Kategorie rss-seznam

Článek
La Graciosa a La Tabarca: Dva španělské ostrovy, kterým se koronavirus vyhýbá
La Graciosa a La Tabarca: Dva španělské ostrovy, kterým se koronavirus vyhýbá Španělsko je po USA, Číně a Itálii v současnosti čtvrtou zemí světa, která je nejhůře zasažena pandemií koronaviru. Přesto však ve Španělsku naleznete oblasti, kterým se nemoc COVID-19 vyhýbá obloukem. Jde o dva malé ostrůvky La Graciosa a La Tabarca, kde dosud ani jeden z obyvatel nebyl pozitivně testován na koronavirus.
Článek
Škaredá středa, Zelený čtvrtek a Velký pátek: Co v tyto dny dělat a čemu se vyhnout
Škaredá středa, Zelený čtvrtek a Velký pátek: Co v tyto dny dělat a čemu se vyhnout Velikonoce, to není pouze Červené pondělí, během kterého chodí kluci s pomlázkou koledovat a dostávají od dívek výslužku. Víte, co byste rozhodně neměli dělat na Škaredou středu nebo čemu byste se měli věnovat na Bílou sobotu? Provedeme vás velikonočními tradicemi a pověrami den po dni.
Článek
Jak být i v karanténě produktivní a nepropadnout lenosti: Naslouchejte sami sobě a buďte spolehliví
Jak být i v karanténě produktivní a nepropadnout lenosti: Naslouchejte sami sobě a buďte spolehliví Aktuální situace si žádá, abychom trávili co nejvíce času doma. Mnozí pracují z domova, studenti se učí a maminky musí zvládnout starost o děti, jejich úkoly, a navíc i domácnost. Jak v těchto dnech zůstat produktivní a nesklouznout k lenošení? Na to se podíváme v dnešním článku.
Článek
Švédsko a jeho benevolentní přístup ke koronaviru: Podle lékařů se tato země žene do katastrofy
Švédsko a jeho benevolentní přístup ke koronaviru: Podle lékařů se tato země žene do katastrofy Většina států Evropy přijala kvůli šíření nového koronaviru přísná opatření. Ve Švédsku, které zaznamenalo první případy nákazy nemoci COVID-19 už koncem ledna, plyne život stále běžným způsobem. Děti chodí do školy, věřící na bohoslužby, lidé mohou stále navštěvovat kavárny a bary nebo si zajít do kina či obchodu.
Článek
Velikonoční tvoření s dětmi: Vytvořte si roztomilá kuřátka z kartonu od vajec
Velikonoční tvoření s dětmi: Vytvořte si roztomilá kuřátka z kartonu od vajec Velikonoce jsou jedním z nejkrásnějších svátků roku. Pokud zrovna přemýšlíte, jak zabavit děti, pusťte se s nimi právě do velikonočního tvoření. Pod rukama vám vzniknou nádherné dekorace, kterými si zkrášlíte každičký kousek svého domova. Co si vytvořit třeba velikonoční kuřátka z kartonu od vajec? Vaše dítě bude z tohoto nápadu nadšené.
Článek
Školačka nerozuměla příkladu z matematiky. Učitel jí látku vysvětlil přes okno
Školačka nerozuměla příkladu z matematiky. Učitel jí látku vysvětlil přes okno Nejen školáci a studenti se v současnosti učí doma, protože jim koronavir zavřel školy. Domácí výuka probíhá díky online technologiím celkem snadno. V případě nové látky se však mnohdy objeví zádrhel. Své tom ví šesťačka Rylee Anderson, která nerozuměla jednomu příkladu z matematiky. Její učitel jí novou látku vysvětlil osobně, a to přes okno.
Článek
Pěstování muškátů: Jak se o ně starat, aby bohatě kvetly
Pěstování muškátů: Jak se o ně starat, aby bohatě kvetly Muškáty neboli pelargónie patří k nejoblíbenějším květinám, kterými si můžete zkrášlit okenní parapet nebo balkon. Jejich pěstování je poměrně nenáročná záležitost. Přinášíme vám několik tipů na to, co dělat, aby muškáty vytvořily úžasnou záplavu květů.
Článek
Nad Arktidou se nečekaně otevřela ozonová díra: Znamená pro nás zdravotní hrozbu?
Nad Arktidou se nečekaně otevřela ozonová díra: Znamená pro nás zdravotní hrozbu? Vědci, kteří měří ozon kolem severního pólu, zaznamenali, že se nad Arktidou nově otevřela velká ozonová díra. Na severní polokouli jde o nejvýraznější úbytek ozonu za poslední desítky let. Co může tento jev způsobit?
Článek
Většina Čechů si myslí, že psi vidí černobíle. Jakým dalším mýtům o domácích mazlíčcích lidé věří?
Většina Čechů si myslí, že psi vidí černobíle. Jakým dalším mýtům o domácích mazlíčcích lidé věří? Většina z nás bere domácí mazlíčky jako plnohodnotné členy rodiny, o které se staráme a aktivně zajímáme. Přesto však o nich zjevně nevíme všechno. Internetem a často i některými knihami kolují mýty, které jsou nepravdivé, ale přesto jim značná část populace věří. O jaké mýty se jedná?
(1678) Načíst více