Kategorie Zdravý životní styl

Článek
Moč hlodavců a bakterie: Pití z neumytých plechovek může být rizikové
Moč hlodavců a bakterie: Pití z neumytých plechovek může být rizikové Umýváte plechovky od nápojů ještě před tím, než je otevřete a napijete se z nich? Není od věci, když nad tím alespoň trochu popřemýšlíte. Zatímco jedni varují před možnou nákazu, podle druhých jde o mýtus. Podívejme se tedy podrobněji na to, jaká nebezpečí nám skutečně hrozí a jak se jim můžete vyhnout.
Článek
Evropou se šíří západonilská horečka. Největší riziko na vás číhá v Itálii, Řecku a Rumunsku
Evropou se šíří západonilská horečka. Největší riziko na vás číhá v Itálii, Řecku a Rumunsku Západonilská horečka patří k virovým onemocněním, které přenáší komáři svým bodnutím. V posledních letech se toto onemocnění stále častěji objevuje v Evropě a nakazit se jím můžete i v oblíbených dovolenkových destinacích. Jenom za loňský rok bylo v Evropě nahlášeno 709 příznakových případů, z toho 67 lidí zemřelo.
Článek
V rakouském Grazu zemřel kojenec po těžké infekci černého kašle. Čeští vakcinologové proto doporučují těhotným ženám očkování
V rakouském Grazu zemřel kojenec po těžké infekci černého kašle. Čeští vakcinologové proto doporučují těhotným ženám očkování Černý kašel v Rakousku si vyžádal smrt několik týdnů starého miminka. V nemocnici v Grazu neboli Štýrském Hradci zemřel kojenec v důsledku těžké infekce černého kašle. Tuto smutnou zprávu přinesl v úterý 19. března 2024 rakouský list Kleine Zeitung.
Článek
Černý kašel: Příznaky, podle kterých jej poznáte
Černý kašel: Příznaky, podle kterých jej poznáte Zatímco dříve byl výskyt černého kašle v Česku vzácný, v současné době se potýkáme s jeho epidemií. Jenom od začátku roku 2024 Státní zdravotní ústav zaznamenal v tuzemsku přes 880 případů. Jaké jsou tedy příznaky černého kašle a kdo konkrétně by se měl mít na pozoru?
Článek
Obliba avokáda výrazně klesá. Překvapí vás, proč ho lidé odmítají jíst
Obliba avokáda výrazně klesá. Překvapí vás, proč ho lidé odmítají jíst Ještě nedávno bylo avokádo považováno ze superpotravinu, která je nedílnou součástí našeho zdravého životního stylu. Jenže obliba avokáda navzdory jeho nesporných zdravotním výhodám výrazně klesá, protože spousta lidí postupně odhaluje temnou stránku jeho pěstování.
Článek
Konec večírků a návštěv klubů či barů. Mladá generace vyznává jiný životní styl
Konec večírků a návštěv klubů či barů. Mladá generace vyznává jiný životní styl Životní styl mladých lidí se mění, už tolik nevyhledávají bujarý noční život jako předchozí generace. Této proměně návyků a priorit se začal přizpůsobovat i byznys.
Článek
Influencerka předstírala, že zemřela na rakovinu děložního čípku. Rozzlobila tím nejen své fanoušky
Influencerka předstírala, že zemřela na rakovinu děložního čípku. Rozzlobila tím nejen své fanoušky O pořádné pozdvižení na sociálních sítích se postarala indická influencerka Poonam Pandey, která předstírala vlastní smrt. Tímto skandálním chováním vyvolala obrovské rozhořčení nejen mezi svými fanoušky. Zneužila totiž vážné téma rakoviny a manipulovala s emocemi svých sledujících.
Článek
Suchej únor: Měsíc bez alkoholu má spoustu zdravotních výhod
Suchej únor: Měsíc bez alkoholu má spoustu zdravotních výhod Nepatříte k abstinentům? Zvládnout jeden měsíc bez alkoholu pro vás může být velká výzva. Na druhou stranu můžete sami na sobě zpozorovat, co s vaším tělem a myslí udělá, když se během Suchého února vyhnete na celých 28 dní alkoholickým nápojům. Tyto zdravotní benefity stojí rozhodně za to!
Článek
První návštěva posilovny: Na co nezapomenout a co si vzít rozhodně s sebou?
První návštěva posilovny: Na co nezapomenout a co si vzít rozhodně s sebou? Začínáte se silovým cvičením? První návštěva posilovny přináší spoustu otázek na to, co si vzít s sebou a jak se předem správně připravit. V našem článku se vám na tyto otázky pokusíme blíže odpovědět.
(138) Načíst více