Kategorie Psychologie

Článek
5 zajímavostí o lidech narozených v únoru: Jsou inteligentní, vyrovnaní a kreativní
5 zajímavostí o lidech narozených v únoru: Jsou inteligentní, vyrovnaní a kreativní Slavíte narozeniny v únoru? Tento chladný měsíc roku vám dal do vínku hned několik výjimečných vlastností. Podíváme se blíže, jací jsou lidé narození v únoru a jakými vlastnostmi se mohou konkrétně pochlubit.
Článek
Sny o mrtvých blízkých mají různý výklad: Co znamenají?
Sny o mrtvých blízkých mají různý výklad: Co znamenají? Zdálo se vám v noci o mrtvém příbuzném nebo o mrtvém příteli? Jistě vás potom zajímá, co znamená, když se ve vašem snu objeví člověk, který už zemřel. Jaký tedy mají sny o mrtvých blízkých výklad?
Článek
Jak při řízení držíte volant? Tohle to o vás vypoví
Jak při řízení držíte volant? Tohle to o vás vypoví Osobnost člověka se dá odhalit z několika věcí – z gestikulace, z oblékání, ze stylu chůze nebo dokonce i z jeho písma. Avšak i způsob, jakým držíme volant při řízení auta, toho prozradí víc než dost.
Článek
5 nezdravých návyků, kterými si nevědomky ničíte zdraví
5 nezdravých návyků, kterými si nevědomky ničíte zdraví Každý den pečlivě dodržujete osobní hygienu, cvičíte, snažíte se zdravě jíst... I přesto si možná nevědomky ničíte zdraví. Kde je zakopaný pes? Možná v tom, že si některé nezdravé návyky vůbec neuvědomujete.
Článek
Slovo roku 2022 podle Oxfordského slovníku vás zaskočí. 93 % lidí hlasovalo pro opravdu bizarní označení
Slovo roku 2022 podle Oxfordského slovníku vás zaskočí. 93 % lidí hlasovalo pro opravdu bizarní označení Lexikografové z Oxfordu zveřejnili na základě hlasování, do kterého se zapojilo více než 340 tisíc anglicky hovořících lidí z celého světa, slovo roku 2022. Na plné čáře zvítězilo označení “goblin mode” neboli režim goblina či skřetí režim, pro které hlasovalo 93 procent zúčastněných. Tento výraz přímo vystihuje dnešní společnost. Víte, co znamená?
Článek
Chcete zbohatnout? Musíte dodržovat tato pravidla
Chcete zbohatnout? Musíte dodržovat tato pravidla Upřímně – kdo z vás by si nepřál být bohatý a finančně nezávislý, aby se mohl až do konce života věnovat pouze svým koníčkům? Pokud však nevyhrajete v loterii, je třeba si uvědomit, že úspěch a bohatství nevzniká přes noc, ale vede k němu mnohdy trnitá cesta.
Článek
Žák 6. třídy, který je dyslektik, dostal za 4 chyby v diktátu pětku. Učitelka ignoruje způsob, jak s žákem pracovat, zlobí se Líný učitel
Žák 6. třídy, který je dyslektik, dostal za 4 chyby v diktátu pětku. Učitelka ignoruje způsob, jak s žákem pracovat, zlobí se Líný učitel Žák 6. třídy jedné české základní školy, který je dyslektik, psal spolu s ostatními spolužáky diktát z českého jazyka. I když v něm vzhledem ke své diagnóze udělal pouhé čtyři chyby, jeho učitelka mu dala za pět. Toto hodnocení nazvedlo ze židle Líného učitele alias Roberta Čapka, který o nevhodném přístupu učitelky informoval na svém Facebooku.
Článek
4 spolehlivé způsoby, jak odhalit lháře
4 spolehlivé způsoby, jak odhalit lháře Dokážete poznat, když vám někdo druhý lže? Jeho lež vás může pořádně naštvat, nebo dokonce bolet! Naučte se proto odhalit lháře dřív, než napáchá větší škody. Přinášíme čtyři základní podvědomé vzorce chování lhářů, které stojí za to umět v reálném životě rozpoznat.
Článek
Proč jsme lechtiví? Tato otázka zajímá snad každého
Proč jsme lechtiví? Tato otázka zajímá snad každého Když vás někdo lechtá, smějete se, až vám tečou slzy? Anebo, když vás někdo polechtá na břiše, pod krkem či pod paží, zůstáváte v naprostém klidu? Pokud vás zajímá, proč jsme lechtiví, odpověď na tuto otázku vás velmi překvapí. Také vám zodpovíme, proč každý člověk reaguje na lechtání jinak a proč sami sebe zlechtat nemůžeme.
(151) Načíst více