Kategorie Psychologie

Článek
Dvě na první pohled stejné tváře, nemusí vypovídat o tom stejném.
Dvě na první pohled stejné tváře, nemusí vypovídat o tom stejném. Existuje uznávaná teorie mezi vědci, podle které je intelekt ovlivňován dominující pravou nebo levou hemisférou. To má pak zásadní vliv na smýšlení jedince.
Článek
Díky těmto věcem poznáte, zda-li je člověk psychopat. Může to být kdokoli z vašeho okolí
Díky těmto věcem poznáte, zda-li je člověk psychopat. Může to být kdokoli z vašeho okolí Každý si představí psychopata jako vyšinutého vraha. Jenže psychopatů existuje celá řada, jež nemusí mít sklony jen k sériovému vraždění. Jsou mezi námi a na první pohled je neodhalíte. Proto vám povíme, jak na to.
Článek
Proč partner pokukuje po jiných? Je to prostší, než se vlastně zdá
Proč partner pokukuje po jiných? Je to prostší, než se vlastně zdá Zažila to určitě každá žena a tudíž pravděpodobně i vy samy. Přítel si prohlédne kolemjdoucí ženu a vás to moc nepotěší, nejspíše ho i na to popudlivě upozorníte. Jenže on za to svým způsobem ani nemůže. Pojďme se tedy podívat, proč tomu tak je.
Článek
IKEA experiment: Co se stane, když budete 30 dnů šikanovat pokojovou rostlinu?
IKEA experiment: Co se stane, když budete 30 dnů šikanovat pokojovou rostlinu? Mají rostliny duši a dokážou reagovat na vjemy kolem sebe? Toť otázka, na kterou se pokusila v rámci projektu "Šikanuj pokojovou rostlinu" nalézt odpověď společnost IKEA. Výzkumu se letos v květnu zúčastnily dvě pokojové rostliny a více než tisícovka dětí. Jednu z rostlin měly děti chválit a druhé říkat nenávistná slova. Jak to všechno dopadlo?
Článek
Možná jste génius, jen o tom ještě nevíte. Záleží na těchto sedmi věcech
Možná jste génius, jen o tom ještě nevíte. Záleží na těchto sedmi věcech Zní to možná šíleně, ale skutečně se ve vás může skrývat génius, třeba jste to zatím jen ještě nezjistili. Váš mozek vás nijak neupozorňuje, zda-li jste paličatí, pohotoví nebo sentimentální. Záleží pak na vašem vědomí, jestli si sami sebe uvědomujete.
Článek
Vaše chůze vypovídá o mnohém. Dokáže trefně vyobrazit váš charakter a nejen to
Vaše chůze vypovídá o mnohém. Dokáže trefně vyobrazit váš charakter a nejen to Chůze každého člověka na planetě je svým způsobem ojedinělá a unikátní, vyplývá z podstaty nás samých. Postačí jen, když se na veřejnosti trošku porozhlédnete a nebudete se stačit divit, kolika možnými způsoby lze vlastně chodit. Jakákoliv taková chůze pak vypovídá o charakteru, náladě nebo sexuální přitažlivosti jedince.
Článek
Stále nevíte, jestli je to špatný nebo dobrý člověk? Tyto 4 věci vám to pomohou zjistit
Stále nevíte, jestli je to špatný nebo dobrý člověk? Tyto 4 věci vám to pomohou zjistit Kamarád přivedl do party novou tvář a vám trvá, než si dotyčného pustíte více k tělu a začnete mu důvěřovat. Jinými slovy stále nevíte, jestli je to dobrý nebo špatný člověk. Je to zcela přirozená reakce a zabere mnohdy hodně času, než dojde k nějakému zlomovému momentu, který rozhodne. To se ale dá z části urychlit.
Článek
Jakým stylem se s partnerem držíte za ruce? O vašem vztahu to prozradí spoustu věci
Jakým stylem se s partnerem držíte za ruce? O vašem vztahu to prozradí spoustu věci Páry si svou lásku a oddanost projevují nejrůznějšími způsoby a držení rukou mezi to rozhodně patří. Každý člověk je jiný a proto i každý pár preferuje držení jiným způsobem, což právě dokáže o člověku mnoho vypovědět.
Článek
Nepřehlížejte šikanu. Ubohý chlapec zažíval šikanu kvůli jeho nemocné pleti. Naštěstí se ho zastal starší spolužák.
Nepřehlížejte šikanu. Ubohý chlapec zažíval šikanu kvůli jeho nemocné pleti. Naštěstí se ho zastal starší spolužák. Šikana ve školách je stále horkým tématem. I přesto, že se zavádějí všelijaká opatření, se ji stále nedaří zcela zastavit. Děti bývají často velmi kruté a pokud nejsou od útlého věku vedeny přímočaře k lásce a soucitu, tak to odnáší ti, co jsou prostě jiní. Následující příběh by snad mohl mít jiné posloupnosti.
(174) Načíst více