Kategorie Kočka

Článek
Jak pečovat o koťátka bez maminky?
Jak pečovat o koťátka bez maminky? Osiřelých koťat je bohužel každý rok spousta. Ta nejmenší přitom potřebují prakticky neustálou péči – lidí, co se o ně umí postarat, proto není nikdy dost. „Pokud narazíte na koťata, která jsou na bezpečném místě a vypadají zdravě, je nejlepší vypozorovat, jestli jsou opravdu opuštěná.
Článek
Zemřela nejznámější kočka Česka: Micka manželů Pavlových odešla do kočičího nebe
Zemřela nejznámější kočka Česka: Micka manželů Pavlových odešla do kočičího nebe Prezident ČR Petr Pavel a jeho manželka Eva Pavlová přišli o milovaného kočičího mazlíčka. Jejich kočka Micka, která je doprovázela životem od roku 2012, bohužel odešla do kočičího nebe. O tom, že je Micka nemocná, informovala před několika dny první dáma přímo na svém Instagramu.
Článek
Efektivní tipy pro udržení kočičí toalety bez zápachu
Efektivní tipy pro udržení kočičí toalety bez zápachu Máte doma kočku a neustále se potýkáte s přetrvávajícími nepříjemnými pachy, které jsou spjaté s používáním kočičí toalety? Pokud ano, máme pro vás několik užitečných tipů, jak tyto pachy minimalizovat nebo dokonce eliminovat a zároveň zachovat čistý a pohodlný prostor pro vás i vašeho milovaného kočičího kamaráda.
Článek
Co znamená sen o kočkách? Výklady jsou různé
Co znamená sen o kočkách? Výklady jsou různé Zdál se vám sen o kočce nebo o kočkách a chtěli byste vědět, co znamená? Váš sen může mít spoustu výkladů s ohledem na to, zda se vám zdálo o černé kočce, bílé kočce nebo agresivní kočce. Možná, že jste ve snu viděli také koťata, mrtvou kočku nebo jste kočku dokonce zabili. Jaké jsou tedy výklady těchto snů podle snáře?
Článek
Kocour Aslan se narodil se čtyřma ušima. Nikdo jej nechtěl, před rokem však našel milující domov
Kocour Aslan se narodil se čtyřma ušima. Nikdo jej nechtěl, před rokem však našel milující domov Dva roky starý kocourek Aslan pocházející z americké Pensylvánie je skutečnou raritou. Přišel totiž na svět se čtyřma ušima. Kvůli této genetické mutaci strávil dlouhý rok ve zvířecím útulku. Avšak i on se dočkal svého páníčka a našel milující domov.
Článek
Proč smrt domácího mazlíčka prožíváme, jako by odešel blízký člen rodiny? Je to zcela normální
Proč smrt domácího mazlíčka prožíváme, jako by odešel blízký člen rodiny? Je to zcela normální Ať už máte doma psa, kočku nebo papouška, jistě jej považujete za dalšího člena rodiny. O to bolestnější bývá jeho ztráta. Jistě si stále živě vzpomínáte na to, jak vám v dětství zemřel váš první domácí mazlíček. A má to svůj důvod. Podle psychologů nás totiž ztráta milovaného zvířete ovlivňuje víc, než si myslíme.
Článek
Jak na kočičí chlupy v bytě? Zbavte se jich díky několika trikům
Jak na kočičí chlupy v bytě? Zbavte se jich díky několika trikům Chováte doma kočku? V tom případě budete jistě souhlasit s tím, že kočičí chlupy jsou věčný problém. Zvlášť, když vaše kočka nadměrně líná a její srst se mění z letní na zimní a naopak, máte její chlupy takřka všude. A to nejen na koberci a sedačce, ale také na oblečení. Jak se tedy s tímto problémem vypořádat?
(4) Načíst více