Kategorie rss-seznam

Článek
Jak použít pečicí papír, aby se nekroutil? Vyzkoušejte jednoduchý trik se zmačkáním a vodou
Jak použít pečicí papír, aby se nekroutil? Vyzkoušejte jednoduchý trik se zmačkáním a vodou Pečicí papír je univerzálním pomocníkem při pečení dortů, moučníků, ale i zeleniny nebo masa. Jistě jste si už ale někdy položili otázku, jak dát pečící papír do formy, aby se nekroutil a nedělal neplechu. Aby pečicí papír dokonale přilnul k plechu nebo také k dortové formě, vyplatí se znát následující trik, který si nebudete moci vynachválit.
Článek
Dcera Nadi Urbánkové sdílela fotku z dětství se svou zesnulou mámou. Zároveň poděkovala lidem za vyjádření soustrasti
Dcera Nadi Urbánkové sdílela fotku z dětství se svou zesnulou mámou. Zároveň poděkovala lidem za vyjádření soustrasti Odchod zpěvačky a herečky Nadi Urbánkové, která nás navždy opustila 3. února 2023, zasáhl spoustu lidí. Smrt této české hudební a herecké legendy oplakává především její dcera Jana Fabiánová. Na svém Instagramu aktuálně poděkovala všem lidem za podporu a vyjádření soustrasti.
Článek
Únorové pranostiky aneb Proč se říká “Únor bílý, pole sílí”?
Únorové pranostiky aneb Proč se říká “Únor bílý, pole sílí”? Únor je nejkratším měsícem v roce, přesto se k němu váže spousta lidových pranostik. Únorové pranostiky v sobě odrážejí pozorování našich předků, které se týkalo zvláště počasí, úrody a pomalu se probouzející přírody. Jednou z nejznámějších lidových pranostik na měsíc únor je ostatně “Únor bílý, pole sílí”. Víte, co tato pranostika znamená?
Článek
Hermelínový salát se šunkou, vejci a majonézou chutná nejlépe s čerstvým pečivem. Vyzkoušejte osvědčený recept
Hermelínový salát se šunkou, vejci a majonézou chutná nejlépe s čerstvým pečivem. Vyzkoušejte osvědčený recept Dali byste si hermelínový salát s křupavými rohlíky nebo bagetkami? Máme pro vás osvědčený recept, který bude rozhodně lahodit vašim chuťovým buňkám. Udělejte si domácí hermelínový salát s vejci a majonézou, ve kterém nechybí ani šunka. Tento lahůdkový salát, jehož příprava je nesmírně jednoduchá, si rozhodně zamilujete!
Článek
Řachanda čeká miminko. Herečka Denisa Pfauserová oznámila těhotenství
Řachanda čeká miminko. Herečka Denisa Pfauserová oznámila těhotenství Pohádková Řachanda a hvězda seriálu ZOO, Denisa Pfauserová, je v radostném očekávání. Na Instagramu se veřejně pochlubila rostoucím bříškem a fotkami z ultrazvuku. Své fanoušky ovšem zaskočila tím, že těhotenství dokázala skrývat dlouhých pět měsíců. Těhotné Denise Pfauserové totiž vychází termín porodu již na letošní červen.
Článek
Jak odměřit porci špaget na osobu? Zvládnete to díky několika trikům
Jak odměřit porci špaget na osobu? Zvládnete to díky několika trikům Uvařit špagety je poměrně jednoduchá záležitost. Co nám všem ale často dělá problém, je odhadnout správné množství špaget na jednu porci. Často se tak stává, že špaget uvaříme víc, než potřebujeme, a zbytečně nám v hrnci zbydou. Jak tedy odměřit porci špaget na osobu? Vyzkoušejte následující osvědčené vychytávky.
Článek
Rarita v pražské zoo: Narodilo se zde mládě luskouna - jako první v Evropě
Rarita v pražské zoo: Narodilo se zde mládě luskouna - jako první v Evropě Zoo Praha oznámila velmi krásnou zprávu. Ve čtvrtek 2. února 2023 před čtvrtou hodinou ráno zde přišlo na svět mládě luskouna, a to vůbec jako první v Evropě. Luskouní miminko váží pouhých 135 gramů a na první pohled vám může připomínat živou smrkovou šišku.
Článek
Kdy se mění čas 2023? Hodinovou ručičku přetočíme na letní čas 2023 za pár týdnů
Kdy se mění čas 2023? Hodinovou ručičku přetočíme na letní čas 2023 za pár týdnů Chcete přesně vědět, kdy se bude posouvat čas v letošním roce? Vydržte několik týdnů a bude tu letní čas 2023. Prozradíme vám, kdy přesně tato změna času 2023 nastane a jak to bude po nastolení letního času s denním světlem.
Článek
Výroba majonézy tyčovým mixérem ze tří surovin: Hustou majonézu bez vajec uděláte za pár korun
Výroba majonézy tyčovým mixérem ze tří surovin: Hustou majonézu bez vajec uděláte za pár korun Chtěli byste si připravit hustou majonézu bez vajec? Pokud jako hlavní ingredience zvolíte mléko, olej a sůl, je to velmi snadná a levná záležitost. Jak na to? Zvolte výrobu majonézy tyčovým mixérem a výsledek vás mile překvapí svou konzistencí i chutí.
(2132) Načíst více