Kategorie Zábava

Článek
Nestihli jste částečné zatmění Měsíce 16. května v 4:27? Takto probíhalo
Nestihli jste částečné zatmění Měsíce 16. května v 4:27? Takto probíhalo Kdo chtěl v pondělí 16. května vidět částečné zatmění Měsíce, musel si přivstat. Začátek této unikátní podívané totiž nastal před východem Slunce v 4:27. Pokud jste zaspali nebo jste na částečné zatmění Měsíce zapomněli, můžete jej zhlédnout alespoň ze záznamu. Na sociálních sítích totiž koluje spousta fotek i videí.
Článek
Pokud je vaše IQ větší než 120, měli byste zvládnout tyto otázky. Odpovíte správně?
Pokud je vaše IQ větší než 120, měli byste zvládnout tyto otázky. Odpovíte správně? Pokud milujete nejrůznější hlavolamy, hádanky či dokonce i IQ testy, připravili jsme si pro vás menší test, při kterém budete muset logicky uvažovat. Test se bude skládat ze čtyř otázek, od té nejlehčí až po úplně nejtěžší. Troufnete si?
Článek
Noční obloha v květnu 2022: Sledujte meteorický roj Éta Akvaridy nebo částečné zatmění Měsíce
Noční obloha v květnu 2022: Sledujte meteorický roj Éta Akvaridy nebo částečné zatmění Měsíce Sledujete rádi noční oblohu? V květnu 2022 vás čekají opravdové lahůdky. A to například meteorický roj Éta Akvarid, který je pozůstatkem Halleyovy komety. Těšit se můžete i na částečné zatmění Měsíce. Během kterých květnových nocí můžete tyto pozoruhodné úkazy pozorovat?
Článek
Lyridy 2022: Meteorický roj nabízí až do 25. dubna unikátní podívanou
Lyridy 2022: Meteorický roj nabízí až do 25. dubna unikátní podívanou Milujete pozorování noční oblohy? Pokud počasí dovolí a bude jasno, nenechte si aktuálně ujít meteorický roj Lyrid. Lyridy 2022 jsou na noční obloze k vidění mezi 16. a 25. dubnem. Jejich aktivita vyvrcholí 22. dubna, kdy budete moci za jednu noc napočítat nejvíce “padajících hvězd”.
(258) Načíst více