Kategorie Cestování

Článek
Bangladéš: Země, kde nic není možné
Bangladéš: Země, kde nic není možné Během naší dlouhé cesty po jižní a jihovýchodní Asii se rozhodneme navštívit i Bangladéš. Jednu z nejchudších zemí světa, která rozhodně nefiguruje na prvních místech nabídky evropských cestovek. Vyrážíme do země, kde čas plyne úplně jinak a návštěvníci musí holt zpomalit na minimum.
Článek
Hoi An: Pohádka středního Vietnamu
Hoi An: Pohádka středního Vietnamu Nenápadné středovietnamské městečko ve svém středu ukrývá řadu architektonických skvostů, na nichž je patrný čínský, japonský, vietnamský i evropský vliv. Jednoznačně nejznámější z nich je Japonský krytý most.
Článek
Rakousko: S výhledem na třítisícovky
Rakousko: S výhledem na třítisícovky Pinzgauer Spaziergang, rakouská horská hřebenovka, patří k nejikoničtějším stezkám v zemi a turistům nabízí nepřeberné množství výhledů na alpké giganty, z nichž většina dosahuje nadmořské výšky nad 3000 metrů. Klikatící se stezku hory lemují od Zell am See až do konečné zastávky v Saalbachu.
Článek
Indie: za živými mosty
Indie: za živými mosty Na severovýchodě Indie se v malém státě Meghaláj sevřeném z jihu Bangladéšem a ze severu Asámem doposud dodržuje prastaré řemeslo. Vytváření pevných mostů z kořenů stromů je dědictví, které přechází z dědů na vnoučata.
Článek
Srí Lanka: Působivý jeskynní chrám
Srí Lanka: Působivý jeskynní chrám Přímo v geografickém středu drobného ostrova ležícího v Indickém oceánu se na křižovatce cest mezi severem a jihem nachází městečko Dambulla. Na kopci nad městem mohou návštěvníci obdivovat pečlivě ukrytý jeskynní chrám vytesaný do skály.
Článek
Samoa: z českých luhů a hájů do polynéských rájů
Samoa: z českých luhů a hájů do polynéských rájů Samoa… křestní jméno korpulentní snědé kuchařky v jedné nenápadné restauraci na okraji Aucklandu. Ale především název samostatného ostrovního státu v Polynésii, jehož pláže jsou neúnavně omývány Tichým oceánem od roku 1962, kdy se oficiálně datuje nezávislost od Nového Zélandu.
(234) Načíst více