Kategorie Koronavirus ve světě

Článek
107letá Holanďanka Cornelia Rasová: Nejstarší člověk, který zvítězil nad koronavirem
107letá Holanďanka Cornelia Rasová: Nejstarší člověk, který zvítězil nad koronavirem Pandemie onemocnění COVID-19 si dosud ve světě vyžádala více než 120 tisíc obětí. Ohroženými skupinami, u nichž koronavirus může způsobit až smrt, jsou zejména senioři a vážně nemocní lidé. O to povzbuzující je uzdravení 107leté Cornelie Rasové, která se nakazila v kostele. Jde pravděpodobně o nejstarší osobu, která vyhrála boj nad nemocí COVID-19.
Článek
Epidemiolog Antoine Flahault přirovnává pandemii koronaviru k tsunami. Druhá vlna bývá ničivější
Epidemiolog Antoine Flahault přirovnává pandemii koronaviru k tsunami. Druhá vlna bývá ničivější Poté, co překonáme současnou pandemii koronaviru, nic nebude jako dřív. Podle francouzského epidemiologa Antoina Flahaulta bychom se měli mít na pozoru i po jejím zdánlivém konci. Tento odborník nahlíží na pandemii koronaviru jako na tsunami. Pohrává si s otázkou, zda po první vlně nebude následovat druhá, ještě větší vlna.
Článek
Koronavirus a děti: Některé případy nákazy jsou velmi vážné, upozorňují čínští vědci
Koronavirus a děti: Některé případy nákazy jsou velmi vážné, upozorňují čínští vědci V případě nákazy novým koronavirem jsou za nejohroženější skupinu považováni senioři. Data z čínské studie publikovaná v akademickém magazínu Pediatrics však poukazují na to, že onemocnění COVID-19 není milosrdné ani vůči dětem. Z této studie vyplývá, že zvlášť u velmi malých dětí může mít koronavirus těžší průběh.
Článek
Celosvětový boj s koronavirem hlásí dobré zprávy: Vědecké objevy, úspěšná léčba a snižující se nemocnost
Celosvětový boj s koronavirem hlásí dobré zprávy: Vědecké objevy, úspěšná léčba a snižující se nemocnost Dobrých zpráv není nikdy dost. A zvlášť v dnešní době, kdy i v Česku naplno bojujeme s pandemií koronaviru. Že tento boj není rozhodně marný, potvrzují dobré zprávy, které aktuálně přicházejí ze světa. Přinášíme vám výběr těch nejpodstatnějších. Věříme, že si díky nim udržíte pozitivní mysl.