Domácí hnojivo na muškáty: Nádherně vykvetou díky droždí nebo kávě

Domácí hnojivo na muškáty: Nádherně vykvetou díky droždí nebo kávě Zdroj: Shutterstock

Chcete se těšit z nádherně rozkvetlých muškátů, které budou ozdobou vašich oken, terasy nebo balkonu? Bez správného hnojiva se kvetoucích muškátů jen tak nedočkáte. Čím ale tuto balkonovku hnojit? Kromě kupovaných přípravků můžete vyzkoušet i domácí hnojivo na muškáty, které je účinné a které navíc stojí jenom pár korun.

Kdy začít hnojit muškáty?

Zasázeli jste muškáty do truhlíků a dali jste je již ven na okenní parapet nebo na balkon? Kromě zálivky jim dopřejte také pravidelné hnojení. Proto je dobré znát přesnou dobu, kdy s hnojením muškátů začít.

Po zasázení muškátů do truhlíku vyčkejte dva týdny, aby tato balkonová rostlina dokonale zakořenila. Během tohoto období tedy muškáty nepřihnojujte. Až po uplynutí dvou týdnů můžete začít přidávat hnojivo do zálivky.

Jak často hnojit muškáty?

V období od jara do podzimu přihnojujte muškáty zhruba jednou za jeden až dva týdny. A to kupovaným nebo domácím hnojivem na muškáty, které zamícháte do zálivky. K zálivce muškátů používejte nejlépe měkkou dešťovou vodu, kterou necháte odstát.

Zdroj: Shutterstock Tipy na nejlepší domácí hnojivo na muškáty

Jaké hnojivo na muškáty je nejlepší? Použít můžete speciální hnojivo na muškáty, které koupíte v hobby marketech, zahradnictvích nebo drogeriích. Za vyzkoušení stojí také domácí hnojivo na muškáty, které je čistě přírodní a které si můžete ze základních surovin vyrobit doma. O které jde konkrétně?

Hnojivo na muškáty z droždí

Drožďové hnojivo funguje jako životabudič a podpoří muškáty v jejich kvetení. Jaký je návod na hnojivo z droždí? Do jednoho litru dešťové vody rozdrobte kostku čerstvého droždí a vše nechte 14 dnů kvasit. Tento roztok následně zřeďte vodou v poměru 1:3 (1 díl drožďového hnojiva na 3 díly vody) a použijte jako zálivku. 

Hnojivem z droždí přihnojujte muškáty nejlépe jednou za jeden až dva týdny. Toto hnojivo je skvělé také na další balkonové květiny, u kterých chcete podpořit kvetení.

Zdroj: Shutterstock

Hnojení muškátů kávou

Pijete pravidelně kávu? Dopřejte tento voňavý nápoj i svým muškátům. Z mleté kávy připravte slabší šálek turecké kávy. Poté, co tento nápoj vychladne, jej zřeďte v poměru 1:3 vodou a tímto roztokem zalévejte alespoň jednou týdně muškáty. Tato balkonovka se vám odmění nádhernými květy, silnějšími stonky i zdravějšími listy. 

Zdroj: Balkonovekvetiny.cz, Dumazahrada.cz, Bydleni.instory.cz
Autor:
Publikováno: 17. 5. 2023 13:59 Nahlásit obsah