Dva mladíci původem z Afghánistánu jsou podezřelí z vraždy 13leté rakouské dívky. Měli ji zavraždit ve vídeňském bytě

Dva mladíci původem z Afghánistánu jsou podezřelí z vraždy 13leté rakouské dívky. Měli ji zavraždit ve vídeňském bytě Zdroj: Shutterstock

Vídní otřásla smrt teprve 13leté dívky, jejíž tělo objevili náhodní kolemjdoucí v sobotu 26. června ve čtvrti Donaustadt. Podle výsledků pitvy byla dívka před smrtí zneužita, mlácena a škrcena. Z vraždy dívky jsou podezřelí dva mladí Afghánci, z nichž jeden má již v Rakousku kriminální minulost.

Jak napsal rakouský list Kronen Zeitung, dívka byla ve Vídni v sobotu 26. června zavražděna ve velmi časných ranních hodinách. Její mrtvé tělo našel kolem 7. hodiny ráno na Viktor-Kaplan-Strasse ve vídeňské čtvrti Donaustadt kolemjdoucí člověk. Mrtvá dívka byla opřená o strom poblíž tramvajových kolejí.

Již na první pohled bylo vidět, že na těle dívky, včetně oblasti krku, je spousta modřin. Pitva potvrdila, že dívka byla před smrtí bita a škrcena. V jejím těle se rovněž našly drogy. Kriminalisté nevyloučili ani sexuální násilí a rovněž uvedli, že místo, kde byla mrtvá dívka nalezena, nebylo místem trestného činu.

Trvalo více než 24 hodin, než kriminalisté 13letou dívku identifikovali. Po zveřejnění popisu se přihlásili dívčini rodiče z Tullnu v Dolním Rakousku, kde s nimi jejich dcera také žila. Jak a proč dívka odcestovala na víkend do Vídně, začali proto kriminalisté intenzivně zjišťovat.

Zdroj: Shutterstock Podle informací rakouské tiskové agentury APA policisté v pondělí 28. června zadrželi dva Afghánce ve věku 16 a 18 let, které obvinili ze sexuálního zneužití a vraždy 13leté rakouské dívky. Jeden z afghánských mladíků, kteří mimo jiné v Rakousku žádají o azyl, má za sebou již kriminální minulost.

Podle policejní verze zavražděná dívka tyto dva podezřelé znala a dobrovolně s nimi šla do bytu 18letého Afghánce ve Vídni-Donaustadtu. Jak uvedl šéf vídeňské policie Gerhard Pürstl, v bytě se následně podávaly drogy (pravděpodobně extáze) a následně došlo ke “zločinům proti sexuální integritě” dívky. Jakým způsobem dívka následně zemřela a zda byla zabita úmyslně, je nyní předmětem policejního vyšetřování.

Zdroj: Apa.at, Krone.at

Autor:
Publikováno: 30. 6. 2021 14:34 Nahlásit obsah