Proč ženy narozdíl od mužů milují příliš horkou sprchu? Odpověď vás překvapí

Proč ženy narozdíl od mužů milují příliš horkou sprchu? Odpověď vás překvapí Zdroj: Shutterstock

Máte ráda, když má voda při sprchování tu nejvyšší možnou teplotu, zatímco váš partner se spokojí s příjemně teplou vodou? Pokud jste někdy přemýšlela nad tím, proč ženy dávají přednost vyšším teplotám při sprchování, máme pro vás odpověď, která vás nadmíru překvapí.

TikTok trend odhaluje rozdíly mezi muži a ženami

Na TikToku jsou poslední dobou velmi populární videa s hashtagem "wife vs husband shower temperature", v nichž muži s humorem komentují extrémně horké sprchy svých partnerek. Jedno z nejoblíbenějších videí od uživatele Micaha, které získalo přes 2,9 milionu lajků, popisuje, jak jeho žena Sarah miluje doslova vařící vodu.

"Tohle je důvod, proč se nemůžeme sprchovat spolu... je to opravdu vařící - nejteplejší, jak to jde," říká Micah ve videu.

Zdroj: Shutterstock Vědecké vysvětlení, proč ženy nedají dopustit na horkou vodu

Proč ženy narozdíl od mužů při sprchování upřednostňují opravdu horkou vodu? Vědecké vysvětlení přinesl na sociálních sítích londýnský lékař Sermed Mezher. Podle jeho slov jsou ženy citlivější na chlad než muži a tato citlivost se mění během menstruačního cyklu.

"Pokud jste žena, která miluje horké sprchy, nejste sama a je pro to vědecký důvod," uvedl lékař na svém instagramovém účtu @drsermedmezher.

Mezi hormony a teplem je velká spojitost

Ženy mají přirozeně o něco vyšší vnitřní tělesnou teplotu než muži, což je důležité pro udržení tepla vnitřních orgánů. Tato citlivost na chlad vrcholí během ovulace a ke konci menstruace kvůli zvýšené hladině hormonu estrogen. Estrogen snižuje tělesnou teplotu a omezuje průtok krve do rukou a nohou, což způsobuje, že se ženy cítí chladněji.

"Jedním z účinků estrogenu je zahuštění krve, což může komplikovat její tok, zejména v malých kapilárách v končetinách jako jsou ruce a nohy," doplnil doktor Mezher.

Zdroj: Shutterstock Svůj vliv má také tělesná stavba

Další důvod, proč se muži a ženy liší v pocitu tepla, je tělesná stavba. Ženy mají průměrně o 6 až 11 % více tělesného tuku než muži, kteří mají více kosterního svalstva. Svalstvo je známo jako termogenní orgán, protože produkuje teplo, což mužům umožňuje cítit se tepleji.

Pokud tedy milujete horké sprchy, vězte, že to není jen otázka osobní preference, ale i fyziologie a hormonálních změn, které ženy prožívají. Až příště uvidíte svého partnera, jak se podivuje nad teplotou vaší sprchy, můžete mu to odborněji vysvětlit. Proto si užijte svou horkou sprchu bez výčitek a vězte, že vaše tělo ví, co dělá!

Zdroj: Ladbible.com, Instagram.com

Autor:
Publikováno: 14. 6. 2024 11:36 Nahlásit obsah