Kategorie Psychologie

Článek
10 způsobů, jak být šťastná
10 způsobů, jak být šťastná Být šťastná v této uspěchané době může být někdy opravdu oříšek. Neustále spěcháme, stresujeme se a často nemáme ani chvilku se zastavit a přemýšlet o tom, zda jsme s naším životem spokojené a zda jsme skutečně šťastné.
Článek
Jak být šťastným člověkem? Zde máte sedm rad přímo od dětí!
Jak být šťastným člověkem? Zde máte sedm rad přímo od dětí! Otázka „Jak být šťastný?“ patří mezi aktuální a nejhledanější otázky na českém internetu. Samotné nás odpověď velmi zajímala, zeptali jsme se proto dětí. Na Lince bezpečí jsme shromáždili přibližně 500 dopisů od dětí ze základních škol po celé České republice. Odpovědi jsou překvapivě krásné ve své jednoduchosti a zároveň hloubce.
Článek
Nebaví vás studium? Poradíme vám tipy na učení pro každý druh paměti
Nebaví vás studium? Poradíme vám tipy na učení pro každý druh paměti Tentokrát pro vás máme něco, co oceníte vy i vaše děti: fígle jak si zlepšit paměť. Školáci docílí lepších známek a nám se zjednoduší každodenní život, protože už nebudeme mít děravou hlavu. Paměť se lepší učením, protože mozek je jako sval a když ho pravidelně cvičíme, zesílí. Začít můžeme kdykoli. Tady je několik typů, jak na to…
Článek
9 vlastností, které z vás udělají nejvíce okouzlujícího člověka na světě!
9 vlastností, které z vás udělají nejvíce okouzlujícího člověka na světě! Jeff Haden, jeden z nejvlivnějších a nejvíce populárních lidí na síti LinkedIn a zároveň autor 30 obchodních a komunikačních knih, vysvětlil, jak si lidé mohou snadno získat důvěru každého a vytvořit si pozitivní obraz sami sebe.
Článek
Chcete vědět, co o vás prozradí tvar vašich nehtů? V tom případě čtěte dál!
Chcete vědět, co o vás prozradí tvar vašich nehtů? V tom případě čtěte dál! Každý člověk je jiný, ať už jde o vlasy, oči, rty nebo dokonce i nehty. A právě ty, přesněji jejich tvar, o nás dokáže leccos povědět. Existuje několik tvarů nehtů a k těm se řadí i vlastnosti člověka. Tak se pojďme společně podívat na to, co k jakému tvaru patří!
Článek
Řeč těla - 7 návyků úspěšných lidí!
Řeč těla - 7 návyků úspěšných lidí! Říká se, že naše tělo má svůj vlastní jazyk a někdy dokážeme tělem mluvit hlasitěji a zřetelněji než slovy. Nedávné studie ukázaly, že lidé, kteří vědí jak efektivně komunikovat pomocí neverbálních signálů, mají vyšší úroveň emoční inteligence.
Článek
9 lží, kterými se neustále krmíme
9 lží, kterými se neustále krmíme Nikdo nemá rád lháře. Pokud zjistíte, že vám někdo lhal, cítíte se zrazeni a dotyčný lhář ve vašich očích klesne. Tak proč ale neustále lžeme sami sobě? To podle vás není zrada? Je a možná ještě větší než od těch druhých.
Článek
České ženy neví, jak se bránit násilí
České ženy neví, jak se bránit násilí Už 25. listopadu si připomeneme Mezinárodní den proti násilí na ženách vyhlášený Valným shromážděním OSN. Povědomí o možnostech, jak se násilí bránit, je mezi českými ženami velmi nízké. V České republice se přitom stala obětí znásilnění nebo pokusu o něj každá desátá žena. Sexuální obtěžování pak zažila celá třetina žen.
Článek
Čtenářka píše: Následujte těchto 7 tipů a zbavte se stresu z věčného nestíhání
Čtenářka píše: Následujte těchto 7 tipů a zbavte se stresu z věčného nestíhání Máme stejně času jako naši předkové a k tomu řadu dalších vychytávek. Jak je tedy možné, že neustále „nestíháme“? Moderní doba nám totiž kromě řady technologií přináší také spoustu úkolů a povinností. To, že nestíháme, je však především náš pocit. Pojďme ho změnit!
(103) Načíst více