107letá Holanďanka Cornelia Rasová: Nejstarší člověk, který zvítězil nad koronavirem

107letá Holanďanka Cornelia Rasová: Nejstarší člověk, který zvítězil nad koronavirem Zdroj: Rijnmond.nl

Pandemie onemocnění COVID-19 si dosud ve světě vyžádala více než 120 tisíc obětí. Ohroženými skupinami, u nichž koronavirus může způsobit až smrt, jsou zejména senioři a vážně nemocní lidé. O to povzbuzující je uzdravení 107leté Cornelie Rasové, která se nakazila v kostele. Jde pravděpodobně o nejstarší osobu, která vyhrála boj nad nemocí COVID-19.

107letá žena se nakazila koronavirem při bohoslužbě

Holanďanka Cornelia Rasová onemocněla novým koronavirem 17. března. Tedy jeden den poté, co oslavila své 107. narozeniny. Nizozemské noviny AD uvedly, že se infikovala během bohoslužby v kostele, kterého se účastnila spolu s dalšími klienty pečovatelského domu, v němž žije. Tento domov pro seniory se nachází na ostrově Goeree-Overflakkee na jihozápadě Nizozemska.

Během bohoslužby se však nenakazila pouze Cornelia Rasová, ale i 40 dalších klientů domova. Dvanáct lidí z této skupiny bohužel na koronavirus zemřelo. Paní Cornelia však zabojovala. V pondělí 6. dubna lékaři nemocnice, v níž byla hospitalizována, prohlásili, že nad infekcí zvítězila.

Zdroj: Rijnmond.nl Rodina nedoufala, že 107letá Cornelia přežije

„Nečekali jsme, že to přežije,“ řekla novinářům Corneliina neteř Maaike de Grootová. „Neužívá žádné léky, stále velmi dobře chodí a každý večer poklekne, aby se pomodlila k Bohu. Je dobře, že v tom bude moci pokračovat,“ dodala tato žena.

Cornelia Rasová se tak stala pravděpodobně nejstarším přeživším člověkem, který vyhrál boj nad koronavirem. V Nizozemí dosud toto štěstí nemělo zhruba 2,5 tisíce lidí, kteří nemoci COVID-19 podlehli.

Zdroj: Turksnieuws.nl Další století lidé, kteří dosud porazili nový koronavirus

  • 107letá turecká žena Havahan Karadeniz, která byla hospitalizována v nemocnici v Istanbulu. Zdejší lékaři v pondělí 13. dubna oznámili, že se úspěšně vyléčila z koronaviru. Spolu s Cornelií Rasovou z Nizozemska je tak Havahan Karadeniz z Turecka dalším 107letým člověkem, který nákazu nemocí COVID-19 přežil.
  • 104letý Američan Bill Lapshies. Tento muž přežil druhou světovou válku i pandemii španělské chřipky v USA. Nově zvítězil i nad koronavirem.
  • 103letá babička Zhang Guangfen. Z nemoci COVID-19 se zotavila v čínském Wu-chanu.
  • 103letá žena z Íránu, jejíž jméno místní úřady neposkytly. Uzdravila se po hospitalizaci v nemocnici ve městě Semnan.
  • 102letá italská babička Italica Grondona. Byla hospitalizována v janovské nemocnici San Martino, kde strávila zhruba 20 dnů. Poté, co se vyléčila, dostala přezdívku Highlander, tedy Nesmrtelná.
Autor:
Publikováno: 15. 4. 2020 12:46 Nahlásit obsah