Kategorie Recepty

Článek
Pesto z medvědího česneku chutná v pomazánkách i s těstovinami
Pesto z medvědího česneku chutná v pomazánkách i s těstovinami Máte své tajné místo, kde roste medvědí česnek a kam chodíte rok co rok? Tuto zdraví prospěšnou a voňavou jarní bylinku si nemusíte vychutnávat jenom v čerstvém stavu. Připravte si pesto z medvědího česneku, které je výborné nejen v těstovinách. Přidat jej můžete také do salátů, pomazánek nebo pod maso.
Článek
Postní jídla našich předků: Je libo pučálka, pražmo nebo kočičí tanec?
Postní jídla našich předků: Je libo pučálka, pražmo nebo kočičí tanec? Po oslavách Masopustu odstartovala Popeleční středou doba půstu, která potrvá celých 40 dnů a která dle křesťanské tradice skončí s příchodem Velikonoc. Naši předci si v tomto období vařili velmi skromná postní jídla, z nichž některá upadla do zapomnění. Stojí za to si je připomenout, mohou vám posloužit jako inspirace k celkové jarní očistě těla.
Článek
Dokonalou vánočku lehce upletete i z devíti pramenů: Přinášíme návod, jak na to
Dokonalou vánočku lehce upletete i z devíti pramenů: Přinášíme návod, jak na to Také se každé Vánoce ujišťujete v tom, že pletení vánočky dokáže být pořádná věda? Abyste se do pletení vánočky letos příliš nezamotali, přinášíme vám návod, jak si tuto tradiční sváteční dobrotu lehce připravíte z devíti pramenů. Postup je opravdu jednoduchý a zvládnou jej i začátečníci.
Článek
Raw vánoční cukroví: Vyzkoušejte nepečené a zdravé kuličky
Raw vánoční cukroví: Vyzkoušejte nepečené a zdravé kuličky Trendem posledních let je bezkonkurečně raw vánoční cukroví. Jestli si chcete o letošních svátcích pochutnat na něčem sladkém a zároveň zdravém, připravte si raw nepečené kuličky. Nenajdete v nich bílou mouku, rafinovaný cukr ani ztužené tuky. Naopak vás mile překvapí svou báječnou chutí.
Článek
Nejlepší domácí likéry: Na Vánoce si připravte karamelový, z ledových kaštanů i klasický vaječňák
Nejlepší domácí likéry: Na Vánoce si připravte karamelový, z ledových kaštanů i klasický vaječňák Poctivý domácí likér je nezbytnou součástí vánočních svátků stejně jako cukroví nebo kapr s bramborovým salátem. Pokud vám nechutná vaječný koňak prodávaný v obchodech, toto oblíbené vánoční pití si zkuste připravit z poctivých surovin doma. Kromě klasiky o Vánocích jistě oceníte domácí likéry v mnoha zajímavých obměnách.
Článek
Domácí vánoční nealkoholický punč: Jeho chuť i vůni si zamiluje celá rodina
Domácí vánoční nealkoholický punč: Jeho chuť i vůni si zamiluje celá rodina Za pár dnů opět přivítáme adventní čas, ke kterému neodmyslitelně patří také vánoční trhy s typickou vůní vánočního punče. Tento hřejivý nápoj si můžete v nealkoholickém provedení připravit také doma a pochutnat si na něm třeba i se svými dětmi. Jak na to?
Článek
Domácí mascarpone ze dvou surovin: Je levnější než kupované a dostane vás svou chutí
Domácí mascarpone ze dvou surovin: Je levnější než kupované a dostane vás svou chutí Mascarpone je jemný smetanový sýr, který tvoří základ tiramisu. Tato pochoutka se dále výborně hodí do dortů a přidává se i do slaných receptů. V české kuchyni však často mascarpone nahrazujeme levnější variantou, protože je zkrátka pro řadu z nás drahé. Věděli jste ale, že si můžete vyrobit domácí mascarpone, které vaši peněženku tolik nezatíží?
Článek
Zdobení medových perníčků: Přinášíme recepty na nejlepší polevy
Zdobení medových perníčků: Přinášíme recepty na nejlepší polevy Už za pár týdnů nás opět čeká pečení vánočního cukroví. Zavčas byste se měla pustit především do přípravy medových perníčků. Musíte je totiž nechat dostatečně odležet, aby vám do Vánoc nádherně změkly. Jak ale toto cukroví následně ozdobit? Přinášíme vám recepty na nejlepší polevy na perníčky, mezi kterými jednoznačně vítězí bílková a citronová.
(658) Načíst více