Sny o mrtvých blízkých mají různý výklad: Co znamenají?

Sny o mrtvých blízkých mají různý výklad: Co znamenají? Zdroj: Shutterstock

Zdálo se vám v noci o mrtvém příbuzném nebo o mrtvém příteli? Jistě vás potom zajímá, co znamená, když se ve vašem snu objeví člověk, který už zemřel. Jaký tedy mají sny o mrtvých blízkých výklad?

Co znamenají sny o mrtvých blízkých? Důležité jsou při nich naše pocity

Sny jsou nejčastěji odrazem našeho uplynulého dne, jindy však odrážejí naše obavy nebo pocity. Co to ale znamená, když sníme o blízkém zemřelém člověku? Na tyto sny můžeme pohlížet jako na součást procesu truchlení. Sny o mrtvých blízkých rovněž představují určitý přechod, který se zrovna odehrává v našem životě.

Sny o zesnulém člověku, který nám byl blízký, můžeme zažít tehdy, když v našem životě dochází ke změně. Jde třeba o stěhování, svatbu, změnu práce nebo setkání s novou osobou, které v nás zanechalo stopu. Podle odborníků na sny není důležitý sen samotný, ale to, jak se při něm cítíme.

Zdroj: Shutterstock “Výklad snu je o dekódování snu. Osvěcuje nás a rozšiřuje naše vědomí psychologicky, nabízí expanzi vědomí,” říká psycholog Rubin Naiman, který studuje spánkové vzorce a chování. 

Sny o mrtvých zemřelých se dělí nejčastěji do čtyř kategorií

Psychologové a odborníci na spánkové vzorce dělí sny o mrtvých blízkých nejčastěji do čtyř kategorií. Co tedy znamená, když se vám zdá o člověku, který už zemřel?

1. Váš mozek se snaží překonat bolest ze ztráty.

2. Pokud jste se se zesnulým neusmířili před smrtí, můžete cítit vinu. A to je právě důvod, proč vás navštěvuje ve snech.

Zdroj: Shutterstock 3. Uvědomili jste si, že máte podobné vzorce chování, jako měl váš blízký zemřelý. Ať už se jedná třeba o partnerské vztahy, volnočasové záliby nebo vztah k návykovým látkám. A právě proto se vám o zemřelém zdá.

4. Když se vám ve snu ukáže váš blízký člověk, který je už mrtvý, a přitom je pěkně oblečený, usmívá se a vypadá šťastně, někteří odborníci na sny říkají, že vás přišel navštívit. Pokud se v tomto snu cítíte dobře, může to opravdu znamenat, že vám zesnulý přišel říct “ahoj”.

Prostřednictvím snů o mrtvých blízkých můžeme nahlédnout nejen do své duše. Řada z nás si těchto snů váží i pro to, že jde o jediný způsob, jak se spojit se člověkem, který už zemřel a kterého jsme měli rádi.

Zdroj: Boreddaddy.com, Healthline.com

Autor:
Publikováno: 26. 1. 2023 10:15 Nahlásit obsah