Kategorie Psychologie

Článek
Jak vidí běžný den dítě a jak jeho matka. Video vlogerky Esther Anderson během nouzového stavu nese krásné poselství
Jak vidí běžný den dítě a jak jeho matka. Video vlogerky Esther Anderson během nouzového stavu nese krásné poselství Máte malé děti? Potom s nimi během nouzového stavu jistě trávíte více času, než jste byli dříve zvyklí. Jestli trpíte pocitem, že jste jako rodiče momentálně na konci svých sil, pusťte si video, které ukazuje běžný den z pohledu dítěte i z pohledu jeho mámy. Toto video skrývá neobyčejné poselství, které vám vlije novou energii do žil.
Článek
Světový den duševního zdraví si připomínáme 10. října. Slavíme jej již od roku 1992
Světový den duševního zdraví si připomínáme 10. října. Slavíme jej již od roku 1992 Když je naše duševní zdraví v pořádku, znamená to, že jsme fit nejen po psychické, ale i fyzické stránce. Péči o své duševní zdraví bychom však neměli podceňovat. Na tuto skutečnost apeluje Světový den duševního zdraví, který si každoročně připomínáme 10. října.
Článek
Jak se zbavit podzimní deprese a depresivní nálady: Sportujte, relaxujte, procházejte se přírodou a dostatečně spěte
Jak se zbavit podzimní deprese a depresivní nálady: Sportujte, relaxujte, procházejte se přírodou a dostatečně spěte Podzim, to není pouze padající pestrobarevné listí nebo pouštění draků. S tímto ročním obdobím úzce souvisí také neblaze proslulé podzimní deprese a depresivní nálady. Jste s příchodem podzimu unavenější, skleslejší, podrážděnější, máte větší chuť na sladké a padá na vás splín? Poradíme vám, jak s podzimní depresí zatočit.
Článek
Existují čtyři typy hněvu a zuřivosti. Psychologové radí, jak se každého z nich zbavit
Existují čtyři typy hněvu a zuřivosti. Psychologové radí, jak se každého z nich zbavit Hněv je emocionální stav, který se může projevovat různě. Když se na někoho zlobíme, jsme podráždění a mrzutí, závidíme nebo toužíme po pomstě. Hněv se může obrátit i vůči nám, a to ve formě sebelítosti či sebepoškozování. Psychologové přitom rozlišují čtyři typu hněvu a radí, jak se každého z nich zbavit.
Článek
Rady do života, které třicátníci vzkazují mladší generaci: Budujte rodinné vztahy a starejte se o své zdraví
Rady do života, které třicátníci vzkazují mladší generaci: Budujte rodinné vztahy a starejte se o své zdraví Zkušenostmi starších mladí lidé často opovrhují. A to je velká škoda, protože by se mohli vyvarovat velkých životních chyb. Tuto skutečnost si uvědomil americký bloger a spisovatel Mark Manson, který na svém blogu vyzval své čtenáře ve věkové skupině 30 až 40 let, aby sdělili, na čem v životě záleží. Co konkrétně tito lidé vzkazují mladší generaci?
Článek
Ženám stačí ke štěstí zdánlivě nepodstatné maličkosti. A to nejen úbytek váhy či slevová akce
Ženám stačí ke štěstí zdánlivě nepodstatné maličkosti. A to nejen úbytek váhy či slevová akce Aby byla žena šťastná a spokojená, den jí může prozářit sluncem i několik zdánlivě nepodstatných maličkostí. Ženský svět se zkrátka výrazně liší od toho mužského. Proto nad věcmi, které nám ženám dělají radost, mohou muži jenom nechápavě kroutit hlavou. Přinášíme přehled maličkostí, které umí ženám vyčarovat úsměv na tváři. Poznáváte se v nich?
Článek
Za emoční přejídání může stres, hněv nebo nuda. Jak z něj ven?
Za emoční přejídání může stres, hněv nebo nuda. Jak z něj ven? Rozešla jste se s přítelem, máte před náročnou zkouškou nebo vás následující den čeká přijímací pohovor na novou práci? Pokud své emoce, které z těchto situací vyplývají, řešíte jídlem, máte velký problém. Aby ručička na váze neukazovala stále vyšší číslo, zkuste se z emočního přejídání nadobro vymanit. Jak na to?
Článek
Ženy jsou dle britských vědců nejšťastnější dvakrát za život. Vrcholu štěstí dosahují ve 23 a 69 letech
Ženy jsou dle britských vědců nejšťastnější dvakrát za život. Vrcholu štěstí dosahují ve 23 a 69 letech Které období patří v životě ženy k těm nejšťastnějším? Právě na tuto otázku se zaměřili vědci z britské London School of Economics and Political Science. Tito odborníci uvádějí, že ženy jsou nejšťastnější ve svých 23 letech a pak ve svých 69 letech. Proč tomu tak je?
Článek
Co dělat a nedělat o úplňku: Odložte operace, nepodepisujte smlouvy a neotvírejte staré spory
Co dělat a nedělat o úplňku: Odložte operace, nepodepisujte smlouvy a neotvírejte staré spory Měsíc v úplňku fascinoval lidstvo už od pradávna. Naši předkové přiřazovali plné luně magické schopnosti. I v dnešní době bychom však měli vědět, co v době úplňku dělat a čemu se vyhnout. Na co si tedy dát pozor?
(183) Načíst více