné běhy Noční zážitkový běh, který pod názvem NN Night run Ostrava odstartuje z Masarykova náměstí, je už tradiční běžeckou událostí, jež spojením své formy a rozsahu nemá obdoby. Také letos z náměstí vyběhnou do potemnělých ulic účastníci hned několika závodních kategorií, a to v sobotu 22.4.2023.
Článek
Soutěž ve výkonu vodicích psů „Cesta ve tmě“
Soutěž ve výkonu vodicích psů „Cesta ve tmě“ Již 19.ročník soutěže „Cesta ve tmě“ se letos koná v Boskovicích. Jako každý rok se mezi sebou utká 20 dvojic ve složení: nevidomý člověk a jeho vodicí pes. Soutěžit budou ve zdolání 2 částí neznámé trasy a obligátní poslušnosti.
Článek
Mucha Sekt Brut získal zlatou medaili v Berlíně
Mucha Sekt Brut získal zlatou medaili v Berlíně 24. března 2023 – Další ze série nejprestižnějších světových soutěží pod patronátem OIV (Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno) a UIOE (Mezinárodní unie enologů) BERLINER WEIN TROPHY 2023 opět potvrdila, že Mucha Sekt patří mezi špičková světová vína. Mucha Sekt Brut inspirovaný tvorbou Alfonse Muchy si z Berlína odváží zlatou medaili.
Článek
NN NIGHT RUN letos slaví 10 let. Zve na noční běh do 8 měst
NN NIGHT RUN letos slaví 10 let. Zve na noční běh do 8 měst V letošním roce se znovu rozeběhne kolotoč netradičních zážitkových běhů nočními městy NN NIGHT RUN, který v roce 2023 oslaví desáté výročí své existence. V období od jara do podzimu běžci zavítají do stejných osmi měst, kde se konaly noční běžecké závody vloni. Začíná se 22. dubna v Ostravě a končí 14. října v Olomouci.
Článek
Innogy Winter Ostrava se pomalu blíží
Innogy Winter Ostrava se pomalu blíží Také letos bude seriál innogy WINTER RUN zároveň Českým pohárem v zimním běhu pod záštitou Českého atletického svazu. Kromě certifikované trati 8 km, která bude součástí poháru, mohou běžci a běžkyně zvolit i poloviční vzdálenost.
(92) Načíst více