Jak se navždy zbavit otravného akné? Stačí vám k tomu pouze jediná surovina!

Jak se navždy zbavit otravného akné? Stačí vám k tomu pouze jediná surovina! Zdroj: Shutterstock

Akné může být pro některé z vás bojem s větrnými mlýny. Ačkoliv se všemožně snažíte, používáte pravidelně přípravky pro vyčistění pleti, akné nemizí a vy se cítíte bezradní. Někdy je však lepší se vydat přírodní cestou a na předražené kosmetické přípravky se vykašlat.

Skvělým pomocníkem v boji proti akné vám bude totiž banánová slupka, která obsahuje:

  • vitamín A, B, C a E,
  • zinek, hořčík a také železo,
  • zároveň působí jako přírodní peeling,
  • dále obsahuje antioxidanty a enzymy, které pleť dokonale hydratují,
  • a v neposlední řadě obsahuje škrob, který zbavuji naši pleť kožního mazu.

Banánová slupka

Bude pouze stačit, když si vezmete banánovou slupku, nakrájíte ji na menší kousky a budete si s ní třít obličej. Tuto masáž provádějte alespoň 10 minut a poté ještě nechte 20 minut působit. Po uplynutí této doby už jen stačí obličej omýt vodou a postup opakovat 2x až 3x týdně.

Banánová slupka s ovesnou moukou a cukrem

Smíchejte nakrájenou banánovou slupku, ½ šálku ovesné mouky a 3 polévkové lžíce cukru. Poté všechny tyto ingredience vložte do mixéru, rozmixujte a na odlíčenou pleť naneste. Nechte působit 10 minut, poté opět obličej opláchněte a na závěr můžete ještě nanést hydratační pleťový krém.

Zdroj: Shutterstock.com

Banánová slupka a kurkuma

Přidáním kurkumy získáte směs, která bude mít ještě navíc antibakteriální účinky. Opět tedy rozmixujte banánovou slupku společně s kurkumou a poté přidejte ještě trochu vody. Naneste si tuto pleťovou masku na obličej pomocí jemné masáže a nechte 15 minut působit. Po této době si obličej opláchněte vodou a aplikujte hydratační krém.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 31. 1. 2023 09:45 Nahlásit obsah