Kategorie Zdraví a krása

Článek
Česko v pondělí 23. listopadu přechází do čtvrtého stupně PES: Přehled, co vše platí
Česko v pondělí 23. listopadu přechází do čtvrtého stupně PES: Přehled, co vše platí Česká republika přechází v pondělí 23. listopadu v rámci protiepidemického systému PES z pátého stupně do mírnějšího čtvrtého stupně. Co to pro nás v praxi znamená? Prodlouží se například provoz obchodů či výdejních okének a zákaz nočního vycházení bude o několik hodin kratší. Přinášíme podrobný přehled, co nově od 23. listopadu platí.
Článek
Ústní voda zabije koronavirus do 30 sekund, tvrdí vědci z Cardiffské univerzity. Toto zjištění může posloužit jako prevence nákazy covidem-19
Ústní voda zabije koronavirus do 30 sekund, tvrdí vědci z Cardiffské univerzity. Toto zjištění může posloužit jako prevence nákazy covidem-19 V boji proti novém koronaviru může pomoci běžně dostupná ústní voda. Jak na základě svého výzkumu zjistili britští vědci z Cardiffské univerzity, ústní voda zlikviduje covid do 30 sekund. Odborníci zkoumali účinky ústní vody zatím pouze v laboratoři, nyní je čeká klinické testování na lidech.
Článek
Koronavirus v Česku a postupné uvolňování: Pravidla, která nově platí od středy 18. listopadu
Koronavirus v Česku a postupné uvolňování: Pravidla, která nově platí od středy 18. listopadu Od středy 18. listopadu začínají v Česku platit nová pravidla, která mají za úkol zmírnit šíření nového koronaviru. Změny nastávají zejména v obchodech a ve školách. Ovšem nejen to. Máme pro vás přehledný seznam změn, které jsou nově v platnosti a které vyplývají z protiepidemického systému PES.
Článek
Omezení počtu zákazníků v obchodech platí od středy 18. listopadu: Na 15 metrů čtverečních může být jeden člověk
Omezení počtu zákazníků v obchodech platí od středy 18. listopadu: Na 15 metrů čtverečních může být jeden člověk Česká vláda schválila, že od středy 18. listopadu začne platit omezený počet zákazníků v obchodech. Na ploše 15 metrů čtverečních bude přitom moci nakupovat pouze jeden člověk. Podle své plochy v metrech čtverečních tak bude mít každý obchod stanovený maximální počet zákazníků ve svých vnitřních prostorách. Jak by to tedy mělo vypadat v praxi?
Článek
Protiepidemický systém PES začne v Česku platit od 16. listopadu. Řídit se podle něj bude postupné uvolňování
Protiepidemický systém PES začne v Česku platit od 16. listopadu. Řídit se podle něj bude postupné uvolňování Ministerstvo zdravotnictví v pátek 13. listopadu představilo nový protiepidemický systém PES, podle kterého se bude v Česku řídit postupné uvolňování restriktivních opatření. Tento systém má na stupnici 0 až 100 celkem 5 stupňů. V současné době se Česko dle ministra Blatného nachází v nejvyšším stupni 5, brzy by však mělo přejít na stupeň 4.
Článek
V Dánsku se vyskytla nová mutace koronaviru s nižší citlivostí na protilátky. Pochází od norků
V Dánsku se vyskytla nová mutace koronaviru s nižší citlivostí na protilátky. Pochází od norků Nový koronavirus mutuje. O této skutečnosti svědčí zmutovaný koronavirus pocházející od norků, který se objevil v Dánsku. Vědci se domnívají, že covid-19 na dánských farmách během léta přeskočil z farmářů na norky, jeho nová mutace následně opět přešla na člověka. Dánská vláda nařídila zlikvidovat všechny chovy čítající až 17 milionů norků.
Článek
Koronavirus v Česku: V neděli 8. listopadu přibylo 3 608 pozitivně testovaných, epidemie podle ÚZIS zbržďuje
Koronavirus v Česku: V neděli 8. listopadu přibylo 3 608 pozitivně testovaných, epidemie podle ÚZIS zbržďuje V neděli 8. listopadu potvrdili hygienici celkem 3 608 testů pozitivních na koronavirus. Toto číslo bylo nejnižší za poslední čtyři týdny. Ještě předchozí neděli bylo pozitivně testovaných takřka o 3 tisíce více. Jak předpovídají modely Ústavu zdravotnických informací (ÚZIS), epidemie koronaviru v Česku zbržďuje.
Článek
Long covid: Co to je, jaké má příznaky a koho nejčastěji postihuje
Long covid: Co to je, jaké má příznaky a koho nejčastěji postihuje V případě některých lidí, kteří již nemají pozitivní test na koronavirus, ovšem mají přetrvávající zdravotní obtíže, se mluví o tzv. long covidu. Co to vlastní long covid (v překladu dlouhý covid) je a jakým způsobem se projevuje?
Článek
Na koronavirus zemřel teprve 13letý americký chlapec. Několik dnů před smrtí chodil ještě do školy
Na koronavirus zemřel teprve 13letý americký chlapec. Několik dnů před smrtí chodil ještě do školy Jak informoval americký portál CNN, během minulého víkendu zemřel na komplikace spojené s koronavirem teprve 13letý chlapec Peyton Baumgarth. Tento školák se stal nejmladší osobou v americkém státě Missouri, která zemřela na koronavirus.
(969) Načíst více