Kocour Aslan se narodil se čtyřma ušima. Nikdo jej nechtěl, před rokem však našel milující domov

Kocour Aslan se narodil se čtyřma ušima. Nikdo jej nechtěl, před rokem však našel milující domov Zdroj: Shutterstock

Dva roky starý kocourek Aslan pocházející z americké Pensylvánie je skutečnou raritou. Přišel totiž na svět se čtyřma ušima. Kvůli této genetické mutaci strávil dlouhý rok ve zvířecím útulku. Avšak i on se dočkal svého páníčka a našel milující domov.

Už samotný příchod kocoura Aslana na svět byl velmi divoký. Organizace Animal Safe Haven, která se soustředí na záchranu opuštěných zvířat, Aslana před rokem spolu s dalšími 13 koťaty objevila v jednom z místních autoservisů.

Od té doby žil kocourek se čtyřma ušima ve zvířecím útulku. Odtud si jej před rokem vzala 42letá Swati Komuanduriová, která se o příběhu Aslana svěřila listu Daily Mail. Tato žena navíc pracuje jako dobrovolnice pro Animal Safe Haven, a tak byla u záchrany tohoto kocourka sama přítomná.

“Zavolali mi s tím, že zachránili 14 koťat. Když jsem je vyzvedávala, řekli mi, že je mezi nimi malé kotě se čtyřma ušima. Nikdy jsem kočku se čtyřma ušima neviděla. O této mutace jsem netušila,” uvedla Swati Komuanduriová konkrétně. 

Tato žena, která adoptovala ročního kocoura se čtyřma ušima, si svého nového domácího mazlíčka nemůže vynachválit. Podle ní je to velmi upovídaný a společenský kocour, se kterým se rozhodně nenudí. Jak Swati Komuanduriová říká, je velmi ráda, že kocoura Aslana má, a podotýká, že je navždy její.

Jak uvádí studie z roku 1957, která vyšla ve vědeckém magazínu Journal of Heredity, kocour Aslan se narodil s velmi vzácnou genetickou mutací. V jejím případě však existuje až 50procentní pravděpodobnost, že by ji mohl předat svým potomkům. 

Kromě této neobvyklosti a mírným potížím se stravováním však nemá tento kocour se čtyřma ušima podle své chovatelky žádné další potíže. Swati Komuanduriová říká, že si užívá úplně běžný kočičí život.

Zdroj: Daily Mail

Autor:
Publikováno: 31. 7. 2022 14:48 Nahlásit obsah