Kam v Evropě na nejkrásnější vánoční trhy? V roce 2019 se vydejte do Tallinnu, Budapešti a Štrasburku

Kam v Evropě na nejkrásnější vánoční trhy? V roce 2019 se vydejte do Tallinnu, Budapešti a Štrasburku Zdroj: Shutterstock.com

Vůně vánočního punče, jedinečná chuť pečených kaštanů nebo oslnivá krása vánočních ozdob. Vánoční trhy si zkrátka vychutnáte všemi smysly. Jenže které z nich stojí za to navštívit? Inspirujte se žebříčkem nejkrásnějších vánočních trhů Evropy roku 2019, které aktuálně zveřejnil webový portál European Best Destinations.

Vánoční trhy v estonském Tallinnu: Nejkrásnější vánoční trhy roku 2019

Zdroj: Shutterstock.com Loni na celé čáře bodoval Záhřeb. V roce 2019 anketu, ve které hlasovalo více než 200 tisíc lidí z celého světa, vyhrál estonský Tallinn. Místní vánoční trhy se konají v samém centru historického města, které vyniká zachovalými středověkými budovami.

Vánoční trhy v tomto východoevropském městě každého osloví svou útulnou atmosférou i důrazem na původní tradice. Zakoupíte zde kvalitní řemeslné výrobky, praktické zimní doplňky a své břicho si naplníte voňavým perníkem. Na vánočních trzích v Tallinnu se nebudou nudit ani děti. Mohou se svézt na kolotoči a potkají se i se Santou Clausem, který jim rozdává sladkosti.

Budapešť: Jedinečná vánoční atmosféra v hlavním městě Maďarska

Zdroj: Europeanbestdestinations.com Druhé místo v anketě portálu European Best Destinations obsadila Budapešť. Jestli jste na vánočních trzích v tomto hlavním městě Maďarska už byli, určitě se nepodivujete nad tím, že se umístilo v první pětce těch nejkrásnějších vánočních trhů Evropy. Organizátoři každým rokem pracují na tom, aby návštěvníkům trhů nabídli ten nejlepší program prošpikovaný jedinečnou vánoční atmosférou. Jestli milujete tradiční maďarské pokrmy a vánoční punč, určitě sem letos zavítejte. Na trzích si můžete užít i spoustu bezplatných atrakcí, a to včetně bruslení.

Štrasburk: Tato kolébka vánočních oslav je na třetím místě

Zdroj: Europeanbestdestinations.com Co se týče oblíbenosti, patří vánoční trhy ve francouzském Štrasburku ke dlouholetým stálicím. A není se čemu divit. Řadí se totiž mezi nejstarší vánoční trhy v Evropě a mají navíc lokaci ve štrasburské historické části Grandelle, která je zapsaná do seznamu světového dědictví UNESCO.

O Štrasburku se říká, že je kolébkou tradičních vánočních oslav. Můžete se o tom přesvědčit i sami. V samém centru tohoto města na vás totiž čeká na tři sta dřevěných chatek, které vás vtáhnou do jedinečné vánoční atmosféry.

Vídeň: Vyniká vánoční magií

Zdroj: Europeanbestdestinations.com Za kouzlem jedinečných vánočních trhů mnozí z nás každým rokem jezdí do Vídně. O oblíbenosti vídeňských vánočních trhů svědčí také anketa European Best Destinations, v níž se hlavní město Rakouska letos umístilo na čtvrtém místě.

Vídeň je každoročně zasažena vánoční horečkou už v polovině listopadu. Vánoční trhy zde můžete přitom navštívit celkem na čtrnácti lokacích. K nejkrásnějším bezesporu patří trhy před budou staré vídeňské radnice, které se poprvé otevřely před 170 lety. Když budete ve Vídni, určitě zajděte také na starovídeňský trh ve Freyungu, na adventní trhy Am Hoff nebo na trhy ke katedrále na Štěpánském náměstí či před zámkem Schönbrunn.

Erfurtský vánoční trhy vábí kouzlem středověku

Zdroj: Europeanbestdestinations.com Na pátém místě ankety European Best Destination se v roce 2019 umístil vánoční trh v německém Erfurtu. Tento trh, který najdete ve středověké části města na náměstí Domplatz, patří nepochybně k těm nejkrásnějším, ale i největším v Německu.

Autor:
Publikováno: 28. 11. 2019 09:59 Nahlásit obsah