Proč nosit kaštany v kapse: Jejich léčivá síla pomáhá překonat neplodnost a klimakterium, odbourává stres a léčí revmatismus

Proč nosit kaštany v kapse: Jejich léčivá síla pomáhá překonat neplodnost a klimakterium, odbourává stres a léčí revmatismus Zdroj: Shutterstock.com

Kaštany, tedy plody jírovce maďalu, nemusíte používat pouze k výrobě podzimních dekorací. Naše babičky a prababičky říkaly, že se v těchto plodech ukrývá magická léčivá síla. A proto nosily čerstvé kaštany po kapsách.

Brouzdat popadaným listím a hledat malé lesklé kaštany, milují hlavně děti. Pokud se rádi řídíte babskými radami, nasbírejte si několik hnědých plodů i sami pro sebe a využijte jejich zázračnou moc.

Ostatně léčivou schopnost kaštanů znaly již generace předků před námi. Zejména naše babičky a prababičky nosily čerstvě spadené kaštany po kapsách. Ovšem proč to vůbec dělaly? Jeden nebo více kaštanů měly po kapsách hned z několika důvodů.

Chrání před nachlazením a bolestmi kolen či kyčlí

Podle lidového léčitelství kaštany, které si necháte po kapsách, postupně uvolňují energii, kterou následně dodávají vašemu tělu. A naopak z vašeho těla nasávají škodliviny, čímž výrazně prospívají vašemu zdraví. Babské rady tak říkají, že kaštany po kapsách vás na podzim a v zimě ochrání zvláště před nachlazením. Tyto podzimní plody jsou prý také prevencí bolestí kolen a kyčlí.

Zdroj: Shutterstock.com Působí proti neplodnosti a pomáhají v klimakteriu

Naše babičky a prababičky dále věřily tomu, že kaštan v kapse působí proti neplodnosti. Důvod? Plody jírovce maďalu se odedávna považují za symbol plodnosti. Podle lidové tradice by kaštany po kapsách měly nosit ženy, které touží po miminku, ale stále se jim nedaří otěhotnět. 

Babské rady doporučují, aby žena měla stále při sobě devět kusů kaštanů, které bude mít ideálně ve spodní části svého těla. Pokud ne v kapse, tak alespoň v kabelce. Tato rada platí i pro nastávající tatínky.

Pomáhají zvládnout menopauzu

Nejen při neplodnosti, naši předkové měli rovněž za to, že čerstvě spadené kaštany, které si žena dá do kapsy, jí pomohou také během klimakteria neboli menopauzy. Lidové léčitelství ženám v přechodu doporučuje, aby u sebe nosily až 3 sáčky kaštanů po 15 kusech. Toto množství se už samozřejmě nevejde do kapes, ale krásně se schová do kabelky.

Jsou výbornou pomůckou proti revmatismu

Kaštan v kapse můžete použít i jako rehabilitační pomůcku, kterou předejdete vzniku revmatismu nebo syndromu karpálního tunelu. Kaštan, který máte v kapse, vás totiž nutí, abyste si s ním stále hráli a mačkali jej. Tímto způsobem si procvičujete jemnou motoriku a udržujete své ruce v neustálé kondici.

Zdroj: Shutterstock.com Zklidňují mysl a odbourávají stres

Chcete se zklidnit a odbourat stres? I v tomto případě vám skvěle poslouží kaštan v kapse. Je to výborná antistresová pomůcka, kterou můžete dle libosti žmoulat a převalovat v dlani. Uklidňující je také samotné pohlazení hladké hnědé slupky. Můžete zkusit odírat v kapse i několik kaštanů o sebe. Zklidníte tím svou mysl a odbouráte stres, který se ve vás nahromadil. 

Kaštany v kapse vám přijdou vhod i během důležité schůzky nebo zkoušky ve škole, během které potřebujete být maximálně klidní a soustředění. Kaštany vám v tomto případě nejen odbourají stres, ale dodají i potřebné sebevědomí.

Kaštany, které během podzimu nasbíráte, si můžete dát také pod polštář. Odpočítejte si tolik kaštanů, kolik je vám let a přidejte ještě jeden kaštan navíc. Kaštany uložte do bavlněného pytlíčku a vložte je následně pod polštář. Tímto způsobem spěte až do prvního jarního dne. Co vše vám léčivá moc kaštanů schovaných pod polštářem přinese? Odpověď jsme sepsali v tomto článku.
Autor:
Publikováno: 23. 9. 2020 12:13 Nahlásit obsah