Americká učitelka ostříhala bez svolení dlouhé vlasy malé školačce. Rozzuřený táta to nenechal je tak

Americká učitelka ostříhala bez svolení dlouhé vlasy malé školačce. Rozzuřený táta to nenechal je tak Zdroj: Shutterstock

Pro sedmiletou Jurnee Hoffmeyerovou byly její dlouhé kudrnaté vlasy velkou chloubou. Když jednoho dne přišla domů s vlasy na krátko, její rodiče zůstali v šoku. Zvlášť poté, co jim holčička pověděla, jak nechtěně přišla ke svému novému účesu.

Jurnee Hoffmeyerová se původně pyšnila kudrnatou hřívou

Celá nepříjemná událost odstartovala v polovině letošního dubna, kdy se sedmiletá Jurnee Hoffmeyerová z amerického státu Michigan vrátila s vlasy ostříhanými na jedné straně hlavy. Děvčátko se rodičům přiznalo, že ji takto ostříhala nůžkami ve školním autobuse její spolužačka.

Rodiče podali stížnost ředitelce školy a malou Jurnee zavezli ke kadeřnici, která holčičce upravila vlasy do asymetrického střihu. Jenže, co se nestalo: O dva dny později se Jurnee vrátila ze školy celá uplakaná s vlásky ustřiženými také na druhé straně hlavy.

Holčičce vlasy bez dovolení ostříhala učitelka

“Brečela. Měla strach z toho, aby se nedostala do problémů kvůli tomu, že si nechala ostříhat vlasy. Zeptal jsem se jí, co se stalo, a podotkl jsem, že jsem ji už dávno upozornil na to, aby si od žádných dětí nenechala stříhat vlasy. Jurnee mi ale řekla, že vlasy jí ostříhala učitelka, aby dorovnala její účes,” napsal na svém instagramovém účtu dívčin tatínek Jimmy Hoffmeyer.

Rozzlobení rodiče se opět obrátili na vedení školy, do které jejich dcerka docházela. Poté, co podali stížnost, jim bylo řečeno, že učitelka za svůj přestupek dostane napomenutí a poznámku do svého pracovního listu.

Rodiče přeložili sedmiletou Jurnee na jinou školu

V každém případě učitelka své žačce Jurnee ostříhala vlasy bez svolení rodičů a také bez toho, aniž by tento postup konzultovala s vedením školy. V současné době proto probíhá přezkoumávání dalších disciplinárních opatření, které by případně ještě směřovaly vůči této pedagožce.

Rodiče Jurnee Hoffmeyerové však nechtějí mít se základní školou, v níž učitelka ostříhala jejich dcerce vlasy, už nic společného. Proto svou holčičku přeložili na jinou školu, kde by měla být rozhodně v lepších rukou.

Jak byste reagovali vy, kdyby vám učitelé ve škole bez vašeho svolení ostříhali dítě? Napište nám svůj názor do komentářů.

Zdroj: Unilad.co.uk

Autor:
Publikováno: 27. 4. 2021 14:10 Nahlásit obsah