Kategorie Zdravý životní styl

Článek
Konvičkování: Toto alternativní řešení vás zbaví ucpaného nosu a zkrátí průběh rýmy
Konvičkování: Toto alternativní řešení vás zbaví ucpaného nosu a zkrátí průběh rýmy Ucpaný nos nemusíte při chřipce či rýmě léčit pouze klasickými kapkami. Chcete-li propláchnout nosní sliznici, dejte na alternativní řešení a vyzkoušejte metodu konvičkování. Proplachování nosu konvičkou naplněnou roztokem vody a soli má stejný účinek jako nosní kapky. Tato metoda je ale šetrnější k našemu zdraví a navíc na ní nevzniká závislost.
Článek
Pleťte, háčkujte, vyšívejte! Je to dobré pro vaše psychické i fyzické zdraví
Pleťte, háčkujte, vyšívejte! Je to dobré pro vaše psychické i fyzické zdraví Pletení, háčkování, vyšívání a další ruční práce nejsou rozhodně jenom pro babičky. Všechny tyto činnosti, které se systematicky opakují a prostřednictvím kterých za námi vzniká skutečný výsledek, totiž blahodárně působí na naše psychické i fyzické zdraví. Prostě v dnešní době nehmatatelného online světa je to pro nás doslova zázrak!
Článek
Zažijte ráno jako u babičky a dejte si meltovou kávu! Zavzpomínáte si na dětství a uděláte něco i pro své zdraví
Zažijte ráno jako u babičky a dejte si meltovou kávu! Zavzpomínáte si na dětství a uděláte něco i pro své zdraví Pamatujete si na to, jak vám o prázdninách dělala babička každé ráno k snídani bílou kávu a k tomu naservírovala loupáček? I když je to moc dávno, taková rána byste si měli dopřávat neustále. Melta je totiž doslova zázrak pro naše zdraví. I když byla v minulosti považována za levnější náhražku kávy, dnes je symbolem zdravého životního stylu!
Článek
Probiotika jako módní trend: Opravdu fungují?
Probiotika jako módní trend: Opravdu fungují? Antibiotika. Toto slovo je skloňované hlavně na podzim a v zimě, kdy nás ve velkém kolí angíny, záněty dutin nebo záněty středního ucha. A po dobrání antibiotik nám lékař doporučí zobat probiotika. Co když se ale zdravotní přínos probiotik přeceňuje a jde jenom o módní trend? Nebo jsou tyto živé kultury pro naše tělo opravdu přínosné?
Článek
Nakupujete zásoby na přípravu vánočního cukroví? Dejte si pozor na druh skořice, který použijete
Nakupujete zásoby na přípravu vánočního cukroví? Dejte si pozor na druh skořice, který použijete Není skořice jako skořice. Myslete na to, až budete nakupovat ingredience na přípravu vánočního cukroví. Ve většině případů si totiž z obchodu namísto pravé skořice z Cejlonu přinesete čínskou kassiu, která má odlišnou chuť a navíc může uškodit vašemu tělu. Na obalu těchto koření se bohužel země původu neuvádí. Víme ale, jak je od sebe rozeznat.
Článek
Nevěřte všemu, co vám navykládají "odborníci" na zdravý životní styl. Nemusí to být pravda
Nevěřte všemu, co vám navykládají "odborníci" na zdravý životní styl. Nemusí to být pravda Zdravý životní styl je v současnosti skloňován ve všech pádech. Abychom byli zdraví, šťastní a spokojení, musíme se dostatečně hýbat, zdravě jíst a vydatně spát. Někteří vyznavači zdravého životního stylu však propagují věci, které mohou našemu tělu ve skutečnosti ublížit. Neskočte tedy hned na špek a nedejte na zaručené tipy rádoby "odborníků".
Článek
Zpráva, kterou chce slyšet každý závislák: Pití kávy prodlužuje život
Zpráva, kterou chce slyšet každý závislák: Pití kávy prodlužuje život Patříte ke kávovým maniakům a dopřáváte si alespoň tři šálky tohoto tmavého lahodného nápoje denně? Ač vás mnozí přesvědčují o tom, že byste měli svou závislost omezit, nejnovější věděcké studie jsou na vaší straně: Pití kávy prodlužuje život, a to až o několik let! Tak proč si nedopřát další šálek?
Článek
Vyber si a můžeš jí(s)t - konec s nezdravými rychlovkami k obědu
Vyber si a můžeš jí(s)t - konec s nezdravými rychlovkami k obědu Znáte to - potřebujete odevzdat report, sedíte v čekárně u lékaře nebo jdete vyzvednout balík na poštu. Ke všem těmto činnostem potřebujeme trošku času z našeho dne a většina z nás k tomu obětuje obědovou pauzu. Místo vyváženého a zdravého jídla pak sáhneme po bagetě se smaženým kuřetem nebo zamíříme do proslulého fast foodu. S tím je teď konec!
Článek
Nastal čas k posílení imunity: Známe pár jednoduchých triků, jak na to
Nastal čas k posílení imunity: Známe pár jednoduchých triků, jak na to Na obzoru jsou nekonečné dny plné podzimních plískanic a mrazivých zim. Proto momentálně nastává ten správný čas, abyste si posílili imunitu. Budete tak dostatečně odolní před náporem bacilů, který na vás během následujících chladných měsíců zaútočí. Svou imunitu můžete pravidelně trénovat a posilovat třeba následujícími způsoby.
(132) Načíst více