V tomto vědomostním kvízu pohoří 90 procent řidičů: Víte, které auto projede křižovatkou jako první?

V tomto vědomostním kvízu pohoří 90 procent řidičů: Víte, které auto projede křižovatkou jako první? Zdroj: Shutterstock.com

Křižovatky jsou věčné téma. Ať už patříte k dlouholetým řidičům, nebo máte čerstvě po autoškole, jistě stále řešíte, kdo má přednost. A to hlavně na křižovatkách, kterými projíždíte poprvé. Abyste si procvičili své řidičské schopnosti, připravili jsme menší vědomostní kvíz. Dokážete říct, které auto projede následující křižovatkou jako první?

Pořádně si prohlédněte obrázek křižovatky níže. Protože víme, že řada dopravních nehod vzniká z čisté nepozornosti, mějte při řešení tohoto vědomostního kvízu skutečně oči na šťopkách.

Kdo tedy podle vás projede křižovatkou jako první? Zelený autobus, nebo červené osobní auto? I když pro vás může být tato dopravní situace na první pohled zcela jasná, nenechte se zmást. Při řešení tohoto kvízu pohořelo na sociálních sítích až 90 procent čerstvých i zkušených řidičů.

Zdroj: prosvet.cz Jaké je tedy řešení? Rozhodně se neohlížejte na značení hlavní a vedlejší silnice. Na křižovatce totiž svítí světelná signalizace zeleně jak pro červený automobil, tak pro zelený autobus. Právě proto má přednost červený automobil, který projede křižovatkou jako první.

Kvůli řešení tohoto vědomostního kvízu se rozhádaly na sociálních sítích stovky lidí. S křižovatkou znázorněnou na obrázku, která je osazená jak dopravními značkami pro hlavní a vedlejší silnici, tak semaforem, se ve skutečném životě naštěstí setkáte pouze výjimečně. Pokud jste ale došli ke správnému řešení tohoto zapeklitého kvízu, svědčí to nejen o vašich kvalitních řidičských schopnostech, ale také o vašem výborném logickém uvažování.

Autor:
Publikováno: 10. 2. 2021 10:41 Nahlásit obsah