Kategorie Zábava

Článek
S hranolky, nebo s hranolkami? Nově jsou správně obě varianty, rozhodli čeští jazykovědci
S hranolky, nebo s hranolkami? Nově jsou správně obě varianty, rozhodli čeští jazykovědci Dali byste si raději smažený sýr s hranolkami, nebo s hranolky? Nově si můžete oddechnout, obě varianty jsou správně. Čeští jazykovědci totiž rozhodli, že může být nejen ten hranolek, ale i ta hranolka.
Článek
Česká skupina Vesna postoupila do finále Eurovize. Dívky na Instagramu poděkovaly svým příznivcům
Česká skupina Vesna postoupila do finále Eurovize. Dívky na Instagramu poděkovaly svým příznivcům Česká dívčí skupina Vesna se dostala mezi deset postupujících z prvního semifinále 67. ročníku soutěže Eurovize, které konalo v anglickém Liverpoolu 9. května 2023. Vesnu v sobotu 13. dubna čeká finále Eurovize, na kterém vystoupí se svou písní My Sister's Crown.
Článek
Jak bude v roce 2100 vypadat Evropa? Předpověď umělé inteligence je překvapující
Jak bude v roce 2100 vypadat Evropa? Předpověď umělé inteligence je překvapující Umělá inteligence se každým dnem stává běžnější součástí našich životů. Aktuálně opět překvapila, když se jí 18letý chlapec z Bulharska zeptal, jak bude Evropa vypadat za 77 let. Umělá inteligence (AI) vytvořila šokující mapu ukazující, jak bude vypadat Evropa v roce 2100. Tento snímek se posléze objevil na instagramovém účtě Amazing Maps.
Článek
Co všechno o vás vypovídá tvar vašeho nosu? Víc než byste čekali
Co všechno o vás vypovídá tvar vašeho nosu? Víc než byste čekali Ne nadarmo se říká „podle nosa poznáš kosa“, protože ať už chceme nebo ne, je na tom více pravdy, než bychom si mysleli. Nejen z očí či rukou se toho dá o člověku spoustu vyčíst, ale také i z jeho tvaru nosu.
Článek
Před Velikonoci, nebo Velikonocemi? Správně skloňovat slovo Velikonoce nedokáže každý
Před Velikonoci, nebo Velikonocemi? Správně skloňovat slovo Velikonoce nedokáže každý Velikonoce, které v křesťanském světě patří mezi nejvýznamnější svátky, už pomalu klepou na dveře. Tyto svátky však pořádně prověří také vaše znalosti českého pravopisu. Víte, jak správně skloňovat slovo Velikonoce? Dokážete přesně říct, zda se říká před Velikonoci, nebo Velikonocemi?
Článek
Polární záře v Česku: Pozorovat ji můžete v noci na úterý 28. února
Polární záře v Česku: Pozorovat ji můžete v noci na úterý 28. února V severních Čechách lidé v neděli 26. února pozdě večer pozorovali na hvězdné obloze velmi vzácný úkaz. Šlo o polární záři, která je výsledkem geomagnetické bouře způsobené slunečními erupcemi. Podle Českého hydrometeorologického ústavu bude polární záře v Česku v noci na úterý 28. února ještě výraznější, a tak se máme skutečně na co těšit.
Článek
Ledové království 3 bude, oznámila společnost Disney. Ještě jednou se vydáme do neznáma
Ledové království 3 bude, oznámila společnost Disney. Ještě jednou se vydáme do neznáma Bude Ledové království 3? Na tuto otázku vám můžeme s radostí odpovědět, že ano. Generální ředitel společnosti Disney Bob Iger začátkem února 2023 prozradil, že do zamrzlého království Arendelle se po třetí vypravíme již v blízké budoucnosti.
(300) Načíst více