Kategorie Cestování

Článek
Rakousko: Serpentinami až ke Grossglockneru
Rakousko: Serpentinami až ke Grossglockneru Ikonická silnice s přízviskem geniálního díla rakouského stavitelství se při své délce necelých 50 kilometrů šplhá 36 serpentinami, ve kterých se i otrlejším povahám snadno zatočí hlava, do závratné výšky 2 504 metrů nad mořem. O tom, že se nacházíme ve velké nadmořské výšce, nás hned při první zastávce přesvědčí chladné počasí.
Článek
Vietnam: Na oslavě čínského nového roku
Vietnam: Na oslavě čínského nového roku Na oslavy nového roku připadající na únor jsme si ze všech vietnamských metropolí nemohli vybrat lépe. Dokonale čisté, upravené a vyzdobené město s historickou pevností nápadně připomínající čínské Zakázané město se na jednu noc v roce stane dějištěm oslav nejvýznamnějšího svátku v zemi korunovaných komunistickou přehlídkou se samotným strýčkem Ho.
Článek
Nepál: Město krásy
Nepál: Město krásy Dříve samostatný městský stát zuřivě chránící svou nezávislost, dnes předměstí hlavního města Káthmándú. Od metropole je Patan oddělen jen kalnou a páchnoucí říčkou Bagmati. Z touhy poznat, zda původní název Lalitpur, který v překladu z nevárštiny znamená Město krásy, nelže, se časně ráno vydávám na jeho prohlídku.
Článek
Bojnice: Za nejkrásnějším zámkem Slovenska
Bojnice: Za nejkrásnějším zámkem Slovenska Za jedním z nejpůvabnějších zámků, v jehož stavbě můžeme vypozorovat silný francouzký vliv, nemusíme až do země galského kohouta. Stačí popojet asi 80 kilometrů za hraniční přechod Starý Hrozenkov a už z dálky nás vítá…
Článek
Dítě za jeden rok svého života procestovalo celý svět!
Dítě za jeden rok svého života procestovalo celý svět! Příchod dítěte znamená mnoho radosti, ale pro rodiče i určitá omezení, ať z hlediska času, či zájmů. Mladý dobrodružný pár se ale rozhodl, že se omezovat v zájmech rozhodně nenechá.
(96) Načíst více