Kategorie Zdravý životní styl

Článek
Kde rostou houby aktuálně 2023: Mapa prozradí, kam vyrazit
Kde rostou houby aktuálně 2023: Mapa prozradí, kam vyrazit Houbová sezona 2023 odstartovala v plné parádě. Lidé na sociálních sítích se již začátkem června pyšnili fotkami plných košíků s hřiby, křemenáči, kozáky či kováři. Chcete si i vy letos splnit svůj houbařský sen? V tom případě byste měli dopředu vědět, kde rostou houby aktuálně ve vašem okolí. Jak to zjistit?
Článek
4 běžné návyky, které ničí mozek: Workoholismus, samota, obrazovky a shon
4 běžné návyky, které ničí mozek: Workoholismus, samota, obrazovky a shon Mozek je jedním z nejdůležitějších orgánů našeho těla, a právě proto potřebuje důkladnou péči. Málokdo z nás si to uvědomuje, a tak na místo péče často nevědomky ničíme zdraví mozku každodenními návyky, které mu vůbec neprospívají. Na co si dát konkrétně pozor?
Článek
Co pěstovat vedle rajčat? Dejte si pozor na plodiny, se kterými se rajčata špatně snáší
Co pěstovat vedle rajčat? Dejte si pozor na plodiny, se kterými se rajčata špatně snáší Správné rozmístění plodin na záhonech je zásadní věcí, která může příznivě ovlivnit celou vaši letošní úrodu. Vyplatí se vám proto znát, co pěstovat a nepěstovat vedle rajčat. Které další rostliny tedy můžete zasadit u rajčat a kterým se raději vyhnout, protože se s nimi rajčata nesnášejí?
Článek
Jak jsou otevřené obchody 1. května a 8. května 2023? Otevírací doba se na květnové státní svátky liší
Jak jsou otevřené obchody 1. května a 8. května 2023? Otevírací doba se na květnové státní svátky liší Státní svátky 1. 5. a 8. 5. v roce 2023 připadají na pondělí. Chtěli byste v tyto dny vyrazit nakupovat? V tom případě je dobré vědět, jak budou mít otevřené obchody. Otevírací doba se totiž na tyto dva květnové svátky liší. Jak tedy bude otevřeno 1. 5. a 8. 5. 2023?
Článek
Co dělat a nedělat na svatého Jiří, kdy vylézají hadi a štíři? Lidové tradice a pověry mají jasno
Co dělat a nedělat na svatého Jiří, kdy vylézají hadi a štíři? Lidové tradice a pověry mají jasno Každým rokem slaví 24. dubna svátek Jiří. Nejen, že na svatého Jiří vylézají hadi a štíři, k tomuto významnému dni se váže celá řada lidových tradic a pověr. Některé z nich možná znáte, jiné ale upadly v zapomnění, a tak si je stojí za to znovu připomenout.
Článek
Učitelka ostravské ZŠ pustila žákům 3. třídy horor Třída smrti. Některé děti skončily u psychologa, upozornil Líný učitel
Učitelka ostravské ZŠ pustila žákům 3. třídy horor Třída smrti. Některé děti skončily u psychologa, upozornil Líný učitel Pedagog Robert Čapek, který se snaží o reformu českého školství, tentokrát na svém webu a facebookových stránkách Líný učitel, popsal nepříjemný zážitek, který si z vyučování odnesli žáci 3. třídy jedné ostravské ZŠ. Vyučující totiž v hodině dětem pustila 7minutový horor Třída smrti, někteří žáci dokonce po zhlédnutí filmu skončili u psychologa.
Článek
Cukání v oku může mít duchovní význam: Co konkrétně znamená?
Cukání v oku může mít duchovní význam: Co konkrétně znamená? Když vám začne cukat v levém či pravém oku, nejčastěji si řeknete, že je to ze stresu nebo z nedostatku hořčíku. Cukání v oku má však v řadě světových kultur i náboženství opravdu speciální význam. Co tedy může znamenat?
Článek
Inspektoři varují před směsí oříšků ze známého supermarketu. Našli v ní zkažená jádra vlašských ořechů
Inspektoři varují před směsí oříšků ze známého supermarketu. Našli v ní zkažená jádra vlašských ořechů Státní zemědělská a potravinářská inspekce zveřejnila varování před směsí oříšků Alesto Selection - Mixed Nuts z Lidlu. Jak inspektoři během kontroly prodejny supermarketu v Brně na Žebětínské ulici zjistili, jádra vlašských ořechů ve směsi byla žluklá, i když tato potravina ještě neměla prošlé datum trvanlivosti.
Článek
Jak oloupat granátové jablko, aby nestříkala šťáva? Chce to znát ten správný grif
Jak oloupat granátové jablko, aby nestříkala šťáva? Chce to znát ten správný grif Granátové jablko patří k oblíbeným druhům exotického ovoce, na kterém si pochutnáváme zvlášť v zimním období. Velkým problémem však bývá jeho loupání, se kterým si spousta lidí neví rady. Přinášíme proto tip na chytrý postup, jak oloupat granátové jablko, aby červená šťáva nestříkala všude kolem.
(122) Načíst více