Zemřela nejznámější kočka Česka: Micka manželů Pavlových odešla do kočičího nebe

Zemřela nejznámější kočka Česka: Micka manželů Pavlových odešla do kočičího nebe Zdroj: Shutterstock

Prezident ČR Petr Pavel a jeho manželka Eva Pavlová přišli o milovaného kočičího mazlíčka. Jejich kočka Micka, která je doprovázela životem od roku 2012, bohužel odešla do kočičího nebe. O tom, že je Micka nemocná, informovala před několika dny první dáma přímo na svém Instagramu.

Jak vzpomínala Eva Pavlová, Micku nalezla ještě jako malé koťátko v prosinci roku 2012 v závěji kousek pod Řípem za asistence svého tehdejšího psa Boba. Kvůli dlouhodobému pobytu v mrazu Micka tehdy přišla o kus ocasu. Tato kočičí dáma dělala manželům Pavlovým spoustu radosti, žila s nimi v jednom domě, a dokonce s nimi pravidelně cestovala do Bruselu.

Česká veřejnost si Micku pamatuje díky tomu, že ji Petr Pavel zahrnul do své prezidentské předvolební kampaně. Společně s flanelovou košilí se tato kočička stala jednou z pomyslných ikon budoucího českého prezidenta.

“Zdravím všechny spřízněné duše. Vím, že jsem teď nebyla příliš aktivní, nicméně nemoci se nevyhýbají ani chlupatým členům rodiny, o které se také musíme starat. Micka vyžaduje už několik dní péči a já bych si moc přála, aby mohla brzy opět sama pobíhat venku. Mít zvířátko je radost, spoustu nám toho dávají, mnohdy bychom se od nich mohli učit, ale zároveň je to závazek. To, že se o ně staráme více v době, kdy jim není “do skoku”, je to nejmenší, co jim za jejich službu pro nás můžeme dát,” napsala před několika dny Eva Pavlová na svém oficiálním účtu.

Následně poté však Micka manželů Pavlových bohužel zemřela Prezidentský pár byl následně kvůli ztrátě svého kočičího mazlíčka zahrnut kondolencemi.

 “Je mi to líto. Micka byla nejlepší první kočička ČR.”, “Zvířátka nám zlomí srdce jen jednou: když odejdou. Dali jste jí nádherný život a milující rodinu; děkujeme za její záchranu. Přejeme hodně sil.”, “Už je jí líp, nic ji nebolí a určitě prožila skvělej a zajímavej život u milujících lidí.” Napsali například lidé na Instagramu.

„Je mi nesmírně líto, že zemřela kočka Micka, mazlíček našeho prezidenta Petra Pavla. Ztráta zvířecího přítele je vždy bolestivá a jako milovník zvířat s vámi soucítím,“ okomentoval europoslanec a náměstek pražského primátora Jiří Pospíšil. 

Zdroj: Instagram.com/evapavlova_oficialni, Blesk.cz
Autor:
Publikováno: 24. 4. 2024 12:14 Nahlásit obsah