Kategorie Cestování

Článek
Ve hře je konec jednorázových balení omáček a hotelových šamponů: EU tak bojuje proti plastům
Ve hře je konec jednorázových balení omáček a hotelových šamponů: EU tak bojuje proti plastům Evropská unie se snaží omezovat používání plastů. Její nejnovější iniciativa míří na jednorázové obaly, které běžně nacházíme ve fast foodech nebo hotelových pokojích. Jedná se o malé balení kečupů, majonéz, šamponů nebo tělových mlék, které známe z každodenního života. Tyto produkty by mohly začátkem roku 2030 zcela zmizet.
Článek
V jižním Chorvatsku útočí jedovatí hadi. Případů stále přibývá
V jižním Chorvatsku útočí jedovatí hadi. Případů stále přibývá Více než milion Čechů pravidelně tráví letní dovolenou v Chorvatsku. Ovšem i u Jadranu je třeba mít se na pozoru. Jak informuje chorvatský deník Slobodna Dalmacija, zvláště v jižním Chorvatsku útočí jedovatí hadi a případů stále narůstá.
Článek
Nevzali ji do letadla kvůli obezitě. Pomstila se i s úroky
Nevzali ji do letadla kvůli obezitě. Pomstila se i s úroky Na konci svého pobytu v Libanonu zažila brazilská influencerka Juliana Nehme velmi nemilou zkušenost. Posádka letadla společnosti Qatar Airways ji kvůli její nadváze odmítla vzít na palubu. Juliana se cítila velmi ponížená a rozhodla se, že tento incident nenechá jenom tak. Jak se pomstila?
Článek
Rhétské dráhy – vlakem za přírodními skvosty i technickými unikáty
Rhétské dráhy – vlakem za přírodními skvosty i technickými unikáty Tentokrát jsme se za švýcarskými panoramaty vydali s vlaky Rhétských drah, tedy typicky červenými švýcarským vláčky, které tu nejsou jen dopravním prostředkem, ale i zážitkem samotným o sobě. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli jízdu legendárním Ledovcovým Expressem a projeli se na sáňkách skrz slavné Albula viadukty.
Článek
Jungfrau Region – švýcarské highlighty na jednom místě
Jungfrau Region – švýcarské highlighty na jednom místě Švýcarský Jungfrau Ski region představuje jednu velkou, přes dvě údolí sahající lyžařskou oblast, která se rozprostírá přímo pod věhlasnou trojicí hor Eigerem, Mönchem a Jungfrau.
Článek
Jasná – slovenský ledovec drží!
Jasná – slovenský ledovec drží! Poslední únorový den jsme navštívili lyžařský areál Jasná ležící ve slovenském v regionu Liptov, na kterou si jaro zatím nedošláplo, a zatímco jiná česká a slovenská střediska už musela sezónu z důvodu nedostatku sněhu ukončit, slovenská jednička Jasná se i nadále chlubí takřka plným provozem.
Článek
Velký Javor – záchrance šumavského lyžování
Velký Javor – záchrance šumavského lyžování Pokud se momentálně chcete vydat za lyžovačkou někam, kde leží dostatek sněhu, ale nechce se vám vážit dlouhá cesta do Alp, můžete zkusit nejvyšší horu Šumavy, tedy Velký Javor, který leží sice už na německé straně Šumavy, nicméně jen pár minut od českých hranic.
Článek
Davos Klosters – lyžařský evergreen i tajná zákoutí
Davos Klosters – lyžařský evergreen i tajná zákoutí Do švýcarského Davos Klosters se jaro rozhodně nechystá, sněhu je tu dostatek, a to dokonce i přímo v údolním městečku Davos. Rekreační lyžaři uvítají výletnické sjezdovky v areálu Parsenn, sporťáci zas prázdné červené tratě na Madrise, která ale zároveň nabídne i vyhrazenou lyžařskou zónu pro děti. Třešinkou na dortu je vesnička Iglu-Dorf.
Článek
Ski Aréna Jizerky – 3v1
Ski Aréna Jizerky – 3v1 Ski Aréna Jizerky sdružuje na 1 skipas největší jizerskohorský areál Tanvaldský Špičák a dva rodinné areály Severák a Bedřichov. Chladnější klima těchto nejsevernějších hor u nás přispívá k dobrým sněhovým podmínkám, takže i nyní jsou na Tanvaldském Špičáku v provozu všechny hlavní sjezdovky a nabízejí momentálně velmi kvalitní svezení.
(145) Načíst více