Jak rozproudit lymfatický systém? Bylinkami, saunou i suchým kartáčováním

Jak rozproudit lymfatický systém? Bylinkami, saunou i suchým kartáčováním Zdroj: Shutterstock.com

Ucpaný lymfatický systém dokáže v našem těle nadělat pořádnou paseku. Tento systém skládající se z lymfatických cév a uzlin, kterými proudí lymfa, odvádí pryč z našeho těla nahromaděné toxické látky. Pokud ale lymfa v našem těle neproudí tak, jak má, můžeme to odnést řadou zdravotních problémů. Co tedy s tím?

Ucpaný lymfatický systém: Jaké zdravotní potíže vám hrozí?

S jakými zdravotními problémy můžete zápasit, pokud máte ucpaný lymfatický systém? Jestli není váš lymfatický systém správně odvodněn, a tudíž nedostatečně odvádí ven z vašeho těla toxiny, můžete v lepším případě trpět bolestmi hlavy, nadýmáním nebo studenými končetinami.

V horším případě nesprávná činnost lymfatického systému souvisí s poškozením imunitního systému. V krajním případě dokonce s rakovinou lymfatických uzlin. Vyzkoušejte proto následující tipy, které ve vašem těle opět rozproudí lymfu a díky nimž bude váš lymfatický systém mnohem zdravější.

Echinacea a ostropestřec: Bylinky, které pročistí váš lymfatický systém

Některé bylinky působí na lymfatický systém doslova zázračně. Vaši lymfu pročistí zejména echinacea, ostropestřec nebo manjistha. Sílu těchto bylinek, které jsou vhodné k celkové detoxikaci organismu, můžete využít ve formě čaje nebo doplňku stravy.

Zdroj: Shutterstock.com

Ricinový olej: Zázrak, který rozproudí lymfu

Ricinový olej má na lidské tělo spoustu blahodárných účinků. Jedním z nich je, že podporuje normální činnost lymfatického systému. Velmi lehce proto namočte čistý bavlněný hadřík do za studena lisovaného ricinového oleje a přiložte jej na spodní část břicha. Když takto hadřík necháte přes noc, stimulujete tím činnost lymfatického systému a zlepšíte proudění lymfy.

Základem je pitný režim, vsaďte i na popíjení teplé vody

Zapomeňte na slazené a perlivé nápoje, které váš lymfatický systém jenom zatěžují. Aby lymfa správně proudila, jak má, v průběhu dne vypijte alespoň 1,5 litru čisté neperlivé vody. Jednou až dvakrát týdně si můžete udělat speciální očistnou kúru a každých 15 minut po doušcích popíjet (třeba z termosky) teplou vodu.

Choďte pravidelně do sauny

Sauna je úžasným místem k relaxaci, ale pomáhá také normalizovat lymfatický systém. V sauně se totiž prostřednictvím pocení zbavíte toxických látek. V důsledku tepla rovněž zvýšíte svou tepovou frekvenci a rozšíříte své lymfatické cévy, jimiž pak bude lymfa proudit mnohem rychleji.  

Tip: Svůj lymfatický systém skvěle rozproudíte také doma v koupelně. Stačí, když po dobu několika minut budete střídat studenou a teplou sprchu.

Každý den si najděte 10 minut na meditaci

Jestli si chcete zlepšit imunitu a pročistit lymfatický systém, měli byste začít párkrát do týdne cvičit. Pro lepší fungování lymfatického systému je vhodná jóga, která vám sníží krevní tlak, potlačí stres a zklidní nejen vaše myšlenky, ale také celé tělo. Prostřednictvím jógy každý den meditujte alespoň 10 minut.

Zdroj: Shutterstock.com

Vyzkoušejte suché kartáčování a ajurvédské postupy

Tyto alternativní praktiky zlepší činnost vašeho lymfatického systému a také podpoří celkovou detoxikaci těla. Suché kartáčování odstraňuje odumřelé buňky a otevírá póry kůže. Toxiny se tak lépe dostávají pryč z těla. Tyto postupy provádějte před každým sprchováním.

Dopřejte si odbornou lymfatickou masáž

Zajděte si ke specialistovi a dopřejte svému tělu lymfatickou masáž. Tento typ masáže uvolňuje zachycené toxiny, a navíc znovu uvádí do oběhu zachycenou lymfu.

Autor:
Publikováno: 15. 4. 2019 12:36 Nahlásit obsah