Kategorie Bylinky

Článek
Šípky v medu: Recept, který dělaly už naše babičky
Šípky v medu: Recept, který dělaly už naše babičky Sezona zralých šípků je tu. Znáte místo, kde tyto červené plody rostou uprostřed čisté přírody? V tom případě neváhejte a nasbírejte si je. Zpracovat šípky totiž můžete na spoustu způsobů. Ohromeni budete například chutí šípků v medu, která je nepopsatelná. Tento chutný a zdravý recept každý podzim dělaly už naše babičky. Jak na něj?
Článek
Rozmarýnová voda na vlasy: Recept, který podpoří růst vlasů a předejde jejich vypadávání
Rozmarýnová voda na vlasy: Recept, který podpoří růst vlasů a předejde jejich vypadávání Vlasy jsou korunou krásy. Pokud máte pocit, že vám pomalu rostou, jsou bez lesku a vitality a také vám více vypadávají, pomoci vám může rozmarýnová voda na vlasy, kterou si velmi snadno vyrobíte doma. Nejde jen o babský recept. Rozmarýnová voda na vlasy je žhavým trendem sociálních sítích, který s vašimi kadeřemi umí doslova zázraky.
Článek
Ledové kostky s ovocem a bylinkami jsou skvělé do koktejlů a limonád. Vytvořte je ve formách na led
Ledové kostky s ovocem a bylinkami jsou skvělé do koktejlů a limonád. Vytvořte je ve formách na led Letní měsíce se nesou ve znamení domácích limonád a také alko a nealko koktejlů. Součástí těchto oblíbených nápojů je také led. Pokud si chcete tyto limonády a koktejly ještě více ozvláštnit, přidejte do nich ledové kostky s ovocem a bylinkami. Přinášíme návod, jak je ve formách na led vytvořit a jaké kombinace ovoce a bylinek jsou nejlepší.
Článek
Voňavý cukr z květů černého bezu dělaly už naše babičky. Dostane vás svou chutí i vůní
Voňavý cukr z květů černého bezu dělaly už naše babičky. Dostane vás svou chutí i vůní Chcete si z květů černého bezu připravit neobvyklý, ale velmi chutný recept? Vyzkoušejte bezový cukr, u kterého oceníte báječnou chuť i vůni. Cukr z květů černého bezu připravíte z pouhých dvou ingrediencí. Prozradíme vám, jak postupovat.
Článek
Bezový ocet: Jednoduchý recept ze dvou ingrediencí, který stojí za vyzkoušení
Bezový ocet: Jednoduchý recept ze dvou ingrediencí, který stojí za vyzkoušení Přemýšlíte, co dalšího připravit z květů černého bezu? Vyzkoušejte bezový ocet, jehož následné využití si nebudete moci vynachválit. Přinášíme jednoduchý recept na bezový ocet, jehož příprava je neuvěřitelně snadná. Jak tedy postupovat?
Článek
Bylinky, které vám uleví při chřipce a nachlazení
Bylinky, které vám uleví při chřipce a nachlazení Nepříjemné nachlazení a chřipky jsou tady. Pokud jste už také onemocněli, nemusíte do sebe cpát jednu pilulku za druhou. Naopak zkuste se léčit přírodní cestou. Při nachlazení a chřipce vám jednoznačně pomohou některé druhy bylinek, které mají doslova zázračnou moc.
Článek
Zánět močových cest vyléčíte i přírodní cestou: Zabírají brusinky, lichořeřišnice i petrželová nať
Zánět močových cest vyléčíte i přírodní cestou: Zabírají brusinky, lichořeřišnice i petrželová nať Zánět močových cest zažila snad každá žena. Tato nepříjemná infekce, která se projevuje zejména nepříjemným pálením při močení a bolestí v podbřišku, nás postihuje v průběhu celého roku. Pokud nedůvěřujete antibiotikům, můžete zánět močových cest vyléčit i přírodní cestou. Jaké bylinky a další přírodní přípravky jsou v tomto případě nejúčinnější?
Článek
Libečková sůl jako výborné dochucovadlo bez éček. Vyrobíte si ji jednoduše
Libečková sůl jako výborné dochucovadlo bez éček. Vyrobíte si ji jednoduše Libeček v kuchyni se používá jako aromatická bylinka k dochucování hlavních jídel i polévek. Jeho výrazná chuť se totiž vyrovná klasickému maggi, jenže je bez éček. Roste vám libeček na zahradě? Z této bylinky si můžete vyrobit libečkovou sůl, kterou lze coby dochucovadlo používat po celý rok. Jaký je recept?
(31) Načíst více