Kategorie Psychologie

Článek
Pravdy o životě, které si nechcete připustit, ale které vám pomohou znovu se "sebrat" a změnit svůj život
Pravdy o životě, které si nechcete připustit, ale které vám pomohou znovu se "sebrat" a změnit svůj život Někdy je lepší, když vám někdo řekne, jak se věci mají - upřímně a natvrdo. Pravda může být bolestivá. Pokud ale chcete svůj život prožít naplno, je načase zamyslet se, na čem doopravdy záleží. Může se totiž stát, že věci, které nyní řešíte, za nějakou dobu zhodnotíte jako nepodstatné NIC, kvůli kterému vám život proklouzl mezi prsty.
Článek
Jsou emočně inteligentní lidé šťastnější a úspěšnější?
Jsou emočně inteligentní lidé šťastnější a úspěšnější? Emoční inteligence je v psychologickém světě velmi uznávaným rysem lidské osobnosti. Často bývá spojena se štěstím a úspěchem v životě. Mnoho z nás by ani neřeklo, že je emočně inteligentní. Co to tedy emoční inteligence je a jak se projevuje?
Článek
Šeptej! Aneb proč vás (ne)vzrušují podivné zvuky ASMR
Šeptej! Aneb proč vás (ne)vzrušují podivné zvuky ASMR Autonomní senzorická meridiánová reakce (ASMR) je navozování stavu relaxace, uvolnění a blaženosti prostřednictvým různých zvuků. Na internetu můžete pod zkratkou ASMR shlédnout tisíce videí z celého světa, která v lidech vyvolávají různé reakce.
Článek
19 super psychologických tipů, které změní váš život
19 super psychologických tipů, které změní váš život Snažíme se stát lepšími, chytřejšími a silnějšími, ale často hledáme příliš složitou cestu, a to je škoda. Existují méně stresující způsoby, které vedou ke stejnému cíli. Našli jsme 19 zlepšováků z různých oblastí, které jednoznačně usnadní váš život.
Článek
Hraje můj přítel automaty? Varovné signály, které mohou odhalit jeho závislost
Hraje můj přítel automaty? Varovné signály, které mohou odhalit jeho závislost Hazardní hráčství - jev, který se nám jen velmi těžko chápe. Přesto se odhaduje, že počet závislých v České republice je kolem 50 000 až 100 000. Existuje několik vodítek, díky kterým můžete odhalit, zda váš partner nepodlehl právě gamblingu.
Článek
7 kostlivců ve skříni, o kterých byste měla raději pomlčet
7 kostlivců ve skříni, o kterých byste měla raději pomlčet V určitých chvílích je nejlepším řešením, když si necháte tajemství sama pro sebe a budete držet jazyk za zuby. Jaká témata by měla zůstat raději tabu, abyste si to nerozházela se svými nejbližšími?
Článek
Generace SINGLES: Svobodná volba nebo prokletí třicátníků?
Generace SINGLES: Svobodná volba nebo prokletí třicátníků? Mají dávno po škole. Živí je flexibilní práce. Hodně času věnují seberozvoji, cestování, přátelům. Cítí se skvěle v kůži nezávislého člověka, který má život ve své režii. Bez závazků, bez partnera. Vyslouží si člověk status “singles” navždy?
Článek
Chcete se cítit sexy? Řekneme vám, jak na to!
Chcete se cítit sexy? Řekneme vám, jak na to! Někdy se stane, že vstanete špatnou nohou a máte pocit, že zrovna zažíváte "den blbec". Ať už je to po noci plné alkoholu, nebo po dni nekonečného pracovního stresu. Když se vám zdá, že váš odraz v zrcadle už není to, co býval, určitě nevěšte hlavu. Poradíme vám, jak se budete cítit zase pořádně sexy!
Článek
Co o vaší osobnosti prozrazuje váš rukopis?
Co o vaší osobnosti prozrazuje váš rukopis? Říká se, že se podle rukopisu dá poznat více než 5 000 nejrůznějších osobnostních rysů. Ačkoliv nejsme grafologové, existuje jednoduchý test, díky kterému vám prozradíme něco málo o vás a vaší osobnosti.
(133) Načíst více