Kategorie Zdraví a krása

Článek
Zdravotní sestřičky ukázaly šokující fotku dítěte v bazénu. Kvůli barvě plavek není ve vodě vůbec vidět
Zdravotní sestřičky ukázaly šokující fotku dítěte v bazénu. Kvůli barvě plavek není ve vodě vůbec vidět Zdravotní sestřičky z organizace CPRkids zveřejnily na Instagramu fotku, nad kterou by měli popřemýšlet zvlášť rodiče malých dětí. Jedná se o snímek bazénu s koupajícím se dítětem, které však není vzhledem k barvě plavek vůbec vidět. Na barvě dětských plavek tedy velmi záleží, vzkazují rodičům zdravotnice.
Článek
Covidové nehty: Nový příznak koronaviru, ke kterému dochází až po prodělání nemoci
Covidové nehty: Nový příznak koronaviru, ke kterému dochází až po prodělání nemoci Po prodělání koronaviru spousta lidí trpí dlouhodobou únavou nebo si stěžuje na nadměrné vypadávání vlasů. Na nový příznak koronaviru, který se objevuje několik týdnů po onemocnění, upozornili britští vědci. Jedná se o tzv. covidové nehty, pro které jsou typické příčné rýhy.
Článek
Půjčujete svým kamarádkám šminky? Příště si to raději rozmyslete
Půjčujete svým kamarádkám šminky? Příště si to raději rozmyslete Pamatujte, chlap ani kosmetika se nikdy nepůjčují, a to ani nejlepší kamarádce nebo sestře. Ve druhém případě byste si mohla zadělat na infekce, záněty, opary nebo kožní onemocnění. I když půjčení takové řasenky vypadá na první pohled nevinně, později by se vám to mohlo nepříjemně vymstít. Buďte majetnická a vše si nechte jenom pro sebe! 
Článek
Žena po očkování druhou dávkou AstraZenecy ztratila hlas. Tento postvakcinační syndrom je vzácný, shodují se odborníci
Žena po očkování druhou dávkou AstraZenecy ztratila hlas. Tento postvakcinační syndrom je vzácný, shodují se odborníci Portugalka Sofia Gomes, která žije ve Velké Británii, se potýká se vzácným postvakcinačním syndromem. Zatímco lidé po očkování bojují s únavou, bolestivou paží, celkovou bolestí svalů či teplotou, tato 43letá žena měla zcela neočekávané příznaky. Po druhé dávce vakcíny AstraZeneca, kterou dostala 19. května, ztratila hlas.
Článek
Neuvěříte, jak vám pomůže čtení knih. Nepodceňujte sílu ukrytou v příbězích, pomůžete tím hlavně sobě
Neuvěříte, jak vám pomůže čtení knih. Nepodceňujte sílu ukrytou v příbězích, pomůžete tím hlavně sobě V dnešní době plné internetů lidé zapomínají na čtení knih. Je to velká škoda, protože krátké zprávy, které si online přečtou, nikdy nemohou nahradit tu radost z přečtené knihy. Prozradíme vám, proč od toho neupouštět a proč je pro váš mozek důležité čtení knížek.
Článek
Nové příznaky koronaviru: Indická mutace má na svědomí nejen covidový jazyk
Nové příznaky koronaviru: Indická mutace má na svědomí nejen covidový jazyk Britská, brazilská či indická varianta covidu jsou důkazem, že koronavirus stále mutuje. S proměňujícím se virem nemocní vykazují také nové příznaky koronaviru. Prvotní symptomy onemocnění covidem-19 proměnila zejména indická mutace delta, na kterou si posvítili britští vědci.
Článek
Nosíte příliš těsné spodní prádlo? Pak hazardujete se svým zdravím
Nosíte příliš těsné spodní prádlo? Pak hazardujete se svým zdravím Spousta mužů a žen si libuje v těsném spodním prádle, které obepíná a vyzdvihuje jejich přednosti. Možná, že se v obepnutých slipech nebo o dvě čísla menší podprsence cítí přitažlivěji, ale na druhou stranu si koledují o nemalé zdravotní potíže. Čím si konkrétně ničí svoje zdraví?
Článek
Ve škole, v práci, na koupališti či v bazénu bez roušky: Od úterý 8. června zde není nutná ochrana dýchacích cest, jsou však výjimky
Ve škole, v práci, na koupališti či v bazénu bez roušky: Od úterý 8. června zde není nutná ochrana dýchacích cest, jsou však výjimky Školáci a studenti mají důvod k radosti. V pondělí 7. června vláda v Česku schválila, že děti a učitelé nemusí mít během výuky od úterý 8. června nasazené roušky. Toto ustanovení však neplatí ve všech krajích Česka. Celkem ve třech krajích se ve školách bez roušek stále neobejdou.
Článek
Údajně velmi kvalitní potraviny za totality. Pravda nebo pouhá propaganda?
Údajně velmi kvalitní potraviny za totality. Pravda nebo pouhá propaganda? Dřívější informovanost obyvatel o tom, jak kvalitní potraviny jsou na pultech obchodů, byla velmi malá nebo vůbec žádná. Všichni jsme za dob bývalého režimu žili v přesvědčení, že vše, co jíme, je naprosto zdravé a nezávadné. Jaká je ale pravda?
(510) Načíst více