Pětiletá holčička zemřela na koronavirus pár hodin poté, co ji pustili z nemocnice: Její maminka zveřejnila srdcervoucí vzkaz

Pětiletá holčička zemřela na koronavirus pár hodin poté, co ji pustili z nemocnice: Její maminka zveřejnila srdcervoucí vzkaz Zdroj: Instagram.com @laaalaaa421

Pětiletá holčička Tagan White z města Amarillo v americkém státě Texas onemocněla covidem-19 koncem října. Jak informoval portál Daily Mail, tato holčička měla zpočátku velmi mírné příznaky. Bohužel novému koronaviru náhle podlehla několik hodin poté, co se vrátila z nemocnice, kde jí potvrdili pozitivní testy na covid.

Holčička byla velmi unavená a zvracela

O smrti své milované dcerky se rozhodli veřejně promluvit její rodiče, kteří se s jejím odchodem nedokážou vyrovnat. Tato pětiletá holčička neměla horečku ani kašel, byla ovšem neobvykle unavená a posléze zvracela. Proto ji její máma Lastassija White odvezla na pohotovost. Neměla přitom žádné podezření, že by malá Tagan mohla mít koronavirus.

“V úterý 27. října jsme si poprvé uvědomili, že s Tagan není něco v pořádku. Stále jen spala, spala a spala. To trvalo až do úterý a středy. Ve středu pak začala zvracet, proto jsme ji ve čtvrtek vzali na pohotovost,” uvedla dívčina maminka.

Lékař rodiče ubezpečil, že Tagan bude v pořádku

Rodiče malé holčičky byli velmi překvapení, když testy na covid-19 provedené na pohotovosti ukázaly pozitivní výsledek. Navzdory tomu, že ošetřující lékař rodiče ubezpečil, že holčička může opustit nemocnici a že bude v pořádku, Tagan byla již večer po propuštění ještě slabší a unavenější. Rodiče ji proto uložili do postele, aby si odpočinula. 

Když ji maminka ve tři hodiny nad ránem kontrolovala, zda je v pořádku, bohužel zjistila, že její holčička nereaguje a nedýchá. Rodiče okamžitě zavolali záchrannou zdravotnickou službu, ovšem bylo příliš pozdě. Navzdory péči lékařů však malá Tagan v nemocnici zemřela.

Rodiče se rozhodli o smrti Tagan veřejně mluvit

Rodiče malé Tagan jsou zdrcení z toho, co se stalo. Přesto se rozhodli o smrti své dcerky veřejně mluvit. Doufají, že když budou sdílet příběh své dcerky, zvýší tím povědomí o možných rizicích covidu-19 u malých dětí. 

“Lékař nám řekl, že naše holčička bude v pořádku, zemřela ale za pouhých 15 hodin. Myslím, že ji neměli pouštět domů, stalo se až příliš chyb, které stály naši 5letou dcerku život. Snažíme se dělat vše pro to, aby se to už nikomu dalšímu nestalo. Nechceme, aby se i ostatní rodiče cítili tak, jak se v současné době cítíme my,” řekl pro místní televizní stanici Taganin táta Drone.

Maminka na Instagramu zveřejnila srdcervoucí vzkaz

Zdrcená maminka pětileté holčičky Tagan sdílela rovnou na svém Instagramu srdcervoucí vzkaz: “Moje milovaná lásko, jak mám bez tebe dál pokračovat? Moje srdce je prázdné, jsem zničená a nevím, jestli se někdy dokážu dát dohromady. Jak mám v noci spát? Všechno, co v hlavě slyším, je “maminko, můžu si k tobě lehnout?” Jak mám dál pokračovat každý večer bez těchto slov? Ztratila jsem svou lásku.”

Autor:
Publikováno: 16. 11. 2020 14:57 Nahlásit obsah