Kategorie Zdravý životní styl

Článek
Kamila Nývltová otevřeně o svém boji s váhou: Držela drastické diety a ztratila menstruaci
Kamila Nývltová otevřeně o svém boji s váhou: Držela drastické diety a ztratila menstruaci Zpěvačka Kamila Nývltová má výstavní postavu. Vděčí za ní své životosprávě. Zdravě a vyváženě se stravuje a pravidelně cvičí. Na Instagramu nyní otevřeně přiznala, že ne vždy tomu tak bylo a že si v minulosti prošla i drastickými dietami. V jejich důsledku byla v psychické nepohodě, ale také ztratila menstruaci.
Článek
Co se stane s vaším tělem, když budete jíst příliš cukru? Kromě zubního kazu čelíte mnohem vážnějším problémům!
Co se stane s vaším tělem, když budete jíst příliš cukru? Kromě zubního kazu čelíte mnohem vážnějším problémům! Není to o tom, že si sladíte kávu a čaj a jíte přemíru sladkostí. Bílý cukr se v současnosti přidává prakticky do všech průmyslově vyráběných potravin. Pokud do tohoto začarovaného kruhu spadnete a budete bílý cukr nadmíru konzumovat v jeho přímé i skryté podobě, zaděláváte si na řadu vážných zdravotních problémů. A nejde jenom o obezitu.
Článek
Klíšťová encefalitida je zrádná nemoc. Všímejte si varovných příznaků tohoto onemocnění
Klíšťová encefalitida je zrádná nemoc. Všímejte si varovných příznaků tohoto onemocnění Sezona klíšťat je opět v plném proudu. Tito malí parazité patří k přenašečům některých vážných onemocnění. Bohužel i klíšťové encefalitidy, která může na lidském zdraví zanechat fatální následky. Podle kterých příznaků tuto nemoc poznáte a jak se před ní můžete co nejlépe ochránit?
Článek
V pondělí 3. května se v Česku otevřou kadeřnictví či pedikúry. Otevření obchodů je nejisté
V pondělí 3. května se v Česku otevřou kadeřnictví či pedikúry. Otevření obchodů je nejisté Od pondělí 3. května 2021 si budeme moci v Česku opět zajít na manikúru, kosmetiku nebo ke kadeřnici. Jak na svém twitterovém účtu informoval ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, služby spojené s péčí o tělo se v tento den otevřou bezpodmínečně v celém Česku. Zajímá vás, jak je to s obchody? Jejich otevření je velmi nejisté.
Článek
Co se v Česku otevře od 26. dubna a co od 3. května: Přehled změn, které nás čekají
Co se v Česku otevře od 26. dubna a co od 3. května: Přehled změn, které nás čekají V následujících týdnech nás podle rozhodnutí vlády čeká v Česku postupné rozvolňování. Od pondělí 26. dubna se například v Česku otevřou některé mateřské školy, od pondělí 3. května budou zase moci své brány otevřít zbývající obchody či služby spojené s péčí o tělo. Na jaké změny se v Česku můžeme konkrétně připravit?
Článek
Pohyb mezi okresy, shromažďování a zákaz vycházení od 12. dubna: Co aktuálně platí
Pohyb mezi okresy, shromažďování a zákaz vycházení od 12. dubna: Co aktuálně platí Kromě přechodu prvního stupně škol na systém rotační výuky, otevření mateřských škol pro předškoláky nebo otevření některých obchodů či zoologických zahrad se od 12. dubna v Česku mění další protiepidemiologická opatření. Týkají se pohybu mezi okresy, shromažďování či zákazu vycházení. Co tedy od 12. dubna platí?
Článek
Kde roste medvědí česnek? Tento zdravý zázrak, který využijete v kuchyni, hledejte ve vlhkých a stinných místech
Kde roste medvědí česnek? Tento zdravý zázrak, který využijete v kuchyni, hledejte ve vlhkých a stinných místech Máte chuť na chleba s máslem a medvědím česnekem nebo si chcete připravit pesto z medvědího česneku? Pokud nevíte, kam se vypravit na tuto oblíbenou jarní bylinku, máme pro vás hned několik tipů, kde ji hledat. Kde tedy roste medvědí česnek nejčastěji?
Článek
Violka vonná krásně voní i léčí. Přinášíme několik receptů, jak ji využít
Violka vonná krásně voní i léčí. Přinášíme několik receptů, jak ji využít Trháte si každé jaro pro potěchu kytičku fialek? Violka vonná, jejíž vůně je bezkonkurenční, nemusí skončit pouze ve váze s vodou. Jelikož je fialka jedlá, nachází místo i v kuchyni. Chutnat vám bude třeba fialkový sirup nebo její kandované květy. Tyto pochoutky z violky vonné však vašemu tělu dodají i spoustu zdravotních benefitů.
Článek
Přehled, co se změní od 12. dubna 2021: Otevře se první stupeň ZŠ či papírnictví
Přehled, co se změní od 12. dubna 2021: Otevře se první stupeň ZŠ či papírnictví Od pondělí 12. dubna 2021 nás v Česku čekají výrazné změny. Vláda rozhodla, že se do školních lavic - byť rotačně - vrací celý první stupeň základních škol. Od tohoto dne se však v tuzemsku uvolní i další část protiepidemiologických restrikcí. Co vše se tedy od 12. dubna mění?
(53) Načíst více