Jak se odmilovat? Z nešťastné lásky se vymaníte, když si budete držet odstup a začnete vše brát s nadhledem

Jak se odmilovat? Z nešťastné lásky se vymaníte, když si budete držet odstup a začnete vše brát s nadhledem Zdroj: Shutterstock.com

Láska si nevybírá. Někdy přijde jako blesk z čistého nebe a vy se zamilujete do osoby, o které víte, že s ní nemůžete být. Jak se z této nešťastné lásky vymanit? Nespoléhejte se pouze na čas, rychleji se odmilovat vám pomohou také následující typy.

Přerušte kontakt s mužem, po kterém toužíte

Jestli jste nešťastně zamilovaná do muže, se kterým nemůžete z určitých důvodů být, přerušte s ním kontakt. A to razantně a nekompromisně. Už staré rčení říká sejde z očí, sejde z mysli a ono to vážně funguje. Jestli jste zamilovaná do kamaráda, přestaňte se s ním stýkat. Pokud jde o kolegu z práce, řešte s ním výhradně ty nejnutnější pracovní věci, vyhýbejte se však společným obědům nebo i společným odchodům z práce.

Uvědomte si, že jste se zamilovala do iluze

Platonická láska má spoustu úskalí. V jejím důsledku se zamilujete do muže, jakého byste si přála mít, a ne jaký ve skutečnosti je. Přestaňte proto žít v iluzi. Muž, kterého nešťastně milujete, rozhodně není pan dokonalý a má spoustu chyb. Jasně si proto uvědomte, že v běžném životě by vám to spolu nemuselo vůbec fungovat.

Zdroj: Shutterstock.com

Přestaňte chodit na místa a dělat věci, které vám daného muže připomínají

Pokud jste nešťastně zamilovaná, vyhněte se všemu, co vám daného muže připomíná. Přestaňte chodit na místa, kde jste se poprvé potkali, omezte poslouchání zamilovaných písniček a rozhodně jeho přítomnost cíleně nevyhledávejte. 

Celou záležitost začněte brát s nadhledem

Podívejte se na svou nešťastnou lásku z pozice třetí osoby. Celou záležitost zkuste vzít střízlivě a s nadhledem a pokuste si položit tyto otázky:

  • Stojí mi za to, abych se pro něj trápila?
  • Měl by náš společný vztah vůbec budoucnost?
  • Proč bych na něj měla zapomenout a být ráda za to, co mám?

Zdroj: Shutterstock.com

Věnujte se sama sobě

Každý, kdo si musel projít nešťastnou či neopětovanou láskou, vám řekne, že vymanit se z ní je velmi těžké. Abyste to dokázala i vy, své city a emoce začněte směřovat sama na sebe. Mějte se ráda a rozmazlujte se. Vyhraďte si čas sama pro sebe a vyplňte jej péčí o tělo, sebevzděláváním i novými koníčky.

Setkávejte se se svými kamarády a známými, se kterými pravidelně vyrážejte za zábavou. Seznamujte se i s novými lidmi, kteří vám obohatí život. Rozhodně ale nezůstávejte o samotě, během které by se vám mohly do hlavy vkrádat nežádoucí myšlenky.

Pusťte své emoce ven

Že jste nešťastně zamilovaná si rozhodně nenechávejte v hloubi své duše, své emoce vypusťte ven. Vykřičte se a vyplakejte z toho všeho třeba v koupelně nebo uprostřed přírody. Začněte běhat nebo se věnovat náročnějšímu sportu, díky kterému ze sebe své emoce zcela vybijete.

Zamilujte se jinde

Pokud jste nešťastně zamilovaná a zároveň jste bez partnera, zkuste se zamilovat do někoho jiného, který vám zahojí šrámy na duši. Věřte víc sama sobě, nebojte se flirtovat a užívejte si pohledy svých nových potenciálních partnerů.

Autor:
Publikováno: 26. 9. 2019 11:53 Nahlásit obsah