Kategorie Zdraví a krása

Článek
Pitný režim. Opravdu musím vypít minimálně 2 litry denně?
Pitný režim. Opravdu musím vypít minimálně 2 litry denně? V dnešním světě snadné dohledatelnosti informací si často zbytečně díky přemíře vjemů komplikujeme základní věci, jako je právě třeba hydratace našeho těla. Co do pitného režimu zařadit a co naopak vynechat? Je nutné denně vypít několik litrů vody?
Článek
7 zdravotních výhod, které vám přinese pravidelná konzumace banánu
7 zdravotních výhod, které vám přinese pravidelná konzumace banánu Banány patří mezi jedno z nejoblíbenějších druhů ovoce vůbec. Nejenom pro svou výbornou a typickou chuť, ale také proto, že obsahují spoustu minerálních látek a vitamínů.
Článek
Jak probíhá vyšetření plodnosti na reprodukční klinice? Nezbytné je vždy vyšetření celého páru
Jak probíhá vyšetření plodnosti na reprodukční klinice? Nezbytné je vždy vyšetření celého páru Neplodnost je choroba příznačná dnešní době a reprodukční kliniku navštěvuje rok od roku stále více párů, které mají potíže s početím. Při včasném zahájení léčby lze ale naštěstí řadu příčin neplodnosti velmi dobře řešit a díky moderní reprodukční medicíně se tak i páry, jež by přirozenou cestou počaly jen stěží, mohou dočkat vytouženého miminka.
Článek
4 věci, které o vašem zdraví prozradí vaše moč
4 věci, které o vašem zdraví prozradí vaše moč Ač to zní všelijak i moč dokáže o našem zdraví leccos vypovědět. A zaměřit bychom se neměli jen na její barvu, ale i na její vůni či konzistenci. Navíc i pocit, který při močení máme, může odhalit různá onemocnění.
Článek
Hubnutí podle krevních skupin? Víme, jak toho docílit
Hubnutí podle krevních skupin? Víme, jak toho docílit Věděli jste, že naše krevní skupina nám udává směr v tom, co bychom měli jíst, jaké sportovní aktivitě se věnovat a také, že má i vliv na to, na jaké nemoci jsme náchylní? Že ne? V tom případě čtěte dál!
Článek
Jak skutečně bezpečně vytáhnout klíště?
Jak skutečně bezpečně vytáhnout klíště? Rok od roku výskyt klíšťat jen roste a bohužel roste i počet těch infikovaných. Z tohoto důvodu je potřeba chránit nejen naše domácí mazlíčky, ale i sami sebe. Ačkoliv se spousta z nás mylně domnívá, že se klíšťata vyskytují jen v lese, ve skutečnosti se objevují i na loukách či dokonce i na naší zahradě.
Článek
Jarní bylinky v kuchyni: Pochutnejte si na sedmikráskách, medvědím česneku či bršlici kozí noze
Jarní bylinky v kuchyni: Pochutnejte si na sedmikráskách, medvědím česneku či bršlici kozí noze Kdo by nemiloval jaro? Během tohoto ročního období se po dlouhé zimě probouzí příroda a všechno kolem raší a kvete. Krásu jara můžete vnímat všemi smysly. Nejen zrakem, čichem, hmatem a sluchem, ale i chutí. Už jste některé jarní bylinky a květiny vyzkoušeli v kuchyni? Máme pro vás tipy na rostlinky, na kterých si stojí za to pochutnat.
Článek
Roste vám na jednom místě vašeho těla dlouhý chlup? Poznejte tajemství, proč to tak je
Roste vám na jednom místě vašeho těla dlouhý chlup? Poznejte tajemství, proč to tak je Určitě se vám to už někdy stalo. Hladíte se po ruce nebo se škrábete po krku a najednou si objevíte extrémně dlouhý chlup. I když jej vytrhnete, chloupek na stejném místě bude mít opět tendenci růst do abnormální délky. Jak je to možné?
Článek
Bojíte se pavouků? Zbavte se své fobie díky jednoduchému triku
Bojíte se pavouků? Zbavte se své fobie díky jednoduchému triku Strach z pavouků neboli arachnofobie je vůbec nejrozšířenější fobií mezi lidmi. Ačkoliv u nás nežije žádný nebezpečný druh, strach z nich tkví někde hluboko v nás a občas nám tato naše fobie může znepříjemňovat život.
(1032) Načíst více