Máte ukazováček na noze delší než palec? Jde o tzv. řeckou nohu, kterou má pouze 13 % lidí

Máte ukazováček na noze delší než palec? Jde o tzv. řeckou nohu, kterou má pouze 13 % lidí Zdroj: Shutterstock.com

Když se podíváte na své chodidlo, všimli jste si něčeho zvláštního? Pokud je váš ukazováček na noze delší než palec, patříte k pouhým 13 procentům lidí, kteří se narodili s touto tzv. řeckou nohou. Chodidlo s ukazováčkem delším, nežli palec není pouze estetickou zvláštností, tento typ nohy toho hodně řekne také o vaší povaze.

Ukazováček delší než palec: Ideální typ nohy v antickém Řecku

Máte-li na chodidlu ukazováček delší než palec, pyšníte se tzv. řeckou nohou. Rozhodně si ale kvůli tomu nemyslete, že vaši předkové pocházeli přímo z Řecka. Mohli, ale nemuseli. Máte zkrátka typ nohy, která byla v antickém Řecku ideálním tvarem. Představovala totiž prototyp krásy, dokonalosti a zdraví.

Řecké noze, která má ukazováček delší než palec, se říká rovněž sochařská noha. Tento typ chodidla mají mimo jiné takřka všechny antické sochy, ale také Michelangelův David nebo Socha Svobody.

Zdroj: Quirlycues.com

Máte řeckou nohu? Vystihují vás tyto povahové vlastnosti

Řeckou nohu má na celém světě pouze 13 procent lidí. Pokud k nim patříte i vy, co to o vás vypovídá? Ukazováčkem, který je delší než palec, jsou obdařena chodidla lidí, kteří jsou velmi kreativní a umělecky či sportovně založení. Tito lidé jsou temperamentní a někdy jednají velmi impulzivně, a tak mívají problém udržet své emoce na uzdě.

Máte-li řeckou nohu, rozhodně vás nejde přehlédnout. Máte v sobě neuvěřitelnou energii, která je vysoce nakažlivá, a tak ji předáváte i druhým. Milujete zkrátka život a vše co s ním souvisí.

Díky vašim povahovým vlastnostem je pro vás ideálním zaměstnáním vedoucí pozice. O ženách, které mají tento typ chodidla, se navíc říká, že chtějí mít navrch i ve svém partnerském vztahu či manželském svazku.

Zdroj: Shutterstock.com

Dlouhý ukazováček a kratší palec: Problém s výběrem vhodné obuvi

Z lékařského hlediska je chodidlo s ukazováčkem delším než palec naprosto normální záležitostí, která se nijak nevymyká normálu. Lékaři často delší ukazováček na chodidle nazývají jako Mortonův prst. Podle ortopedů však tento tvar chodidla může způsobovat bolesti nohou.

Jestliže máte na noze delší ukazováček a kratší palec, dejte si rozhodně záležet na výběru správné obuvi. Důležité je, aby v botách nebyl ukazováček skrčený a aby nedošlo k jeho deformaci. Také se vyvarujte toho, aby vám obuv kvůli nataženému ukazováčku nebyla zase příliš volná.

Autor:
Publikováno: 12. 3. 2019 12:00 Nahlásit obsah