Kategorie Art/Kultura

Art
Článek
Adam Vojtěch končí na postu ministra zdravotnictví. Odchází na české velvyslanectví ve Finsku
Adam Vojtěch končí na postu ministra zdravotnictví. Odchází na české velvyslanectví ve Finsku Jak oznámil ve čtvrtek 7. října 2021 premiér Andrej Babiš, stávající ministr zdravotnictví Adam Vojtěch je ve své funkci pouze dočasně. Na ministerstvu zdravotnictví totiž poslední říjnový den končí a přesouvá se do Skandinávie. Adam Vojtěch se totiž od 1. listopadu stane velvyslancem ve Finsku.
Článek
Norové natočili své Tři oříšky pro Popelku a zveřejnili první trailer. Co na jejich verzi české Popelky říkáte?
Norové natočili své Tři oříšky pro Popelku a zveřejnili první trailer. Co na jejich verzi české Popelky říkáte? Pouštíte si každé Vánoce filmovou pohádku Tři oříšky pro Popelku? Tento klenot z roku 1973, ve kterém si hlavní roli zahrála legendární Libuše Šafránková, má novou podobu. Svou vlastní verzi Tří oříšků pro Popelku zvanou Tre nøtter til Askepott totiž aktuálně dotočili Norové. Podívejte se na trailer k tomuto snímku a udělejte si svůj vlastní názor.
Článek
Mrak připomíná obličej démona či Jokera. Tento ohromující úkaz vyfotil v Austrálii 14letý chlapec
Mrak připomíná obličej démona či Jokera. Tento ohromující úkaz vyfotil v Austrálii 14letý chlapec Také pozorujete mraky na obloze a vidíte v nich beránky, ovečky nebo lidské obličeje? Jenže úkaz, který začátkem letošního srpna zachytil na západním pobřeží Austrálie 14letý Jarvis Smallman, je už jiný level. Tento chlapec vyfotil mrak s obličejem démona a jak sám přiznává, při jeho pořízení nepoužil žádné úpravy.
Článek
Mucha Sekt Rosé Sec šampionem Víno Terra Wag 2021
Mucha Sekt Rosé Sec šampionem Víno Terra Wag 2021 4. srpna 2021 – Degustátoři slovenské soutěže Víno TERRA WAG 2021 zvolili šampiónem vítěze kategorie šumivých vín Mucha Sekt Rosé Sec. Pro suchý růžový sekt od společnosti Soare sekt je to již třetí medaile v letošním roce. Tradiční lokální klání hostila slovenská Šaľa již po šesté a jeho výsledky budou slavnostně vyhlášeny v září.
Článek
MINT Market se vrací do Brna
MINT Market se vrací do Brna MINT Market letos již podruhé zaplní všechny tři patra Tržnice Brno až po strop designem a módou. Jednodenní letní edice populárního MINT Marketu Brno proběhne v sobotu 19. června na Zelném trhu v samém srdci města. Vstup je jako vždy zdarma a bez bariér.
Článek
Volba spotřebitelů 2021: Vyberte nejlepší výrobek a vyhrajte!
Volba spotřebitelů 2021: Vyberte nejlepší výrobek a vyhrajte! Jako každý rok, tak i letos máte možnost vybrat nejlepší výrobek roku v anketě Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka 2021 a vyhrát tak balíček nominovaných produktů v celkové. I tento rok je z čeho vybírat! Opět se účastní mnoho zajímavých a atraktivních výrobců se svými nejlepšími novinkami. Proto neváhejte a určitě dejte hlas svým favoritům!
Článek
Jarní MINT Market v Pardubicích
Jarní MINT Market v Pardubicích MINT Market, největší české trhy s autorským designem, originální módou a doplňky, zamíří v sobotu 5. června do Pardubic. Na venkovním prostranství v areálu Automatických mlýnů vyrostou desítky stánků nezávislých prodejců.
Článek
Jarní MINT Market v Olomouci
Jarní MINT Market v Olomouci MINT Market, největší české trhy s autorským designem, originální módou a doplňky, konečně opět zamíří do Olomouce, tentokrát poprvé do areálu Letního kina. V sobotu 22. května tam od 10 do 17 hodin potkáte šedesát nezávislých prodejců. Vstup je jako vždy zdarma a bez bariér.
Článek
Když led vydává svá tajemství: Co vše objevili vědci pohřbené pod ledem?
Když led vydává svá tajemství: Co vše objevili vědci pohřbené pod ledem? Změna klimatu, dlouholeté bádání i pouhá náhoda. To vše jsou faktory, které se v posledních letech postaraly o sérii pozoruhodných „ledových“ nálezů. Led dokázal artefakty chránit před zubem času i několik tisíc let a po jejich odhalení poskytuje pohled do minulosti. Co vše vědci pod ledem objevili?
(42) Načíst více