Kategorie Cestování

Článek
Místo zaplacení nájmu si koupila speciální jízdenku do vlaku. Podívejte se na to, jaké je to žít neustále na cestách!
Místo zaplacení nájmu si koupila speciální jízdenku do vlaku. Podívejte se na to, jaké je to žít neustále na cestách! Někteří lidé milují cestování více než cokoliv jiného. Avšak 23letá Leonie Müllerová z Německa si svoji vášeň upravila podle sebe. Rozhodla se koupit si speciální jízdenku, která jí umožňuje cestovat kdekoliv a kdykoliv po Německu, a proto se vlak stal jejím novým domovem. Denně procestuje desítky měst a najezdí více než 800 km.
Článek
Šokující rituály domorodých kmenů. Zahrnují šlehání bičem i lití jedu do očí
Šokující rituály domorodých kmenů. Zahrnují šlehání bičem i lití jedu do očí Každá kultura je jiná a rozdíly mezi civilizovanou částí světa a domorodými kmeny jsou obrovské. Zatímco u nás je za zkoušku z dospělosti označována maturita, u kmene v Amazonii je třeba vydržet v rukavicích plných mravenců Paraponera, jejichž kousnutí patří mezi nejbolestivější věc, kterou můžete zažít. Jaké další rituály existují různě po světě?
Článek
Rakousko: Divokou soutěskou až ke Klammsee
Rakousko: Divokou soutěskou až ke Klammsee Asi dva kilometry od centra rakouského Kaprunu, vyhlášeného lyžařského střediska, se nachází úzká průrva mezi skalami, jejímiž útrobami se divoce žene mocná říčka. Koryto soutěsky Sigmund Thun Klamm před 14 tisíci lety vymlela voda, která si razila svou cestu z ledovce směrem do údolí.
Článek
Filipíny: Na rýžových polích
Filipíny: Na rýžových polích Na severu Luzonu, největšího filipínského ostrova, se v údolí sevřeném ze všech stran vysokými kopci nacházejí kaskády rýžových polích pečlivě vystavěné místními obyvateli. Svědčí o dokonalé kultivaci přírody člověkem a o snaze v nehostinném terénu vypěstovat ostrovní plodinu číslo jedna.
Článek
Indie: Kde údolí hrají všemi barvami
Indie: Kde údolí hrají všemi barvami Himalájská oblast Ladakh s hlavním městem Léh rozkládající se na území severoindického svazového státu Džammú a Kašmír je rájem milovníků horské turistiky.
Článek
Barma: Kde rybáři pádlují nohama
Barma: Kde rybáři pádlují nohama Na nádherném místě mezi zalesněnými kopci centrálního Myanmaru se rozkládá půvabné jezero Inle s fotogenickými vesnicemi na kůlech obývanými původními lidmi kmene Intha, kteří stejně jako jejich předkové pohánějí dřevěné čluny nohama.
(243) Načíst více