Štědrovečerní pohádka 2024: Těšte se na Tři princezny

Štědrovečerní pohádka 2024: Těšte se na Tři princezny Zdroj: Česká televize

Česká televize každým rokem připravuje novou vánoční pohádku, kterou můžeme na televizních obrazovkách poprvé zhlédnout vždy 24. prosince večer. Jaká bude štědrovečerní pohádka 2024? Jmenuje se Tři princezny, a právě ji natáčí režisér Tomáš Pavlíček.

Vánoční pohádka 2024 vzniká v Českém Švýcarsku

V Českém Švýcarsku, které před dvěma lety zpustošil rozsáhlý požár, právě odstartovalo natáčení letošní štědrovečerní pohádky České televize. Ta nese název Tři princezny a pojednává jak jinak než o třech spanilých princeznách. Jedna je zrzka, druhá blondýnka a třetí brunetka.

Jaký je základní příběh této štědrovečerní pohádky 2024? Chytrá Sofie, odvážná Leona a krásná Flóra putují na koních spálenou krajinou. Tyto tři princezny čeká cesta plná nástrah, dobrodružství a zdolávání nesnadných úkolů.

“Scénář Tří princezen má napínavý příběh postavený na povahově rozdílných princeznách. Ano, se zlem budou tentokrát bojovat dívky, nikoliv princové. Právě ony genderově převrácené role s sebou nesou neotřelý způsob řešení některých zápletek v boji s krutou královnou Mortanou. Můžu divákům slíbit oblíbené herce, napětí, humor, krásné lokace a kostýmy a samozřejmě nebude chybět ani osudová láska,“ naznačila děj pohádky Tři princezny kreativní producentka České televize Kateřina Ondřejková   

Tomáš Pavlíček režíruje pohádku vůbec poprvé, a rovnou vánoční

Vánoční pohádku Tři princezny natáčí režisér Tomáš Pavlíček, který je mimo jiné držitelem Českého lva za režii filmu Přišla v noci. Velkou zajímavostí je, že pohádku režíruje vůbec poprvé.

Zdroj: Shutterstock “Pohádku režíruji poprvé a přiznávám, že to byl můj velký sen. Dobrou pohádku si definuji jako dobrodružný film s trochou humoru. Ten do děje rozhodně patří. A bude i ve Třech princeznách,“ řekl Tomáš Pavlíček.

Tři princezny hrají neokoukané tváře

Pro ústřední trojici Tří princezen vybral režisér a producentka neokoukané, ale talentované herečky. A to Josefínu Markovou, Sáru Černochovou a Dorotu Šlajerovou. V pohádce Tři princezny dále hrají také Josef Trojan, Klára Melíšková, Martin Pechlát, Cyril Dobrý, Anna Šišková, Vojtěch Vondráček nebo Michal Isteník. 

Vánoční pohádku Tři princezny bude štáb režiséra Tomáše Pavlíčka natáčet celkem 23 dní. Kromě Českého Švýcarska také na zámku Hrubý Rohozec a hradě Bouzov. Filmaři se podívají dále do Tiských skal, do lomu Homolák, na Skryjská jezírka a s příběhem zavítají i do Malé a Velké Ameriky. 

Zdroj: Ceskatelevize.cz

Autor:
Publikováno: 16. 5. 2024 13:12 Nahlásit obsah