Rozmarýnová voda na vlasy: Recept, který podpoří růst vlasů a předejde jejich vypadávání

Rozmarýnová voda na vlasy: Recept, který podpoří růst vlasů a předejde jejich vypadávání Zdroj: Shutterstock

Vlasy jsou korunou krásy. Pokud máte pocit, že vám pomalu rostou, jsou bez lesku a vitality a také vám více vypadávají, pomoci vám může rozmarýnová voda na vlasy, kterou si velmi snadno vyrobíte doma. Nejde jen o babský recept. Rozmarýnová voda na vlasy je žhavým trendem sociálních sítích, který s vašimi kadeřemi umí doslova zázraky.

Na co je dobrá rozmarýnová voda?

Proč je rozmarýnová voda na vlasy v současné době tak populární? Rozmarýn je aromatická bylinka bohatá na celou řadu vitaminů a minerálů. Najdete v ní provitamin A, vitamin C, vitaminy řady B, dále hořčík, zinek, fosfor, železo nebo měď. Díky obsaženým flavonoidům má rovněž antioxidační vlastnosti, dále se v ní nachází rovněž hořčiny, třísloviny a kyselina kávová, chlorogenová, rozmarýnová a ursolová.

Ve formě rozmarýnové vody tato bylinka příznivě působí také na celkový stav vlasů a pokožky hlavy. Rozmarýnová voda zklidňuje vlasovou pokožku, předchází vzniku lupů i mastných vlasů. Vaše kadeře budou díky ní hydratované, lesklejší, zdravější a budou rovněž lépe vypadávat. Ženy si rovněž chválí, že rozmarýnová voda podporuje růst vlasů.

Zdroj: Shutterstock Jak si udělat rozmarýnovou vodu na vlasy? Potřebujete tyto suroviny

Domácí rozmarýnovou vodu na vlasy si připravíte z pouhých dvou surovin. Jediné, co k tomu potřebujete je čerstvý (nebo případně sušený rozmarýn) a čistá voda. Z těchto ingrediencí si rozmarýnovou vodu uděláte konkrétně v tomto poměru:

  • 4 snítky rozmarýnu
  • 250 mililitrů čisté vody

Postup, jak se dělá rozmarýnová voda

1. Rozmarýn opláchněte a dejte spolu s vodou do hrnce.

2. Základ na rozmarýnovou vodu povařte 15 minut na mírném plamenu, odstavte a rozmarýn nechte ještě dalších 30 minut ve vodě louhovat.

3. Po vychladnutí rozmarýnovou vodu přeceďte a nalijte do nádoby s rozprašovačem.

Zdroj: Shutterstock Domácí rozmarýnová voda: Jak dlouho vydrží?

Hotovou rozmarýnovou vodu na vlasy skladujte v chladnu a temnu v lednici. Tímto způsobem vám vydrží až 7 dnů. Po uplynutí této doby si opět připravte rozmarýnovou vodu novou.

Jak používat rozmarýnovou vodu na vlasy?

Domácí rozmarýnovou vodu nanášejte pomocí rozprašovače alespoň dvakrát do týdne na umyté vlasy, a to přímo ke kořínkům. Rozmarýnovou vodu následně pomocí prstů jemně vmasírujte do vlasové pokožky. Nechte ji takto působit a už neoplachujte. Prvních výsledků byste si měli všimnout ji po dvou až třech týdnech používání tohoto domácího kosmetického přípravku.

Zdroj: Venira.cz, Botanic.cz, Sazenicka.cz, Prezenu.joj.sk
Autor:
Publikováno: 20. 6. 2023 12:28 Nahlásit obsah