Potetovaná kuchařka Kamu trpí syndromem polycystických ovarií PCOS. Na Instagramu zveřejnila upřímnou zpověď

Potetovaná kuchařka Kamu trpí syndromem polycystických ovarií PCOS. Na Instagramu zveřejnila upřímnou zpověď Zdroj: Shutterstock

Kamila Rundusová alias kuchařka Kamu zveřejnila na Instagramu fotku ve spodním prádle a s vypouklým bříškem. Jak by se mohlo na první pohled zdát, tato potetovaná diva není těhotná. Za vypouklé břicho může vážná nemoc, kterou Kamu trpí. Slavná kuchařka se v upřímné instagramové zpovědi přiznala, že má syndrom polycystických ovarií.

Potetovaná kuchařka Kamu se v posledních měsících stáhla do ústraní. Zvlášť jejím fanouškům, kteří ji sledují na sociálních sítích, bylo divné, proč se tak stalo. Jak Kamila Rundusová vysvětlila na Instagramu, důvodem je syndrom polycystických ovarií (PCOS), který jí byl v posledním roce diagnostikován.

V důsledku této vážné nemoci má vypouklé břicho, kvůli absenci ovulace ztratila menstruaci, začaly jí nadměrně vypadávat vlasy, má kožní problémy, otéká a potýká se také s psychickými problémy. Kamu na Instagramu dále přiznala, že má vaječníky plné cist a folikul, diabetes z důsledku dlouhodobé rezistence inzulinu, narušený endokrinní systém a funkci štítné žlázy či chronický zánět v těle.

“Syndrom polycystickým ovarií postihuje až 150 milionů žen na světě. Velká část to ani neví a netuší, odkud pramení jejich nesebedůvěra, deprese,(až sebevražedné myšlenky), výkyvy nálad, obezita (až 90 % žen s PCOS jí trpí), akné, vypadávání vlasů, neplodnost a mnoho dalšího. Pokud se o své vaječníky nezačneme starat včas, můžeme se zcela připravit nejen o svou plodnost, ale dál to může vést k přerůstání děložní výstelky – endometriální hyperplazii, která vede až k rakovině,” rozepsala se o závažnosti svého onemocnění Kamu.

Syndrom polycystickým ovarií je dědičnou záležitostí, která se může “probudit k životu” v důsledku působení prostředí, ve kterém žena vyrůstá a žije. Sama Kamu přiznává, že spouštěčem tohoto onemocnění u ní byl dlouhodobý stres, špatná životospráva a nespavost. Jak dále uvedla, syndrom polycystických ovarií podědila po své mamince.

“Já mám PCOS po mamce, a ta konečně chápe, proč nemůže celej život zhubnout břicho (inzulín blokuje pálení tuků), proč má cukrovku, proč její psychika neustále kolísá, proč zadržuje litry vody, nebo proč se jí se mnou nedařilo otěhotnět. Proč se u mě PCOS spustil? Chronický stres. Žila jsem v něm od narození. Ve strachu, že udělám něco špatně, odnesla jsem si to do dospívání, kde jsem byla pod přísnými šéfkuchaři pod neustálým tlakem, a přijala tenhle program za svůj normální. Proto jsem za svou diagnózu vděčná. Vnímám jí jako další stupínek v mém vývoji. Díky ní začínám chápat, že není třeba se nervovat věcma, který nejsou životně důležitý,” napsala Kamila Rundusová upřímně na Instagram.

Potetovaná Kamu má za sebou přírodní léčbu u lékaře-epigenetika Dana Hamiltona v texaském Austinu. V současné době nastoupila do novozélandského léčebného programu, kde ji učí, jak komplexní a cyklické ženské tělo je. Sympatickou kuchařku brzy čeká rovněž operace, která by jí měla velmi ulevit.

“I to je důvod, proč po šesti letech každodenní a intenzivní aktivity na sociálních sítích a dávání veškeré své energie do vnějšího světa, tu nejsem tolik aktivní jako dřív. Dávám focus na sebe, protože už je mi jasný, že nejdřív musím uzdravit sebe a pak teprve dávat ven. Učím se nevnímat svoje tělo z estetickýho hlediska, ale z hlediska funkcí a dopřávat mu nejen kvalitní jídlo a pohyb, ale taky pohodu na všech frontách,” vzkázala Kamu svým instagramovým fanouškům.

Autor:
Publikováno: 4. 6. 2021 15:26 Nahlásit obsah