Kategorie Zdraví a krása

Článek
Pitný režim v horku: Co pít, jak často a v jakém množství?
Pitný režim v horku: Co pít, jak často a v jakém množství? Již v měsíci květnu zažíváme horké a slunečné počasí. Právě proto bychom měli více dbát na pitný režim, než tomu bylo v chladných měsících roku. Pitný režim v horku má několik zásad, které se vyplatí dodržovat. Co tedy v horku pít, jak často doplňovat tekutiny a jaké množství nápojů za den přijmout?
Článek
Přípravek, který vás účinně ochrání před klíšťaty. Nedejte jim šanci
Přípravek, který vás účinně ochrání před klíšťaty. Nedejte jim šanci S příchodem jara se častěji vydáváme za klidem do přírody, jenže občas se nám může stát, že si z takovéhoto výletu přineseme s sebou domů nezvaného hosta v podobě klíštěte. Na tom by jistě nic nebylo, kdyby nebyly přenašečem opravdu vážných onemocnění. Jak se tedy proti nim chránit?
Článek
Faktor Rh negativní jako symbol výjimečnosti. Proč si s ním lékaři nevědí rady a v čem může být nebezpečný?
Faktor Rh negativní jako symbol výjimečnosti. Proč si s ním lékaři nevědí rady a v čem může být nebezpečný? O tom, jaké jsou krevní skupiny, snad víme všichni, ovšem věděli jste také to, že je rozděluje i Rh-faktor? Ten se dělí na pozitivní a negativní a podle vědců je právě ten druhý typ velmi výjimečný.
Článek
V Česku se nově objevil případ záškrtu: Co to záškrt je, jaké má příznaky a jak pomáhá očkování
V Česku se nově objevil případ záškrtu: Co to záškrt je, jaké má příznaky a jak pomáhá očkování Státní zdravotní ústav (SZU) ve čtvrtek 12. května 2022 informoval o tom, že se v Česku po dlouhé době objevil případ záškrtu. Touto závažnou nemocí onemocněla žena žijící v Kraji Vysočina. Podle pracovníků SZU bylo zdrojem infekce domácí zvíře, které rodina nakažené ženy chovala. Co to záškrt vlastně je, jaké má příznaky a jak nás chrání očkování?
Článek
Jak se účinně zbavit aftů? Pomůže vám med i hroznové víno
Jak se účinně zbavit aftů? Pomůže vám med i hroznové víno Ten, kdo již někdy afty v ústech měl, moc dobře ví, jak nepříjemné a bolestivé tohle onemocnění je. Lékaři udávají, že za jejich vznikem stojí zejména nedostatek určitých vitamínů, železa a také kyseliny listové. Jak se tedy co nejrychleji těchto jen pár milimetrů velkých boláků zbavit?
Článek
Těhotenské chutě bývají zvláštní. Za bizarní chuť na hlínu, písek či mýdlo může syndrom pika
Těhotenské chutě bývají zvláštní. Za bizarní chuť na hlínu, písek či mýdlo může syndrom pika Nastávající maminky patří k velkým gurmánkám. Jejich chutě se totiž vlivem těhotenství velmi mění. Některé těhotné ženy touží po sladkých, nebo naopak slaných a pikantních jídlech. Těhotenské chutě však mohou být i velmi bizarní. Pokud se vám v těhotenství sbíhají sliny na hlínu, písek či kávovou sedlinu, rozhodně zpozorněte.
Článek
8 signálů, že trpíte hormonální nerovnováhou
8 signálů, že trpíte hormonální nerovnováhou Hormonální nerovnováha není nic, co bychom měly my ženy zanedbávat. Hormony hrají v našem těle velmi důležitou roli, avšak při jejich nerovnováze dokážou nadělat opravdu velkou neplechu. Co tedy naznačuje, že trpíme hormonální disbalancí? 
Článek
20letá Brazilka bojuje od narození s nemocí motýlích křídel. Fernanda Tanajura svůj příběh vypráví na Instagramu
20letá Brazilka bojuje od narození s nemocí motýlích křídel. Fernanda Tanajura svůj příběh vypráví na Instagramu Nemoc motýlích křídel. Přesně tuto diagnózu si brazilská dívka Fernanda Tanajura vyslechla již v raném dětství. I když její tělo “zdobí” bolestivé puchýře, o které se musí dennodenně starat, je pozitivně naladěná. Fernanda Tanajura se svůj život snaží užívat se vším, co přináší. Tato silná dívka je pro mnohé velkou inspirací.
Článek
Jste často unavení a máte problémy se spánkem? Těmto chybám byste se měli vyvarovat
Jste často unavení a máte problémy se spánkem? Těmto chybám byste se měli vyvarovat Trpíte nedostatkem spánku a jste stále unavení? Svoji únavu možná přičítáte stresu a každodenní rutině. Napadlo vás ale někdy, že hlavní příčina je úplně někde jinde? Řekneme vám, čeho se vyvarovat, abyste spali vydatným spánkem a po ránu se cítili čiperní jako rybičky.
(726) Načíst více