Kategorie Cestování

Článek
Šokující video z Chorvatska ukazuje moře zaneřáděné výkaly. Ve fekáliích se koupali turisté
Šokující video z Chorvatska ukazuje moře zaneřáděné výkaly. Ve fekáliích se koupali turisté Zátoka Osibova na chorvatském ostrově Brač patří k oblíbeným místům turistů. Tento záliv však není nedotčený a moře není křišťálově čisté, jak se na první pohled zdá. Nedaleký hotel totiž vypouští do zátoky Osibova fekálie, ve kterých se následně lidé nevědomky koupou. Tuto skutečnost potvrzuje nedávno vzniklé video, které vás rozhodně šokuje.
Článek
Thajský pokrm Koi Pla je nejnebezpečnějším jídlem světa. Ročně zabije až 20 tisíc lidí
Thajský pokrm Koi Pla je nejnebezpečnějším jídlem světa. Ročně zabije až 20 tisíc lidí Thajská národní kuchyně je oblíbená po celém světě. Přesto existuje jedno konkrétní thajské jídlo, kterému bychom se měli vyhnout. Může mít totiž katastrofální následky na naše zdraví. Jedná se o pokrm Koi Pla, který dle odhadů ročně v Thajsku zabije až 20 tisíc lidí. Toto nebezpečné jídlo totiž způsobuje rakovinu jater.
Článek
Dovolená v Řecku nechutně překvapila: Barmani slévali nedopitý alkohol a prodávali jej dalším turistům
Dovolená v Řecku nechutně překvapila: Barmani slévali nedopitý alkohol a prodávali jej dalším turistům Turisté, kteří v uplynulých týdnech zavítali na řecký ostrov Korfu, jsou zpětně v šoku ze šetření místních úřadů. Ty totiž odhalily, že bary v tamním městě Kavos slévají nedopitý alkohol a následně jej prodávají dalším turistům. Co na tuto nechutnou praktiku říkáte?
Článek
Dopravní značka bílého kosočtverce na modrém pozadí platí nově ve Francii: Víte, co znamená?
Dopravní značka bílého kosočtverce na modrém pozadí platí nově ve Francii: Víte, co znamená? Ve Francii nově zavedli dopravní značku bílého kosočtverce na modrém pozadí, za jejíž nedodržení můžete dostat pokutu až ve výši 135 euro. Tato značka reaguje na nejpalčivější situace v dopravě a je možné, že se postupně rozšíří po celém evropském kontinentu. Víte, co dopravní značka bílého kosočtverce na modrém pozadí znamená?
Článek
Čtyři nápoje a jídlo na řeckém Mykonosu vyšlo turisty na 17 tisíc korun. Dali si koktejl, tři pomerančové šťávy a porci krevet
Čtyři nápoje a jídlo na řeckém Mykonosu vyšlo turisty na 17 tisíc korun. Dali si koktejl, tři pomerančové šťávy a porci krevet V dovolenkových destinacích na jihu Evropy může být pořádně draho. Na vlastní kůži se o tom přesvědčili italští turisté, kteří zavítali do restaurace na řeckém ostrově Mykonos. Překvapení Italové za jeden koktejl, tři pomerančové šťávy a jednu porci krevet zaplatili neuvěřitelných 711 eur, tedy v přepočtu 17 tisíc korun.
Článek
Kraličák – tajný tip pro klidnou dovolenou a cyklistické vyžití
Kraličák – tajný tip pro klidnou dovolenou a cyklistické vyžití Areál Kraličák leží na úpatí masívu Králického Sněžníku zastrčený v severovýchodním koutě České republiky u hranic s Polskem, takže malebná krajina tu nebývá nijak zahlcená turistickými davy. Loni si Kraličák začal získávat přízeň také bikerů, a to budováním plynulých cyklistikých trailů pro začátečníky i pokročilé.
Článek
Večeře v restauraci na chorvatském Hvaru za 10 tisíc korun: Turistka z USA zůstala v šoku
Večeře v restauraci na chorvatském Hvaru za 10 tisíc korun: Turistka z USA zůstala v šoku Večeře v restauraci, kterou si americká influencerka Teona Mango dopřála na chorvatském Hvaru, se pěkně prodražila. Se svým partnerem za ni zaplatili 402 euro, tedy v přepočtu skoro 10 tisíc korun. Šokující účet následně influencerka zveřejnila na svém TikToku a zároveň prozradila, na jakých pokrmech si s partnerem konkrétně pochutnali.
Článek
Lienz – rodinná zábava a flowtraily v srdci Lienzských dolomit
Lienz – rodinná zábava a flowtraily v srdci Lienzských dolomit Poklidnější, ovšem na sportovní i rodinné aktivity velmi bohatá oblast se rozprostírá kolem Lienzu, hlavního města východního Tyrolska zasazeného do Lienzských dolomit.
Článek
Monínec – rodinný areál pro děti, bikery nebo i milovníky golfu
Monínec – rodinný areál pro děti, bikery nebo i milovníky golfu I letos jsme se vydali navštívit středočeský Monínec a tentokrát nás sem nalákaly hlavně novinky v bikeparku, který nově nabídne endurovou trať. Na cyklovýlet jsme vyrazili za vodní tvrzí Borotín, který se dá krásně spojit s pár odpaly na golfovém hřišti Čertovo Břemeno.
(130) Načíst více