Proč si dávat kaštany pod polštář? Načerpejte jejich zázračnou sílu

Proč si dávat kaštany pod polštář? Načerpejte jejich zázračnou sílu Zdroj: Shutterstock

Pokud jste si stihli nasbírat kaštany a nevyužili jste je třeba na výrobu podzimního věnce, máte vyhráno. Už naše babičky a prababičky totiž říkaly, že v kaštanech se ukrývá zázračná síla, která vám dodá tolik potřebnou energii. A zvlášť během následujících měsíců bude léčivá schopnost kaštanů k nezaplacení. Jak na to? Dejte si je pod polštář!

Léčivou sílu kaštanů znalo už několik generací před námi. Byly to právě lidové léčitelky, porodní báby či babky kořenářky, které lidem radily, aby do prvního jarního dne spaly na kaštanech, pokud přes zimu nechtějí prodělat chřipku, nachlazení nebo angínu. 

Samozřejmě, zázračnou schopnost kaštanů znali i běžní lidé a možná jste o ní slyšeli i od svých babiček nebo prababiček. Kaštany prý pomohou předcházet také bolestem zad, zánětům močových cest, bolestem hlavy nebo problémům s lymfatickým systémem.

Zdroj: Shutterstock I v případě, že této metodě příliš nevěříte, zkuste si ji vyzkoušet sami na sobě. Možná pocítíte, že opravdu funguje. Jak tedy na to? Nasbírejte zralé kaštany - v parku, u cesty, ale nikdy ne na hřbitově. Z hromádky odpočítejte tolik kaštanů, kolik je vám roků, a přidejte ještě jeden kaštan navíc. Tyto kaštany vložte do plátěného pytlíku, který následně zašijte. Nikdy k uschování kaštanů nepoužívejte igelitový sáček!

Plátěný pytlík s kaštany si dejte pod polštář ve své posteli. Na kaštanech spěte až do prvního jarního dne. Přes podzim a zimu budou pod vaším polštářem vysychat, a tedy postupně uvolňovat svou energii, a naopak z vašeho těla zpětně nasávat škodliviny. Tento pytlík s kaštany musí být jenom váš, nikomu dalšímu jej nejpůjčujte - ani partnerovi, ani dětem.

Zdroj: Shutterstock Tip: Kaštany můžete nosit také po kapsách. Podle další z babských rad vás kaštany v tomto případě ochrání před nachlazením a také jsou prevencí bolestí kolen a kyčlí. Ženy, které touží po otěhotnění a bojují s neplodností, by pak měly nosit alespoň jeden kaštan ve své kabelce.

Autor:
Publikováno: 18. 11. 2021 09:20 Nahlásit obsah