Kategorie Kvízy

Článek
Optická iluze: Jakou barvu mají hrušky na obrázku?
Optická iluze: Jakou barvu mají hrušky na obrázku? Milujete optické iluze? Tentokrát pro vás máme opravdovou lahůdku, která vám doslova zamotá hlavu. Podívejte se na obrázek dvou hrušek mezi černými a bílými pruhy a pokuste se vyřešit, jakou mají hrušky na obrázku barvu.
Článek
Vidíte modrou, nebo zelenou barvu? Svou odpovědí zjistíte, jak vám funguje mozek
Vidíte modrou, nebo zelenou barvu? Svou odpovědí zjistíte, jak vám funguje mozek Myslíte si, že barva na obrázku je modrá, nebo zelená? Právě tuto otázku položila jednomu tisíci účastníků experimentu britská společnost Optical Express, která chtěla zjistit, jak se u lidí liší vnímání barev. Výsledek experimentu vás velmi překvapí.
Článek
Optická hádanka z roku 1888 dokáže stále zamotat hlavu. Vidíte na obrázku mladou, nebo starou ženu?
Optická hádanka z roku 1888 dokáže stále zamotat hlavu. Vidíte na obrázku mladou, nebo starou ženu? Milujete optické hádanky a iluze? Tentokrát pro vás máme jeden z nejstarších optických klamů, který pochází z roku 1888 a který poprvé vyšel na německé pohlednici. Schválně si tento nejednoznačný obrázek prohlédněte a odpovězte, co na něm vidíte. Mnohé to o vás řekne.
Článek
Tuto hádanku vyřeší pouze zlomek lidí. Víte, co doplnit na místo otazníku?
Tuto hádanku vyřeší pouze zlomek lidí. Víte, co doplnit na místo otazníku? Sociálními sítěmi se jako lavina šíří zdánlivě jednoduchá hádanka. Správně vyřešit ji však dokáže pouze zlomek lidí. Tuto hádanku si pozorně prohlédněte a pokuste se ji vyřešit. Víte, co patří na místo otazníku? Poradíme vám, že číslo 6 to rozhodně není.
Článek
Pozorujte 30 sekund černou tečku, vše ostatní kolem zmizí. Troxlerův efekt ukazuje, jak neuvěřitelně funguje náš mozek
Pozorujte 30 sekund černou tečku, vše ostatní kolem zmizí. Troxlerův efekt ukazuje, jak neuvěřitelně funguje náš mozek Náš mozek pracuje neuvěřitelným způsobem. Tuto skutečnost dokazuje i velmi zvláštní optická iluze zvaná Troxlerův efekt. Když budete pozorovat třicet sekund černou tečku na obrázku, všechny tvary a barvy kolem ní zmizí. Jak je to možné?
Článek
V tomto vědomostním kvízu pohoří 90 procent řidičů: Víte, které auto projede křižovatkou jako první?
V tomto vědomostním kvízu pohoří 90 procent řidičů: Víte, které auto projede křižovatkou jako první? Křižovatky jsou věčné téma. Ať už patříte k dlouholetým řidičům, nebo máte čerstvě po autoškole, jistě stále řešíte, kdo má přednost. A to hlavně na křižovatkách, kterými projíždíte poprvé. Abyste si procvičili své řidičské schopnosti, připravili jsme menší vědomostní kvíz. Dokážete říct, které auto projede následující křižovatkou jako první?
Článek
Optická hádanka: Najdete na obrázku druhou ženu? Většina lidí pohoří
Optická hádanka: Najdete na obrázku druhou ženu? Většina lidí pohoří Řešíte rádi náročné hádanky? Udělejte si mozkovou rozcvičku a vydejte se s námi do světa optických klamů a iluzí. Dobře se podívejte na následující fotografii se stojící ženou. Zkuste na fotce najít také druhou ženu. Pořádně se při řešení této optické hádanky soustřeďte, většina lidí ji totiž nerozklíčuje.
Článek
Jak dostat talíře ze skříně, aby se nerozbily? Zoufalá žena žádala na Facebooku ostatní o radu
Jak dostat talíře ze skříně, aby se nerozbily? Zoufalá žena žádala na Facebooku ostatní o radu Na Facebooku se objevila fotka skříňky s popadanými talíři. Do nepříjemné situace se dostala jedna žena, která poskládala talíře nad kuchyňskou linkou tak nešťastně, že jí popadaly. Kdyby skříňku otevřela, talíře by se rozbily, což nechtěla. Proto na Facebooku chtěla poradit, co má dělat. Rady ostatních na sebe nenechaly dlouho čekat.
Článek
Spočítáte, kolik je na obrázku trojúhelníků? Zapeklitá hádanka mate celý internet
Spočítáte, kolik je na obrázku trojúhelníků? Zapeklitá hádanka mate celý internet Sociálními sítěmi se šíří obrázek trojúhelníku, který v současné době nedá spát spoustě lidem. V trojúhelníku je různými směry nakresleno několik čar, které jej dělí na několik částí. Následující otázka pak zní, kolik trojúhelníků vidíte ve skutečnosti. Dokážete to spočítat?
(1) Načíst více