Pudinkové strojkové cukroví se vám rozplyne na jazyku. Tento recept na vánoční cukroví zvládnete i bez strojku

Pudinkové strojkové cukroví se vám rozplyne na jazyku. Tento recept na vánoční cukroví zvládnete i bez strojku Zdroj: Shutterstock

Hledáte recept na pečené vánoční cukroví, se kterým budete mít opravdu málo práce? Vyzkoušejte pudinkové strojkové cukroví, jehož příprava je velmi jednoduchá a rychlá. Velkou výhodou také je, že toto chutné pudinkové strojkové cukroví zvládnete jednoduše udělat i bez strojku.

Recept na pudinkové strojkové cukroví - suroviny

  • 250 gramů změklého másla nebo Hery
  • 100 gramů moučkového cukru
  • 1 celé vejce
  • 350 gramů hladké mouky
  • 0,5 balíčku vanilkového pudinku

Příprava těsta na pudinkové strojkové cukroví

Utřete společně změklé máslo, moučkový cukr a vejce. Do této směs přidejte hladkou mouku a polovinu balíčku vanilkového pudinku. Hotové těsto nechte na 1 hodinu odležet v lednici a pak z něj pomocí strojku vytlačte požadované tvary.

Zdroj: Shutterstock Návod: Jak se dělá strojkové cukroví?

Připravené pudinkové těsto dejte do kovového strojku na maso, na který našroubujte nástavec na cukroví. Na nástavci na cukroví si zvolte požadovaný tvar, přes který přímo na plech vyložený pečicím papírem vykrajujte tyčinky, rohlíčky, esíčka nebo kolečka. Těsto od sebe postupně oddělujte nožem.

Trik, jak na strojkové cukroví bez strojku

Chcete si připravit strojkové cukroví, ale nemáte strojek se správným nástavcem? Zvolte chytré náhradní řešení. Pudinkovým těstem na strojkové cukroví (které však nenechávejte odležet v lednici) naplňte cukrářský sáček, na který nasaďte cukrářskou špičku vámi požadovaného tvaru. Na plech vyložený pečicím papírem pak stříkejte těsto například do tvaru proužků nebo koleček. 

Zdroj: Shutterstock Jak dlouho péct a jak zdobit strojkové cukroví

Strojkové cukroví pečte do růžova v troubě rozehřáté na 180 stupňů Celsia zhruba 10 až 15 minut. Poté, co strojkové cukroví vychladne, k sobě jednotlivé tvary slepte marmeládou a jednu stranu strojkového cukroví namočte do čokoládové polevy, kterou si připravte ze 2 dílů čokolády na vaření a 1 dílu tuku.

Zdroj: Recepty všeho druhu | Facebook.com
Autor:
Publikováno: 23. 11. 2022 10:19 Nahlásit obsah