Kategorie Cestování

Článek
Dubaj - ideální místo pro podzimní dovolenou
Dubaj - ideální místo pro podzimní dovolenou Přemýšlíte o tom, kam vyrazit na opožděnou dovolenou, milujete moře, slunce a písek, ale nebaví vás trávit hodiny v letadle? Vydejte se do Dubaje - nejkosmopolitnějšího města světa, kde právě v září začíná sezóna! Už za pouhých šest hodin letu může být tohle všechno realitou!
Článek
Vyrazte na dovolenou s perfektně sbaleným zavazadlem
Vyrazte na dovolenou s perfektně sbaleným zavazadlem Dovolená se blíží a vy pomalu odškrtáváte dny v kalendáři? Než se ale budete slunit na vyhřátých plážích nebo si užívat výlety po památkách, čeká vás ještě jeden důležitý úkol. Zabalit si.
Článek
Čtenářka píše: Dovolená se psem? Nenechte nic náhodě!
Čtenářka píše: Dovolená se psem? Nenechte nic náhodě! Jak zvládne zvíře cestu, co všechno musím mít s sebou, co když nás ním neubytují? To vše se nám honí hlavou, pokud uvažujeme o dovolené se psem. Pro mnohé je dovolená s mazlíčkem nepředstavitelná, na druhou stranu odvézt čtyřnohého přítele do psího hotelu každému páníčkovi zlomí srdce. S našimi tipy si ale společnou dovolenou užijete!
Článek
Vietnam: Nevšední jízda časem i přírodním krasem
Vietnam: Nevšední jízda časem i přírodním krasem V době, kdy u nás padal socialismus, já za sebou s dětským vypětím tahala kačera na kolečkách. Tak jako tehdejší vládnoucí soudruhy nezajímalo mé odrážedlo, mě v tu dobu nezajímal „srp a kladivo“. Jak roky plynou, zájmy se mění. Ovšem ve Vietnamu červená vlajka symbolizující spojení rolnictva a dělnictva, stále vlaje ve větru.
Článek
Místo zaplacení nájmu si koupila speciální jízdenku do vlaku. Podívejte se na to, jaké je to žít neustále na cestách!
Místo zaplacení nájmu si koupila speciální jízdenku do vlaku. Podívejte se na to, jaké je to žít neustále na cestách! Někteří lidé milují cestování více než cokoliv jiného. Avšak 23letá Leonie Müllerová z Německa si svoji vášeň upravila podle sebe. Rozhodla se koupit si speciální jízdenku, která jí umožňuje cestovat kdekoliv a kdykoliv po Německu, a proto se vlak stal jejím novým domovem. Denně procestuje desítky měst a najezdí více než 800 km.
Článek
Šokující rituály domorodých kmenů. Zahrnují šlehání bičem i lití jedu do očí
Šokující rituály domorodých kmenů. Zahrnují šlehání bičem i lití jedu do očí Každá kultura je jiná a rozdíly mezi civilizovanou částí světa a domorodými kmeny jsou obrovské. Zatímco u nás je za zkoušku z dospělosti označována maturita, u kmene v Amazonii je třeba vydržet v rukavicích plných mravenců Paraponera, jejichž kousnutí patří mezi nejbolestivější věc, kterou můžete zažít. Jaké další rituály existují různě po světě?
(250) Načíst více