Kategorie Psychologie

Článek
Ženy si nepořizují selfie fotografie kvůli mužům. Podle vědců je jejich smysl úplně jiný
Ženy si nepořizují selfie fotografie kvůli mužům. Podle vědců je jejich smysl úplně jiný Trend pořizování selfie se již pár let drží a pravděpodobně od něj ženy jen tak neupustí. Tento typ fotografií se především objevuje na Instagramu, kde na každém ženském profilu najdete minimálně jednu takovou fotku - nebo pravděpodobněji několik desítek.
Článek
Vyberte psí plemeno a zjistěte, kdo ve skutečnosti jste
Vyberte psí plemeno a zjistěte, kdo ve skutečnosti jste Psi nesou mnohá pojmenování, ovšem to nejvýstižnější je „nejlepší přítel člověka“. Pravděpodobně nejeden z nás se o pravdivosti tohoto tvrzení přesvědčil sám, protože jak je o nás Češích známo, jsme národem pejskařů.
Článek
Různé typy bolestí, které úzce souvisí s našimi emocemi
Různé typy bolestí, které úzce souvisí s našimi emocemi Ačkoliv si to málokdo z nás dokáže připustit, naše tělo a mysl jsou velmi úzce propojeny. Když nás něco emočně trápí a souží, po čase se to začne projevovat na našem fyzickém zdraví.
Článek
„Bez cestování se anglicky nenaučím“ a další mýty o studiu jazyků
„Bez cestování se anglicky nenaučím“ a další mýty o studiu jazyků Přestávka v cestování poskytla mnohým výmluvu, proč nezačít s dlouho odkládaným učením se cizího jazyka. Že se angličtinu, španělštinu či další jazyky nelze naučit bez možnosti vycestovat, je přitom jedním z největších mýtů jazykového vzdělávání. Jakými dalšími pověrami se při učení jazyka nenechat odradit?
Článek
Jak rychle najít novou práci? Učte se jazyky!
Jak rychle najít novou práci? Učte se jazyky! Důsledky koronavirové pandemie se projevují nástupem ekonomické krize a růstem nezaměstnanosti. Personalisté doporučují zaměřit se na zvýšení svých dovedností. Podle odborníků totiž budou firmy stále méně nakloněny hromadnému vzdělávání svých zaměstnanců a upřednostní tak uchazeče, který již danými znalostmi disponuje.
Článek
Jarní únava. Jak se s ní co nejrychleji vypořádat?
Jarní únava. Jak se s ní co nejrychleji vypořádat? Z počasí, při kterém nejraději zůstáváme doma zabalení v dece s velkým hrnkem horké čokolády, se najednou stává to "mikinové" a spolu s obavami o naši letní siluetu pociťujeme na vlastní kůži i nechuť cokoli dělat a nejraději bychom celé dny leželi v posteli. Jak se nejlépe s jarní únavou poprat? To si společně projdeme v nadcházejícím článku.
Článek
Klíče jako sebeobrana: Tiktokerka vysvětluje ženám, jak je při útoku správně držet
Klíče jako sebeobrana: Tiktokerka vysvětluje ženám, jak je při útoku správně držet Jdete večer po prázdné ulici a uslyšíte za sebou kroky. I když existuje pouze malá pravděpodobnost, že vás člověk, který jde za vámi, může napadnout, mějte se na pozoru. Co když ale nemáte po ruce pepřový sprej, který byste mohla v případě útoku použít? Pro sebeobranu použijte klíče. Jak je správně držet, radí ženám na TikToku vizážistka Fae.
Článek
Psychologický test vyzkoušely na TikToku miliony lidí. Odpověď na jednu testovou otázku vám řekne, zda máte psychopatické sklony
Psychologický test vyzkoušely na TikToku miliony lidí. Odpověď na jednu testovou otázku vám řekne, zda máte psychopatické sklony Na TikToku se šíří virální video, které toho dokáže dost vypovědět o vás samotných. Krátké video tiktokerky Sophie dosud viděly více než čtyři miliony lidí. Obsahuje totiž jednoduchý test, který dokáže odhalit, zda máte psychopatické sklony.
Článek
5 znamení zvěrokruhu, která zvládají lockdown nejlépe
5 znamení zvěrokruhu, která zvládají lockdown nejlépe Nezáleží pouze na tom, zda jste introverti, nebo extroverti. O tom, jakým způsobem prožíváte současný lockdown hodně vypovídá také znamení zvěrokruhu, ve kterém jste se narodili. Která hvězdná znamení tedy zvládají lockdown nejlépe a jsou v největší psychické pohodě? Pokud mezi ně patříte, rozhodně si pogratulujte.
(89) Načíst více