Dívka s cystickým akné se už neskrývá pod make-upem: Proč se tak rozhodla?

Dívka s cystickým akné se už neskrývá pod make-upem: Proč se tak rozhodla? Zdroj: Metro.co.uk

Americkou stylistku Grace Nesbittovou už od její rané puberty trápí cystické akné. Jde o nejtěžší formu akné, která je bolestivá a velmi těžko léčitelná. Grace měla řadu let z těchto kožních problémů velký psychický blok. Nyní se rozhodla, že se přestane skrývat pod make-upem a vyjde „s kůží na trh“. Co ji k tomu dovedlo?

23letá Grace Nesbittová z americké Philadelphie pracuje jako stylistka. V posledních letech si s líčením dávala pořádně záležet také na své tváři, neboť se pod make-upem snažila ukrýt své vážné kožní problémy. Již od rané puberty totiž trpí cystickým akné. A tak si každé ráno zakládala na tom, že bez make-upu na své tváři rozhodně nikdy neopustí dům.

Zdroj: Instagram.com Teď si ale řekla dost a rozhodla se, že přestane pod líčením skrývat své pravé já. Toto rozhodnutí vyvěsila také veřejně na svém Instagramu. Proč se tak rozhodla? „Uvědomila jsem si, že potřebuji přijmout své akné jako součást sebe sama a znovu se díky tomu začít mít ráda. Dřív se mi nelíbilo, kdo jsem a myslím, že je na čase to změnit,“ vysvětluje Grace.

Zdroj: Metro.co.uk Tato mladá stylistika říká, že se cystického akné snažila zbavit prostřednictvím různých způsobů. Držela bezlepkovou dietu, zkoušela speciální dietní režim s omezením mléčných výrobků, dala se na zdravou výživu a také velmi intenzivně sportovala. Podstoupila rovněž testy, které měly zkontrolovat hormonální nerovnováhu v jejím těle i to, zda netrpí nějakou alergií způsobující právě tyto kožní problémy. Jak Grace podotýká, nic z toho jí nepomohlo.

„Spousta lidí kolem mě mi radí, co mám dělat. Myslí si, že si svou pleť vůbec nečistím nebo že se o sebe celkově velmi špatně starám. V důsledku toho, co mi moje okolí říkalo a naznačovalo, jsem změnila svůj životní styl. Hodně mě to ovlivnilo v tom, jak jsem se dívala na svět i na samu sebe. Dokonce jsem nechtěla chodit ven mezi lidi,“ svěřuje se Grace o svých pocitech.

Zdroj: Metro.co.uk

Grace se rozhodla, že cystické akné už rozhodně nebude řídit její život. Proto si založila účet na Instagramu, kde zveřejňuje své fotky bez make-upu a ostatní díky tomu mohou sledovat její novou životní cestu. Její příspěvky jsou navíc obrovskou podporou pro ostatní lidi s podobnými kožními problémy. Grace, která se učí mít ráda sama sebe i bez make-upu, kolem sebe sdružuje komunitu víc než 800 mladých lidí, které rovněž trápí těžké formy akné.

Autor:
Publikováno: 29. 1. 2019 14:00 Nahlásit obsah