Anděl ze špalku nebo polínka: Proměňte dřevo na podpal ve vánoční dekoraci

Anděl ze špalku nebo polínka: Proměňte dřevo na podpal ve vánoční dekoraci Zdroj: Pinterest.com

Adventní doba je v plném proudu a vy stále přemýšlíte nad tím, jakou vánoční dekorací si ještě vyzdobit svůj sváteční domov? Pokud máte doma spoustu dřeva na topení, tento přírodní materiál nemusí skončit pouze v kamnech. Z obyčejného dřevěného špalku nebo polínka si totiž můžete během chvíle vyrobit kouzelného vánočního andílka.

Ručně vyráběné vánoční dekorace: Vyrobte si originálního andílka

K vánočnímu času tradičně patří také andělé. Jestli jste zastánci ručně vyráběných vánočních dekorací, jednoho originálního andílka si zkuste vytvořit například z obyčejného dřevěného špalku či polínka. Vánoční dekorace, kterou díky tomu získáte, bude jenom důkazem toho, že dřevo nemusí v zimě končit jenom v praskajícím krbu.

Zdroj: Pinterest.com Kouzelný anděl ze špalku či polínka: Co potřebujete na jeho výrobu?

Výroba vánočního anděla ze špalku nebo polínka je velmi jednoduchá a zároveň rychlá. Když správně zkombinujete několik základních materiálů, budete mít hotovo už za několik minut. Co tedy k výrobě originálního anděla potřebujete?

  • 1 polínko nebo 1 špalek
  • 1 polystyrenovou kouli
  • 1 hřebík
  • 1 andělská křídla (vystřižená např. z miralonu, což je podložka pod plovoucí podlahy)
  • další dekorace na uváženou: měděný drátek na svatozář, zlatá hvězda, přívěšek z jutového provázku s bílým srdíčkem, stříbrné nebo zlaté kudrlinky (koupíte v drogerii), silnější provázek na ruce atd.
  • tavnou pistoli

Zdroj: Pinterest.com Andílek ze špalku krok za krokem

1. Připravená polínka či špalky očistěte. Následně je můžete (ale nemusíte) přelakovat bezbarvým lakem.

2. Doprostřed polínka vbijte hřebík, na který připevněte polystyrénovou kouli představující hlavičku anděla.

3. Tavnou pistolí připevněte na zadní část polínka andělská křídla.

4. Na závěr můžete andílka nadekorovat dle vlastního uvážení. Z měděného drátku umotejte svatozář, kterou připevněte k hlavičce. Na jeho hlavu můžete rovněž pomocí tavné pistole umístit zlatou hvězdu nebo stříbrné kudrlinky. Andílkovi můžete rovněž na krk dát přívěsek v podobě bílého srdíčka nebo bílé hvězdičky. A jako jeho ruce můžete použít třeba silnější provázek. I v dalších nápadech se meze nekladou.

Zdroj: Pinterest.com

Kam anděla ze špalku nebo polínka umístit? Do předsíně i obýváku

Andílek, kterého jste si vyrobili ze špalku nebo polínka, je jednoduchou a zároveň velmi vkusnou dekorací. Ve svátečním čase vám svou přítomností oživí například předsíň, schodiště či vstupní halu. Krásně se bude vyjímat i na poličce nebo komodě v obývacím pokoji. Anděla z polínka můžete umístit i před svůj dům. A to ideálně na okenní parapet nebo před vchodové dveře.

Autor:
Publikováno: 9. 12. 2019 14:00 Nahlásit obsah